Nakup rabljene: Alfa Romeo 156

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
bostjanluk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Mar 03, 2008 4:12 pm

KobolM napisal/-a:
Alfista napisal/-a:
Gorkichev napisal/-a: sem bil danes pri njih. Ja tale 2.4 jtd je noter zelo lepo ohranjena, zunaj sem opazil le eno stvar, to je da ji manjka ena meglenka. Nisem pa jo mogel vžgati (prazen akomulator).
Imajo pa še eno črno letnik 2004, 121400km, 1.9 JTD 116KM ni ravno do konca opremljena, vendar je noter zelo lepo ohranjena. Pobarvati ji bi bilo treba sprednji odbijač. Cena cca. 8900 EUR
Všeč mi je bilo da motorji niso oprani.
Problem: Avti so brez servisne knjižice in rezervnega ključa. Šele ko se za nakup odločiš oni pokličejo v Italijo in potem po pošti pride servisna kjiga in drugi ključ. Tako da knjge pred nakupom ne moreš pregledati, vse kar imaš je številka šasije in njihova beseda.




Ta problem ja....
Pri meni so za prejšnji avto v drugi avtohiši isto rekli.
Rezervni ključ in servisna pride po pošti!
Ko sem avto plačal je bilo konec. Sem klicaril se ni noben oglasil,ko pa sem šel tja se je prodajalec pa samo nekaj zgovarjal,češ da še niso dobil. In nikoli niso.
Ko avto kupiš se lahko samo še j...
pravi alfist hodi peš
Uporabniški avatar
GhostP
Alfist
Alfist
Prispevkov: 351
Pridružen: To Feb 20, 2007 9:20 am
Kraj: LJUBLJANA

violarules napisal/-a:V torek greva pogledat še tega,
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2043106
Ta je najverjetneje iz ITA. Pri TPV sem jaz kupil svojo. Uvoznik je bil Auto....(Plus ??) iz KP, prodajal pa jo je TPV iz NM. Dobil se se nekaj škonta.
Avto je bil OK razen male praske na zadnjih vratih.
Slika
violarules
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: Sr Maj 14, 2008 9:19 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

UAU fantje, super info! =D> =D> Žal mi ni uspelo danes skočit v NM (služba... :x ), upam pa, da mi da šef jutri fraj pa da pogledamo ta čuda še v živo. ;)

Opažam, da nekaterim ni všeč, da je motor opran. Zakaj? Mislite, da s tem trgovec kaj skriva?
Ježek teka teka in se razpaca... :)
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

violarules napisal/-a:UAU fantje, super info! =D> =D> Žal mi ni uspelo danes skočit v NM (služba... :x ), upam pa, da mi da šef jutri fraj pa da pogledamo ta čuda še v živo. ;)

Opažam, da nekaterim ni všeč, da je motor opran. Zakaj? Mislite, da s tem trgovec kaj skriva?
V veliki večini ja. Lahko da mašina masti in potem to dol sperejo. Nekateri trgovci pa to delajo zaradi vizuelnega učinka----čist avto prej pritegne kupca kot pa umazan.
666
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

KobolM napisal/-a:
Alfista napisal/-a:
Gorkichev napisal/-a: sem bil danes pri njih. Ja tale 2.4 jtd je noter zelo lepo ohranjena, zunaj sem opazil le eno stvar, to je da ji manjka ena meglenka. Nisem pa jo mogel vžgati (prazen akomulator).
Imajo pa še eno črno letnik 2004, 121400km, 1.9 JTD 116KM ni ravno do konca opremljena, vendar je noter zelo lepo ohranjena. Pobarvati ji bi bilo treba sprednji odbijač. Cena cca. 8900 EUR
Všeč mi je bilo da motorji niso oprani.
Problem: Avti so brez servisne knjižice in rezervnega ključa. Šele ko se za nakup odločiš oni pokličejo v Italijo in potem po pošti pride servisna kjiga in drugi ključ. Tako da knjge pred nakupom ne moreš pregledati, vse kar imaš je številka šasije in njihova beseda.
Ne nasedat takim bedarijam, da ti naknadno pošlejo ključe in servisno. Sej se ne gre za kako komisijsko prodajo ampak so te naše avtohiše od italjanov odkupile avte in seveda so italjani dali vse kar so imeli.....en ključ in brez servisne (velikokrat je šlo za neodplačan lizing in so avto "odtujili"--seveda legalno).
666
Uporabniški avatar
KobolM
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr Apr 30, 2008 12:52 pm
Kraj: Primorska

