Ostati na AR 166, ali...?

Tehnične teme o modelih 164 in 166

Moderator: Tehnika moderatorji

izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

torej moja je že zmatrana.
Vzel bi pa drugo 166 mojo pa prodal za dele.
Vaše mnenje?

lp
Altmann

Definitivno na 166-ki ostati.
Kljub vedno novim in novim presenecenjim, kljub obcasnemu obcutku nemoci.... Se vedno ima postavo vredno greha :mrgreen:
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

izi,

v čem in kako je zmatrana?
Si siguren ,da boš z nakupom druge na boljšem? Kaj pa če svojo porihtaš, saj jo že poznaš?

Koliko km pa že ima, da je tako (pre)utrujena?
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

ostat dokler ne bo dnarja za giulio, 159 mi ne disi, tko sm se jz odlocu :mrgreen:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
izistyle
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 502
Pridružen: Pe Mar 16, 2007 6:55 pm
Član Alfa Kluba: 0

Damijan napisal/-a:izi,

v čem in kako je zmatrana?
Si siguren ,da boš z nakupom druge na boljšem? Kaj pa če svojo porihtaš, saj jo že poznaš?

Koliko km pa že ima, da je tako (pre)utrujena?
moral bi porihtat zadnjo premo, menjat amortizerje, daljinsko in zaklepanje šteka, meglenke so mi že odpadle, moral bi luči zamenat pred tehničnim, osvetlitev števca ne dela, menjati nosilec motorja....edino motor je ok in menjana tudi sklopka in vztrajnik. Ima pa že 350k km
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

Jz vidim samo redno vzdrževanje. Ko boš drugo nabavil te bo čakalo isto pa še več

Če imaš prostor in možnost nabavi eno za kose, jo kanibaliziraj, ostanke pa za staro železo. Najcenejša in najenostavnejša rešitev.

Drugače pa žarnice se menjajo - materialni strošek sitnica, nadležno delo
luči - darovalka ali poliranje
amortizerji - redno vzdrževanje
centralno zaklepanje - za začetek vse mehanizme kvalitetno namaži, večinoma to reši zadrege
most - j ... ga, če je treba je treba
nosilec motorja - darovalka ali pa raje kar nov
meglenke - darovalka
Zadnjič spremenil grega983, dne Po Dec 18, 2017 9:57 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Če je pleh OK, jaz nebi kompliciral.
Kot je Grega napisal, je samo redno vzdrževanje. Določene stvari lahko rabljene dobiš. Če ne pri nas, se obrni k sosedom. Pri hrvatih se jih je še nedolgo nazaj prodajalo kar precej po delih.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

@izi, točno to sem imel v mislih, kar je @grega napisal.

Drugače pa, 350k km? Jaz sem pri moji Kappi ta vikend obrnil 499k km... :) In gremo naprej!
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Sam bi menjal za kaj novejšega. Ne vem, kakšen avto potrebuješ, sam pa veš da star in velik avto pomeni veliki stroški. V tem rangu se dobi marsikaj novejšega za dokaj ugodno ceno. Če pa želiš vztrajati pri Alfi pa kakšna 159, cene so dokaj ugodne.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
grega983
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Sep 18, 2013 12:18 pm
Vozilo: Lancia Delta 1.6 turbo
Alfa Romeo 33 1.7 16v Permanent 4
Lancia Thema 2.0 16v turbo LS

Volvo XC90
Kraj: Fram

166 ni nek strošek, če se malo znajdeš in znaš sam kaj postoriti. Drugače je pa res dobro da imaš mehanika v žlahti, ker lahko samo bankrotiraš v nasprotnem primeru.
Kar velja tudi za ostale kripe stare 15 let s 300 in več tisočaki za sabo. Pa ne o tem da se ostali avti ne kvarijo.

Mečke delajo 400, 500 kkm. Ampak so pa bolj kilave, če ni rednega vzdrževanja.
Vsi kosi, odpadli z mojih krip, so bili s ponosom izdelani v Italiji :)
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

jz mam zadnjo premo ze 5 let za porihtat :mrgreen: sm se navadil da malo plese rita je haha. Spodnji nosilec motorja sem dal rabljen, luci sprednje rabljene, eno meglenko sem menjal, centralno dela ampak na roke na daljinca ne vec...

Ja stara kanta je pa se mal zanemarjena (ker me boli k....) ma pa vedno frisno olje, velko turbino in dobre gume, leti k prasica pa pr 180-200kmh po tempomatu bi se lohk fural kamorkoli neomejeno casa, udobje je zakon in tukaj 159 nima kej praskat.
Pa vem da za jurja lohk vse porihtam pa bo mir se kake dve leti ampak lej daily je pa mal manj se sekiram za njo tud ce jo kdo popraska al pa vcas nabijem kaksno udarno jamo (16ke so zakon)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Kakrkoli, samo ne it na 159, sam sem naredil to napako leta 2011, po enem letu sem se vrnil na 166. ni primerjave. Razen če iščeš boljšo lego na cesti. V vseh drugih pogledih je 166 neprimerno boljša.
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

evo to! Ta ki je meni 166 prodal je kupil 159, cez dober mesec sva se dobila ker je nekaj pozabil v avtu in ko sem ga vprasal kaksna mu je 159 ni mel nobene pohvale proti 166 razen da je novejsa in nima "se" nikjer luftov...
Tko da ce je mehansko solidna se splaca porihtat napake pa terat naprej ;)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Jaz mam obe. Moj mnenje je mesano, ne morem se odlocit, ker bi mel raje, ce bi se moral odlocit. Tudi vozim se malo z eno malo z drugo. Ce napisem par stvari:
166 V6
+sestak, udobje, lahkoten menjalnik, lenoba z V6, ni pisa vetra pri visjih potovalnih hitrostih, se vedno meni atraktiven avto
-slabsa lega, starejsi avto, pogoste male napakice (klucavnice, cilinder sklopke, pecka, ...), tezavna namestitev otroskih sedezev, ozvocenje
159 1.9 jtd TI
+lega, sedezi (TI), izgled, gretje sedezev hitrejse in intenzivnejse, boljsa ventilacija, manj mini napakic, ker je mlajsi avto, ozvocenje (dodelano, ampak se vsaj da menjat)
-dizel (gre sicer presenetljivo dobro gre v primerjavi z sestakom), menjalnik trd v primerjavi z 166 igracko, neudoben na 19 in slabsi podlagi

Tezko bi izbral, ampak vsekakor bodo cez nekaj let morale obe od hise :)
^^[LuKa]^^
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 32
Pridružen: Po Jul 16, 2012 12:02 am
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: rogoza

Alan napisal/-a:ostat dokler ne bo dnarja za giulio, 159 mi ne disi, tko sm se jz odlocu :mrgreen:
Očitno nas je več takih. :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija