Nakup rabljene: Alfa Romeo 156

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
-=Fabi=-
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: To Dec 17, 2013 9:50 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

Super preverim lmm,cevke in ventil..hvala !
Jej sine jej, da boš debel...pameten itak nisi..
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Pojdita rajši še kakšno drugo pogledat. Tole se ne sliši najbolj obetavno.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Menda ne bo kupil avta, ki niti testne vožnje ne prestane #-o
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

alfa_samec napisal/-a:Menda ne bo kupil avta, ki niti testne vožnje ne prestane #-o
*2 res ne vem zakaj ljudje po nepotrebnem kupujejo nepremicnino ko pa je veliko lepsih na netu.

Lp
Uporabniški avatar
-=Fabi=-
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: To Dec 17, 2013 9:50 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

avto NI nepremičnina...občasno se lepo pelje občasno pa zgubi boost.. sicer pa sem vprašal za tehnične nasvete in ne življensko finančne.. avto se prodaja za 500€ in če je neka manjša napaka se kar lepo splača glede na ohranjenost in kilometrino...

Probal sem odklopit lmm pa ni nobene razlike in seveda je laptop zatajil ko sem ga najbolj potreboval :D čudno mi je da gredo obrati samo do 3500.. kot nekakšen safe_mode...
Jej sine jej, da boš debel...pameten itak nisi..
Uporabniški avatar
gorazdr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: To Sep 01, 2009 10:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD mjet
Kraj: Kočna

Po moje se je avto vozil z prenizkimi obrati (ženska ga je šparala) in ti variabilne lopatice malo štekajo in pride do overboosta (napaka P0238). Če imaš srečo se da to še spucati s sledečim postopkom: vozi avto kakšnih dvajset minut, da se dobro zgreje olje, pojdi na avtocesto, daj v tretjo in ga zahodi kot majmuna, če imaš srečo se bo pokadilo, tako da ne boš nič videl za sabo. Drži ga na 4000+ obratih eno minuto in potem normalno prestavi v višje prestave. Po tem postopku umiri vožnjo in ohladi turbino pred ugašanjem motorja.

Če to ne pomaga pa čiščenje ali obnova turbine 50€-400€ + 100€ demontaža in montaža turbine.

LP, Gorazd
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD m-jet FL
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ja kako naj ga pa zahodi čez 4000 obratov če mu gre sam do 3500obratov. Najprej poglej katero napako ti javi računalnik potem pa išči naprej. Mogoče je sam kak senzor na turbini.
Uporabniški avatar
gorazdr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 86
Pridružen: To Sep 01, 2009 10:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD mjet
Kraj: Kočna

sasoz napisal/-a:Ja kako naj ga pa zahodi čez 4000 obratov če mu gre sam do 3500obratov. Najprej poglej katero napako ti javi računalnik potem pa išči naprej. Mogoče je sam kak senzor na turbini.
Se strinjam, da je najboljše pogledati katero napako je zaznal, ampak glede na to, da pravi, da gre spet normalno, ko ga ugasne je do sprožitve ponovne napake možno priti do 4500 obratov, ko pa enkrat spustiš gas po napaki pa je turbina izklopljena in imaš max okoli 3500.
Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD m-jet FL
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Bom vprašal nekaj pragmatičnega.
Možakar kupuje 15 let star avto, ki ima tržno vrednost od 0-1000 €
Daj prosim obrni se stran od tega avtomobila, če že pred nakupov veš da nekaj ni ok.
Na trgu je veliko 156k in zagotovo boš dobil kašno solidno delujočo za solidno ceno.

Meni je to isto kot če bi kmet kupoval jalovo kravo in bo upal, da bo našel napako zakaj nima telička.
Uporabniški avatar
-=Fabi=-
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: To Dec 17, 2013 9:50 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

Predlagam da se ta podforum s trenutnim imenom tehnika preimenuje v tehnika&življenski nasveti..
Človek se je pač odloču da kupi ta avto in si ga zrihta v normalno stanje... hvala vsem za odgovore :roll:
Jej sine jej, da boš debel...pameten itak nisi..
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

In ti si šel s sodelavcem, da mu svetuješ pri nakupu pa še testne vožnje nista uspela odpeljati. Ne razumem, zakaj se čudiš, ko ti vsi svetujemo, da beži vstran od tega avta??
159 2.0 jtdm
Moriarty
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Sep 23, 2015 5:05 pm

zdravo! sem pred nakupom novega(starega) avtomobila, in se mse zdaj nekako zapičil v 156-ko :D :D pa sem se vprašal kam se obrniti po pomoč pa mi druzga k ar forum ni ostal :P :lol: kateri motor 1.6 ali 1.8ts?kaj je treba paziti pred nakupom in pa kakšne vozne lastnosti ima(bolj cruz vrjanta ali dirkaška) :D :D
za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem O:) O:) :D
Uporabniški avatar
-=Fabi=-
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 70
Pridružen: To Dec 17, 2013 9:50 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

Zaključek zgodbe:
Avto kupljen za 500€.
Včeraj mehanik uredil izpuh(40€),ocistil egr,naredil optiko(50€),zamenjal rele za brisalce(15€) in pobrisal napake..lučka se ne prižiga več in avto dela normalno kot mora...
cena servisa 130€..
Jej sine jej, da boš debel...pameten itak nisi..
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Bejž od bencinarjev pa raje kupi 1.9 ali 2.4 dizla. (Manj problemov, manjša poraba) to je sam moje mnenje, če nisi pristaš bencinarjev:)
sunnysun
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: So Nov 14, 2015 1:32 pm

Kupujem alfo 156 1.9 JTD 105km 1999l z skoraj 300k prevoženimi kilometri, zanimajo me izkušnje, nasveti, ko grem gledat avto, vglavnem vse.

Hvala :D [-o<
Odgovori
  • Informacija