Dobavljivost rezervnih delov - Spider / GTV

Tehnične teme o modelih 145, 146, 155 in GTV/Spider

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
tha_man
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Sep 04, 2005 6:22 pm
Vozilo: Alfa 146 1.6 TS, Grande Punto 1.4 T-Jet, MX-5 2.0 RC

Malce gledam za Spidercami, pa me zanima, kako je kaj z nadomestnimi deli - se še dobijo ali je treba praskat za rabljenimi/sesutimi? Aftermarket ponudbe je kaj za njih? Sploh če bi potreboval kaj specifičnega za ta avto, recimo pri strehi itd. Prebral sem namreč, da tega modela v novejših ePer katalogih baje sploh ni več notri, pa me je zdaj malo strah...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Težka bo ...

Že ko sem jaz menjaval ogledala, so ga iskali preko pooblaščenca 2 tedna po italijanskih skladiščih. To je bilo nazaj 3 leta.

Drugače se podvozje dobi, to ni problem. Avto je na platformi Tipo in ima skoraj vse kot 145 razen zadnjega mostu. Sem zraven spadajo še zavore, končniki itd. Specifično je samo vzmetenje, ki je ali skupno z 164 pri V6 modelih ali pa je lastno pri TS-jih.

Elektrika in motorne zadeve so tudi množične kolikor so pri Alfi pač.

Največja težava so pa karoserija in kot si že prav ugotovil pri Spiderci deli strehe. Pa deli v notranjosti, ki jih dobiš samo še iz karamboliranih avtov.

Aftermarket obstaja, ampak je skoraj tako redek in drag kot original. Če govorimo o recimo strehi.
Uporabniški avatar
tha_man
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Sep 04, 2005 6:22 pm
Vozilo: Alfa 146 1.6 TS, Grande Punto 1.4 T-Jet, MX-5 2.0 RC

Hmm to se ne sliši preveč obetavno. Sicer razumem, da pri tako starih (in relativno redkih) avtih deli ravno ne čakajo na zalogi, ampak če res ni druge izbire kot brskanje po italijanskih smetiščih... ne rečem, če bi šlo za nek oldtimer, ampak saj je komaj 10 let od konca proizvodnje te spiderce. No hvala za info, bom moral dobro premislit.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Problem je, ker se jih je že v osnovi prodalo veliko premalo, Spiderc pa še toliko manj kot GTV modelov ...
Odgovori
  • Informacija