bostjanluk napisal/-a:
Ta problem ja....
Pri meni so za prejšnji avto v drugi avtohiši isto rekli.
Rezervni ključ in servisna pride po pošti!
Ko sem avto plačal je bilo konec. Sem klicaril se ni noben oglasil,ko pa sem šel tja se je prodajalec pa samo nekaj zgovarjal,češ da še niso dobil. In nikoli niso.
Ko avto kupiš se lahko samo še j...
Čaki? Ti si avto plačal, pol pa nisi dobil drugegaključa in servisne knjige. Kaj si pa pol naredu? Si dobil vsaj denar nazaj?
Razloži, take informacije so zelo koristne.
-----------------------------------------------------------
McLaren F1 team
-----------------------------------------------------------
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Ne nasedajte beseedam, dobimo kasneje, to je eno samo izigravanje in nategovanje. Vedno bodite pozorni na rezervne ključe in kodne kartice, brez tega osebno avtomobila nebi kupil. Obstaja riziko, da ti odpeljejo avto in tudi stroški izdelave kodnih kartic in ključa niso majhni....

Nekateri prodajalci se obnašajo kot, da so boga prijeli za jajca in si preveč dovolijo in pozabljajo kdo ima denar in kdo jim dela posel :wink:
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

jaz sem pred 2 meseci kupil svojo pri TPV avtu v NM, nimajo drugega ključa, pa moraš malo zatežit pa ti ga dajo delat na njihove stroške, pride pa cca. 150€, so pa iz Italije vse te alfe od leasing hiše, praske niso nič neobičajnega-izgovor prodajalca je bil da so jo med prevozom opraskali, važno da nima vdrtin po bokih. gume imajo precej slabe gor, tako da takoj menjat in takoj narest servizzio- olje + filtre,
obvezno it na testno vožnjo se zapeljat in spremlat armaturko, če se prižge kaka kontrolka
pa ne pozabit zahtevat obvezne opreme, kjer koli že kupujete avto !!!! prodajalec jo je dolžan priložiti zravn!! najprej ne bodo dali potem pa jim malo napneš da jih boš prijavil zvezi potrošnikov pa tti porinejo v roke tisto torbico.
u glavnm zadovoljen sem z Alfo ki so mi jo prodali , nikakor pa ne z načinom primopredaje avta, natakneš tablice potem pa čakaš in čakaš, da pride prodajalec ki med tem časom že pozabi da ti je avto prodal da ga lahko potem odpelješ iz garaže. :roll:
Slika
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Hja je kr tako pri TPVju. Koliko se pri njih avtov obrne, ne moreš verjet..So tudi posredniki za prodajo naprej v BIH, HR, CG....
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

kar pa se tiče posrednikov v Ljubljani ki imajo Alfe v ponudbi - samo čim dlje od njih !! mutibaričy :roll: odlično ohranjena - prideš pa tja - razbita šipa, počen bočni žmigavc, razbita meglenka, sredaj na nosu znakec potlačen, vsa pobuškana po bokih, ključ samo 1 brez kartice, pa on men reče: sej če se odličite za nakup in položite aro bodo vse to popravili v roku enega dneva.
Slika
matgo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 147
Pridružen: To Apr 29, 2008 3:10 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska dežela

Gregson007 napisal/-a:kar pa se tiče posrednikov v Ljubljani ki imajo Alfe v ponudbi - samo čim dlje od njih !! mutibaričy :roll: odlično ohranjena - prideš pa tja - razbita šipa, počen bočni žmigavc, razbita meglenka, sredaj na nosu znakec potlačen, vsa pobuškana po bokih, ključ samo 1 brez kartice, pa on men reče: sej če se odličite za nakup in položite aro bodo vse to popravili v roku enega dneva.

