Vzmeti in amortizerji - AR 145/146

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
andreiro
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 572
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 4:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Js bi rad zamenju amortizerje, pa me zanima katere bi blo najbolš gor dat. Js osebno bi rad mel športno verzijo lahk pa tut navadne? Prosim če mi lahko kdo svetuje :P
Hvala


Sm nov ponosen lastnik >>alfe<< :D
bivša alfica
145 1.6 boxer
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

monrojeve mas dost pocen, drugace jih pa lahko das obnovit in trsat

samo potem je najbols da das vse 4 zrihtat
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
srcnik
Alfist
Alfist
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Jan 17, 2008 8:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prebold

Vprašanje je če misliš fedre al amortizerje? Ker če daš amortizerje sam druge avto ne bo nič nižji. Če pa fedre pa priporočam eibach-ceste se noro drži, je pa res, da so trdi ko pes, to je taka formula varjanta. Js jih mam, pa sem zlo zadovoljen.
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

Js mam Eibach Pro-Kit in so čisto ok avto je znižan do amena in nazaj, pa tudi pretrdi niso.. Dejansko je trdota na nivoju S-line amortizerjev pri audijih... Vsaj meni se je zdel audi trši :wink: Lega je pa fenomenalna, oz lega je takšna da boš komaj čakal da boš lahko celo slovenijo prevozil po stari cesti zato da boš šel k svojem novem prijatelju----->Mehaniku :mrgreen:

Pa čestitke za nakup alfe :mrgreen:
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
MB
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: Ne Dec 30, 2007 2:52 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Mene tudi zanima točno katere amortizerje mi priporočate, avta ne mislim nižati, samo lepo prosim malo bolj mehko bi rad, ker je kot bi se s kočijo vozil :D
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

MB napisal/-a:Mene tudi zanima točno katere amortizerje mi priporočate, avta ne mislim nižati, samo lepo prosim malo bolj mehko bi rad, ker je kot bi se s kočijo vozil :D
obrazlozi tvoj post ker ga ne zastopim?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
andreiro
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 572
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 4:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Zdej situacija je taka :D Js bi dal oz bom verjetno dal monrojeve plinske amortizerje gr pa neke fedre ko sm pozabo kk se jim reče 8) zdej tist model je men naračunu skup da bi to mene prišlo okrog 300 €...( se pravi zadnji amortizerji pa fedre) zdej pa mene zanima a je ta cena sprejemljiva oz če ima kdo drug kako boljšo varjanto nj pa sporoči...
ker je zadni cajt da js mojo alfo mal dol spustim, kr je tok mehka da sam čakam kdaj bom s ceste odleto :P
bivša alfica
145 1.6 boxer
Uporabniški avatar
srcnik
Alfist
Alfist
Prispevkov: 302
Pridružen: Če Jan 17, 2008 8:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Prebold

Priporočilo sam ne apexa not devat, H&R, Eibach priporočam apeh, bo pa slabš k zj. Nižji bo že sam vozne lastnosti bojo pa v k...
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Amoritzerji ne fedri!
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
MB
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 25
Pridružen: Ne Dec 30, 2007 2:52 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

Crazy Alfista napisal/-a:
MB napisal/-a:Mene tudi zanima točno katere amortizerje mi priporočate, avta ne mislim nižati, samo lepo prosim malo bolj mehko bi rad, ker je kot bi se s kočijo vozil :D
obrazlozi tvoj post ker ga ne zastopim?
Ok tak bom napisal... Sem malo noob :oops: Moj avto je trd ko svinja, na vsaki lukni me nabija v rit:) Torej...

Kaj morem nabavit? Amortizerje ali fedre (kaj je razlika? :oops: ) da se bom vsaj malo bolj mehko vozil.

Moje drugo vprašanje je pa, katerega proizvajalca oz. bolj natančno kaj bi kupil?

Prosim, upam da me bo kdo zastopil zdaj :lol:
Uporabniški avatar
andreiro
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 572
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 4:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Zdej ko bom pa js avto dol spusto bo pa treba to homologirat ane :D
Js sm s koroške pa me zdej zanima če ve kdo a bi blo to kje v bližini al je najbližje v mb. Js nimam homologacijskega kartončka tako da morm še to nabavit 8) (pa kolk to približno stane)Zanima me še to katere papirje če sploh kere...morm js met zravn ko grem po kartonček :mrgreen:

Hvala za vaše odgovore :wink:

Js upam da ne preveč morim s takimi vprašanji, sm pač nov :mrgreen:
bivša alfica
145 1.6 boxer
Uporabniški avatar
_deebo_
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 122
Pridružen: Po Maj 28, 2007 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kisovec - Maribor

Kontaktiraj Avtotriglav za homologacijski izpis, na podlagi izpisa ti bojo izdelali kartonček k boš šel homologirat. Drugače maš pa najbližje MB. :)

LP
Uporabniški avatar
FELIX
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 97
Pridružen: So Mar 20, 2004 2:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Mene bi zanimalo če je kdo spustil alfo 146, če je mel probleme z "slovenskimi cestami". Pa na kakšen je način je spustil avto (navadno podvozje al takšno na katerem se da nastavljat višina). Pa za cene bi me zanimalo, camber kit če potrebuješ, pa vse kaj sodi zraven.

hvala za pomoč.
I WAS CHOSEN TO LEAD, NOT TO READ !!!
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

glede teg je bilo ze velik napisan,pa vseeno

sam imam ar145 spusceno z Eibach prokit(-3cm) in s trsanimi amortizerji in ti povem, da se avto pelje kot po tirih, glede udobja pa ni kaksne hude razlike, luknje se malo vec cutijo, a vseeno jih avto lepo pobira

amortizerje imam trsane 10%,ce bi dal 20%, bi bil avto za nase "dobre"ceste nevozen , ker bi bil pretrd, in lega na cesti po luknjah bi se mu znatno poslabsala

so pa vzmeti progresivne, kar pomeni, bolj dirkaska voznja, bolj trd avto
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
andreiro
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 572
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 4:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Če avto naprimer znižam z Eibach prokit a je potem potrebno amortizerje tršat :?: :?:
bivša alfica
145 1.6 boxer
Odgovori
  • Informacija