Menjava releja za smernike pri 156

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Nekaj napotkov za vse, ki imate to težavo, da smerniki ne delujejo, oz. samo pri zaklepu in odklepu avta. Krivec je črn rele pod volanom, pri avtih z ESP pa ga je menjati možno samo tako, da gre volan dol. Če avto nima ESP, se pride s spodnje strani do njega in je prostora ravno dovolj, da gre ven.
rele pod volanom.jpg
Postopek
  1. Najprej iz preventive odklopite minus na akumulatorju. Šarili bomo namreč okoli airbaga volana.
    1621178214062.jpg
  2. Z imbusom 5 in daljšim nastavkom odvijete po en vijak na vsakem kraku volana, potem pa lahko gre dol. Z zelenega konektorja na airbagu spajsate dol varovalo, potem se ga pa potegne ven.
    airbag dol.jpg
  3. Črn konektor, obkrožen z zeleno odklopite, tistega, obkroženega z rdečo, pustite pri miru. To je konektor na navitju in ni kaj odklapljat.
  4. Črn plastičen krogec potegnite dol in pokaže se matica volana. Z nastavkom 24 se odtegne. Naj ga še drži nekaj navojev, potem pa volan porukate dokler ne spusti, odvijete do konca in počasi (pazljivo s kabli za navoj volana!) vzamete dol.
    matica.jpg
  5. Na tej točki sem ugotovil, da sem pozabil slikati, zato sem si naslednjo sliko izposodil z interneta. S tremi vijaki osvobodite navitje volana (rumeni krogci), z dvema še VDC enoto (rdeči krogci). Spodaj se potem pokaže rele, ki ga s kakim orodjem nežno spraskate ven. Pazljivo s podnožjem, en konektor podnožja gre rad ven skupaj z relejem. Priporočam kakšno orodje (primer spodaj).
    vdc.gif
    vdc.gif (47.51 KiB) Pogledano 1265 krat
    orodje.jpg
    orodje.jpg (15.59 KiB) Pogledano 1265 krat
  6. Osvobojeni problematični rele
    rele.jpg
  7. Vstavite nov rele in ponovite vajo v obratnem vrstnem redu :)

Pomembno je, da se po originalni kataloški dobi Meyle-tov rele, ki pa NI ustrezen. S tem pri vklopljenih vseh 4 smernikih ti samo enkrat utripnejo in ugasnejo. Z drugim rabljenim pa zadeva deluje normalno.

Srečno
Odgovori
  • Informacija