Diagnoza?

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
tjanze1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 114
Pridružen: Ne Jul 18, 2004 9:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Imam Alfo 146 1,4 16V. Kupil sem jo maja lani.Do sedaj se mi je že 4x
zgodilo,da sem moral avto vžigat tudi po 10x.Potem je pa vžgal kot ,da nič ni bilo narobe.Ko je motor enkrat stekel pa je bilo vse ok.
No včeraj sem pa stal na semaforju pri rdeči in je kar sam od sebe ugasnil.
Potem pa spet 10x startat,da je vžgal.Sem skoraj pop....zadaj kolona.....itd.
Sedaj čakam,kdaj bo spet crknil.Ko ga moram večkrat zaganjat je vseeno
ali je motor vroč ali hladen. Ni videti neke razlike.Ko se mu pripelje pač ne vžge takoj.Me je strah ,da bom šel na kakšno pot pa bo potem dušo
spustil.Drugače ko motor teče na prostem teku se nič ne zaganja in zelo
lepo teče.Sem bil pri Petrovčiču in mi je rekel,da če bo se še ponavljalo pa naj pridem.Jebi ga.Če ga priklopijo na računalnik je OK,ker takrat ne crkne.
A ima kdo podobne izkušnje? Kakšna teorija kaj bi lahko to bilo?
WE BRAKE FOR NOBODY!
Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2069
Pridružen: Po Sep 29, 2003 9:28 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
Alfa Romeo Stelvio 2.0 Q4 GT Junior
Kraj: Brda

tjanze1 napisal/-a:Imam Alfo 146 1,4 16V. Kupil sem jo maja lani.Do sedaj se mi je že 4x
zgodilo,da sem moral avto vžigat tudi po 10x.Potem je pa vžgal kot ,da nič ni bilo narobe.Ko je motor enkrat stekel pa je bilo vse ok.
No včeraj sem pa stal na semaforju pri rdeči in je kar sam od sebe ugasnil.
Potem pa spet 10x startat,da je vžgal.Sem skoraj pop....zadaj kolona.....itd.
Sedaj čakam,kdaj bo spet crknil.Ko ga moram večkrat zaganjat je vseeno
ali je motor vroč ali hladen. Ni videti neke razlike.Ko se mu pripelje pač ne vžge takoj.Me je strah ,da bom šel na kakšno pot pa bo potem dušo
spustil.Drugače ko motor teče na prostem teku se nič ne zaganja in zelo
lepo teče.Sem bil pri Petrovčiču in mi je rekel,da če bo se še ponavljalo pa naj pridem.Jebi ga.Če ga priklopijo na računalnik je OK,ker takrat ne crkne.
A ima kdo podobne izkušnje? Kakšna teorija kaj bi lahko to bilo?
Slišal za enak primer pri eni nesrečni 145 1.8! Senzor faze, ki občasno ni deloval = avto ne vžge oz. crkne!

Ciao Alfista :mrgreen:
Slika
Tadej
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Ne Avg 17, 2003 3:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Imel nek podoben problem.

Prejsni lastnik je bil dovolj pameten, da je neko alarmno napravo zelo po domace zvezal na kable bencin pumpe. Seveda jo je odstranil, preden je avto prodal, verjetno kar tako da je potrgal kable. #-o V glavnem, da skrajsam zgodbico ...

Kratek stik, bencin pumpa vcasih spricala vcasih ne. Tako da mogoce bi se splacalo pogledat al pumpa takrat dela...
Uporabniški avatar
tjanze1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 114
Pridružen: Ne Jul 18, 2004 9:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Bi rekel,da je mozno ,da je senzor faze,ker mi je tudi mehanik pri Petrovčiču rekel,da je lahko kakšen senzor,ki se mu trenutno sfuzla.A je ta senzor faze kje dosegljiv?Se ga da videt?Očistit? Ali trebe razkopat pol mašine?
Imam pa tudi vgrajeno led diodo,ki utripa kot alarm in sem jo sam vezal na stalni plus od radia ,minus pa na karoserijo.To pa ja menda ne moti bencin pumpe. Seveda pa diodo izklopim,ko vozim. (stikalo) Tako ,da ni pod tokom
tudi ,ko avto vžigam.
WE BRAKE FOR NOBODY!
Odgovori
  • Informacija