Zdej sm se pa že skor moral oglasit,ker vidim, da imate-mo zelo različne poglede oz. izkušnje s prodajalci. V glavnem, avto.net je moj hobi in ga že kar "preveč" pogosto spremljam. In preden sem kupil vozilo-Alfo, sem bil deležen takih in drugačnih razočaranj. Lahko pa povem sledeče (govorim o morebitnem nakupu alfe)!

TPV NM- avti so več al manj vsi razbiti ter popravljeni,okol in okol vidno popraskani,zanikrno vzdrževani po videzu znotraj in zunaj, nato jih sami "polepšajo" se pravi spucajo in to je to. Kilometrina v 90% ni prava in jo to očem vidno,če se le kolikor toliko dobro razumeš na avte. Cene pa res ponavadi niso pretirane oz. visoke-oz. primerne ohranjenosti vozilom.
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2039639

CAR TRADE NM- avti so okrog in okrog razbiti in grdo vidno popravljeni, notranjost vozil za silo urejena(se najde tud kej polomljenega), kilometrina prav tako v 90% ne štima. Cene niti ne tako razumne ampak kvečjemu več al manj neprimerne in previsoke.
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1911768

SBA Grosuplje- avti z zelo malo oz. nič opreme,v solidnem stanju tako notranjost kot zunanjost,več al manj celotno solidno prebarvana vozila, kilometrina po oceni 70% do 80% ne štima.Cene solidne in nekako primerne ohranjenosti in stanju vozil.
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2005747
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1736569

AVTO MIK oz. posrednik MASTER GORAN ĆUĆILOVIĆ-Vipava- neprofesionalen in neresen odnos do strank s strani firme avto mik, njihovo vozilo pa prodaja tudi zgoraj omenjen posrednik. Vozila nisem želel niti pogledati,kajti 100% kilometrina lažna, avto razbit oz. popravljen očitno v domačem "hlevu"-dobesedno. Cene na grdo povedano "zjebanim" vozilom še celo previsoke.
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1728230
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1814535

1A AVTO- vozila razbita in solidno oz. bolje rečeno površno prebarvana, lažno garantirajo oz. oglašujejo nekaramboliranost, kilometrina v 80 % ne štima, notranjost vozil zadovoljivo ohranjena, cene kar mogoče včasih celo previsoke.
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2082484

AVTO CESAR- vozila večinoma predhodno poškodovana in popravljena le malenkostno npr. sprednji in zadnji odbijači, kilometrina kljub garanciji v 80 % vozil ne štima, zelo korekten odnos prodajalca do kupca, cene mogoče malce previsoke.
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1799403

SYNCRO domžale- vozila sam "bog pomagaj", neohranjena,predhodno poškodovana okrog in okrog,notranjost vozil že kar na meji istrošenega, kilometrina 100% ne štima, cene nekako primerne iztrošenim vozilom oz. celo malo previsoke.
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1927505

LUMINARY oz. zdaj PETENA- vozila ponavadi z bogato opremo, kilometrina
nekako ustreza oz. 50 % nerealnih, dostkrat nepoškodovana oz. malo pošk. vozila in večinoma dobro popravljena, notranjost vozil kar OK, cene
sem in tja malo previsoke oz. večinoma realne glede na stanje vozil.
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2023396

AS PLUS- vozila ponavadi oz. dostkrat nepoškodovana oz. malo pošk. in večinoma kar lepo popravljena,kilometrina nekako ustreza oz. v 50 % mogoče neprava, notranjost vozil kar lepo ohranjena, cene kolikor toliko realne oz. včasih malce previsoke glede na stanje vozil.
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1945134


Vse to so zgolj moje ocene oz. moje videnje in izkušnje s prodajalci, kateri so našteti. Priloženi linki se nanašajo na vozila, katera so bila strokovno pregledana. Res je težko najti Alfo,katera bi bila popolna v vseh pogledih, z nekaj truda pa Vam tudi to lahko uspe (oz. vsaj približek popolnosti :D ).

In naj še povem, da te ocene ne pomenijo, da bodo vsa bodoča naprodaj vozila pri zgoraj omenjenih prodajalcih tako SLABA bodisi DOBRA kot sem imel sam izkušnje z njihovimi vozili.

