Nakup rabljene: Alfa Romeo 156

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
pogorevc1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Maj 05, 2004 3:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Luče

Pozdravljeni!

Sem nov na forumu in in si želim biti nov lastnik Alfe 156. Kupil bi letnik 2000 1,6 al pa 1,8.

Vaš forum sem prebral po dolgem in počez in ful razpravljate o težavah. Ali se alfe res tako kavrijo? Sedaj vozim Clio-ta in nimam pojma kaj je popravilo ker sploh ne crkne =D> .

A mi lahko poveste na kaj naj najbol pazim pri nakupu rabljene, kakšna je sprejemljiva cena in koliko kilometrov še lahko ima, da se jo splača kupit. Če pa jo bom kupil: kakšna popravila naj takoj pričakujem.

Hvala za vaš trud in pomoč!
LP D
Uporabniški avatar
lev_cek
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 512
Pridružen: Pe Apr 30, 2004 11:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

če si v sorodu z bivsim šefom policije ti mogoče pomagamo :lol:
Daj gas, daj gas, daj gas,...................................u p**** sem reko da bremzaj!!!!!!
pogorevc1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Maj 05, 2004 3:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Luče

lev_cek napisal/-a:če si v sorodu z bivsim šefom policije ti mogoče pomagamo :lol:
ne nič nimam s pogorevcom, bi pa prosil za informacije :D
LP D
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Ali 1,6 ali 1,8 se boš mogu odločit glede na svoje potrebe, sam sem za 1,8. Čeprav razlika v registraciji je.

Alfa 156 je dober izdelek, T.S motorji so špica, vse skp se ne kvari dost, so pa izjeme. Tut napr. Cliote majo eni skoz na servisu, drugi pa brez problema.
No, če boš kupu avto s servisno knjigo mislm, da večjih težav ne bo, s kakimi ponarejenimi kilometri.

Kupi raje avto od fizične osebe kot od preprodajalske firme, ker tako vsaj vidiš kdo je bil lastnik, in ponavad dobiš kar pravilno mnenje o avtu. Prosi ga da te on pelje krog, da vidiš kak šofer je, potem pa sprobaš še ti, da vidiš, če je vse OK z avtom.

Še enkrat trdim, 156-ke so zanesljive, če pa gre kaj narobe, je to ponavadi variator faze, ali kak Boschev senzor.

Dober nakup!
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

156 je zakon avto ki se ne kvari ravno dosti, če pa že kaj crkne pa nič takega da bi te pustila na cesti (pri švabih ko crkne - TAXI).
Priporočam pa vsekakor 1,8 ker je ta pravi kompromis.
Pa še to imam službenega Cliota 1,4 16 V 2 leti starega in 25000 km.
Večje rajngle od avta še nisem imel, na servisu imam mesečni abonma, žere pa bolj kot mi je 156 1,8 ts !
Uroš
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Če ti zmogljivosti ne pomenijo veliko, vzemi 1.6, gre čisto dovolj. za 1.8 pa plačaš minimalno manj registracije kot za 2.0, ki pa je sigurno večji cuker in pomoje celo z manjšo porabo kot 1.8. Zato tudi sam vedno predlagam raje 2.0 TS 16V.


Ko boš šel gledat, avto mora nujno laufat tiho, nobenih čudnih zvokov. Poštimano mora bit pa tudi vse ostalo (servisna knjigica, ...). Zavedaj se, da te vsakih 100.000 čaka veliki servis, če je ta že narejen, si precej prišparal (seveda NUJNO mora bit narejen, ker drugače ga moraš narest prec).
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Če si dobro prebral forum potem si najverjetneje opazil, da se zelo malo piše o težavah alf 147, 156, 166. Te se kvarijo zelo malo, govorim iz lastnih izkušenj.

Drugače pa moraš pred nakupom alfo nujno peljat. po nekaj kilometrih boš takoj vedel, če je avto zate ali ne. Ima svoj karakter, ki te ali popolnoma prevzame ali pa odbije.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

mal off topic: a ste opazl kok folka sprasuje za nasvete glede alf ki jih imajo namen kupit? ocitno se je ze kr razvedl za klub & to stran:)
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Navadno je tako, da sprašujejo tisti, ki še alfe niso peljali, ostali ne rabijo več odgovorov :lol: :lol: :D
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Ja, večino pripeljemo iz drugih forumov, glede na to, da potem sploh še pridejo sem (od vseh bistrih odgovorov, ki jih dobijo na tistih forumih), smo že veliko naredili samo s tem.
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
MG
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1263
Pridružen: So Feb 28, 2004 10:40 am

Alfe 156 so zakon.

Foter je meu 156 2.5 V6, pa do 90.000km ni niti ena stvar crknla.
Nobenih problemov, ni strahu da bi ti bate skurlo ce bi ga prevec tisal po avtocesti, nc.
pogorevc1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Maj 05, 2004 3:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Luče

Hvala vam za vaše odgovore, res ste faj, da se je v enem dnevu nabralo toliko dobrih nasvetov.

Glede na moje potrebe, da mam samo tri kilometre do službe, tu pa še službeni avto mislim da mi je 1.6.16V dovol.

Ko bom kupoval in bom naletel na kakšno neznanko se bom pa spet obrnil na vas. =D>
LP D
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Upoštevaj fenomen italianskih mašin, da večja mašina manj pije in ne obratno kot bi logično sklepal.
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

pogorevc1 napisal/-a:Pozdravljeni!

Sem nov na forumu in in si želim biti nov lastnik Alfe 156. Kupil bi letnik 2000 1,6 al pa 1,8.

Vaš forum sem prebral po dolgem in počez in ful razpravljate o težavah. Ali se alfe res tako kavrijo? Sedaj vozim Clio-ta in nimam pojma kaj je popravilo ker sploh ne crkne =D> .

A mi lahko poveste na kaj naj najbol pazim pri nakupu rabljene, kakšna je sprejemljiva cena in koliko kilometrov še lahko ima, da se jo splača kupit. Če pa jo bom kupil: kakšna popravila naj takoj pričakujem.

Hvala za vaš trud in pomoč!
mal o problemih AR156 :wink:
http://www.alfa156.net/fr_index.html?/info.html
Ali
Alfist
Alfist
Prispevkov: 498
Pridružen: Če Jan 22, 2004 7:09 pm

Na koliko km imajo AR 156 servisni interval?
BMW v garaži stoji, Alfa te pa čaka.
Odgovori
  • Informacija