Upam, da bo moj prispevek komu v pomoč in NE, samo posredniki v Ljubljani niso barabe-teh se najde povsod dost!

Velik sreče pri nakupu!
Lp, matgo

http://www.forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=14244

Za vsazga drifterja nek robnik raste. Tist k ga še ni najdu ga pa še bo.
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Se podpišem pod večino stvari! Preprodajalci so itak vsi po vrsti lopovi...

Mogoče edino replika glede TPV-ja: sicer sem slišal razne zgodbice, je pa moj sodelavec kupil pri njih vw tourana in je zelo zadovoljen z njim (je možakar tudi precej avtomehanika), avto je bil malce zadaj udarjen osatlo je bilo pa precej korektno, tudi km se zdijo pravi. Tast pa je bil tudi kar navdušen z suzuki vitaro, ki jo je tam pred leti kupil, res pa je, da takrat še niso imeli tako veliko avtomobilov kot jih imajo sedaj...Drugače pa tudi njim ne verjamem čisto nič!
Uporabniški avatar
KobolM
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Sr Apr 30, 2008 12:52 pm
Kraj: Primorska

Maret, si me pa konkretno prestrašil.
Zdaj verjetno ne bom zamenjal avta, bom kar pri moji Škodi ostal, vsaj vem kaj vozim. :) :)

Osebno poznam en primer okrog SYNCRO-ta, vendar ni "negativen".
Dober prijatu je pri njih kupu Audi A4 Avant, l.2004 93000km. Na zunaj avto zgleda super, notranjost je tudi zelo dobra. Že preden je avto kupu je imel trgovec oba ključa in servisno. Motor in podvozje ni bilo oprano. Ko se je pozanimal o zgodovini avta, je ugotovu da je avto iz Italije, od prve lastnice, z potrjeno servisno knjižico, na servisu v Italiji. Edino kar je možno da je narobe, je to , da so morda bili zbiti km, ter da je servisna ponarejena. Vendar avto na pogled ne kaže večjega števila km.
-----------------------------------------------------------
McLaren F1 team
-----------------------------------------------------------
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

da o Finnovi sploh ne govorimo, na katero si pozabil
Slika
bostjanluk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Mar 03, 2008 4:12 pm

KobolM napisal/-a:
bostjanluk napisal/-a:
Ta problem ja....
Pri meni so za prejšnji avto v drugi avtohiši isto rekli.
Rezervni ključ in servisna pride po pošti!
Ko sem avto plačal je bilo konec. Sem klicaril se ni noben oglasil,ko pa sem šel tja se je prodajalec pa samo nekaj zgovarjal,češ da še niso dobil. In nikoli niso.
Ko avto kupiš se lahko samo še j...
Čaki? Ti si avto plačal, pol pa nisi dobil drugegaključa in servisne knjige. Kaj si pa pol naredu? Si dobil vsaj denar nazaj?
Razloži, take informacije so zelo koristne.



Leta 2001 sem kupil 6 mesecev starega Puntota v Rogaški slatini-Avtohiša Boty se mi zdi.

Avto je bil na videz lep in dober samo rezervnega ključa in servisne ni imel. "Prijazen prodajalec" mi je obljubil,da bo poslal mi oboje po pošti takoj ko dobi. Zraven mi je pa šenkal prevleke.
Bil sem 20 let star ves navdušen nad avtom pa sem rekel OK.
Avto plačal in odpeljal. Minevali so dnevi, servisne in ključa pa nikjer. Sem ga večkrat klical se mi ni oglašal, sem pa šel v Rogaško se je pa samo nekaj zgovarjal,češ da bo. Pa ni bilo nič.
Rogaška mi ni ravno blizu (Nm) pa sem obupal.
Sicer sem pa imel avto 5 let, z avtom nisem imel nobenih problemov in z težkim srcem sem ga prodal.

Pač sem imel verjetno tudi malo sreče,ras pa je da je bil avto samo 6 mesecev star, in vseeno je imel 25kkm.

Vem pa,da me ne bo noben več tako nasankal.

Pa še to: Prvi servis me je koštal 7kSIT vse 4 gume so bile pa 24kSIT z montažo. Dobri stari časi. 8)
pravi alfist hodi peš
Odgovori
  • Informacija