Nakup rabljene: Alfa Romeo 156

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
rokyluk
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 1:03 pm

Treentar napisal/-a:
rokyluk napisal/-a:
Treentar napisal/-a: Ne vem, česa ne razumeš.
?
Sprašujem...
Če ga prodaja avtosvet še ne pomeni da je slab - kot sem videl se je javil tudi lastnik...
Kaj pomeni za tebe "avto je slab" ali "avto je dober"?

Na avto.net se najde marsikaj, izbira je velika, v glavnem tam izbiraš med šrotom in totalnim šrotom.
Dobri avti se prodajajo v krogu znancem, se mi zdi.

Če si prebral nasvete, in teh je bilo kar nekaj, ti mora biti vse jasno.

Seveda: odločitev o nakupu je pa tvoja - ker gre za tvoj denar in tudi tvoj okus.
V vsakem primeru naj si avto ogledata tudi tvoj mehanik in ličar, da ne bo kasnejših presenečenj.

Srečen nakup in pravtakšno vožnjo voščim!
sem šel gledat. Avto notr smrdi, nek čuden vonj... nazunaj je vse tako kot je že bilo napisano. Vreden max 5.000€. Pregledal vse alfe 156sw v LJ okraju in nobena ni vredna počenega groša. Pregledal tudi stilote pri GTC in 1A avto - tako kot si napisal izbiraš lahko med šrotom in še večjim šrotom.
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ne vem sicer kaj ti pričakuješ od rabljenega avtomobila starega 5-6 let s prevoženimi 100000-200000 km da bo kot nov ali kaj ,še pri noivem se zgodi da so napake!
Potem je zate edina izbira nov avto tam lahko potem stvari kritiziraš,pri starem z nekaj zgodovine za sabo pa moraš vzeti to v zakup!!!
Lp
rokyluk
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 1:03 pm

No sej problem je ker noben nima znane zgodovine.... To je največje sranje... Vsi nekaj skrivajo...
rokyluk
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 34
Pridružen: Sr Apr 16, 2008 1:03 pm

Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

Uroš napisal/-a:156 je zakon avto ki se ne kvari ravno dosti, če pa že kaj crkne pa nič takega da bi te pustila na cesti (pri švabih ko crkne - TAXI).
Priporočam pa vsekakor 1,8 ker je ta pravi kompromis.
Pa še to imam službenega Cliota 1,4 16 V 2 leti starega in 25000 km.
Večje rajngle od avta še nisem imel, na servisu imam mesečni abonma, žere pa bolj kot mi je 156 1,8 ts !
sam tega pa glih ne verjamem
glede porabe mislim
super
Piki
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: Pe Dec 01, 2006 7:59 pm
Vozilo: AR 156 SW 2.4 JTD 10V
Kraj: Ljubljana

Nekam malo kilometrov ima, razen če je kupljena pri nas. Oprema ni Distinctive, kot je napisal, ampak Progression.
Uporabniški avatar
lakosanec
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr Dec 08, 2010 6:31 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulia 2.2 240KM
ex Alfa Romeo 159 sw 1.9 jtdm Distinctive 150KM
Kraj: Lendava

Pozdravljeni!

Tudi sam bi rad postal alfist, manjka mi le še Alfica :) Kupujem AR 156 od letnika 2004 naprej. Prosil bi za pomoč pri izbiri avtomobili. Ogledal sem si nekaj avtomobilov na internetu vendar se še nisem mogel odločiti.

Tale alfica se mi še najbolj dopade:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4198956&show=1

Le nekaj težavic ima. Uvožena je iz Belgije in kot mi je prodajalec rekel je bil pri nas razstavni eksponat v neki Avtohiši tri leta in jo je nato on odkupil. Vse skupaj se mi zdi malo čudno.

Tale mi je še tudi kar vredu:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4213420&show=1

Če pozna kdo kakšno boljšo ponudbo mi jo tudi lahko pošlje.

Prosim, da mi pomagate pri nakupu, da bom lahko vaš zadovoljen član :)
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

pozdravljen na forumu!

najprej se moraš sam glede na potrebe odločiti ali boš iskal bencinarko ali dizlco ali limuzinko ali sw-jko in se nato osredotočiti v tej smeri, v večini primerov ti ne uide velik servis takoj oz. čimprej po nakupu v kolikor le ta ni bil opravljen in ni konkretne dokumentacije o tem.
kaj več o konktretnih težavah, okvarah in vzdrževanju 156-ic, pa se najde na forumu.

sem pa tudi sam zagovornik tega da se kupi avto od poznanega lastnika oz. forumaša za katerega se vsaj približno ve kaj se je z njim dogajalo, kje je bil servisiran in kaj bi bilo še za porihtat, pa se raje v štartu odšteje ,,kakšn,, evro več.

l.p. in srečno pri iskanju in ob nakupu, si pa vsekakor vabljen da se nato včlaniš v Klub in iskoritiš ugodnosti ki jih ponuja ter se nam pruidružiš na kakšnem srečanju
Slika
Uporabniški avatar
Lucc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 937
Pridružen: Sr Sep 19, 2007 2:29 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR GT
Kraj: Kozina

Vse lepo in prav, ampak:
viewtopic.php?t=23288
viewtopic.php?t=23287
viewtopic.php?t=21424&postdays=0&postor ... start=1260

Je res potrebno v 4-ih temah eno in isto stvar spraševat?
Toma
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne Jan 02, 2011 10:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Se opravičujem, če takšna tema že obstaja, ampak hočem zbrati vse informacije na enem mestu :)

V kratkem bom verjetno kupoval avto in sem se odločil za 156. Ker sem slišal, da je od bencinskih motorjev zanesljiv le 1.8 TS po FL-ju, sem se raje odločil za dizla. Tudi o 2.4 JTDju se nekaj slabega govori, tako da mi preostane 1.9 JTD :)

Zanima me, katere so znane hibe tega motorja in predvsem 156ke nasploh?
Glede na to da bom verjetno vzel SW in ne berlino, me zanima tudi glede SW, na kaj morem biti pozoren (kje jih rja načne, znane serijske napake, kaj pride ob okvari drago, ...).

Aja pa 1.9 obstaja z različnimi kubikažami. Katero naj vzamem?

In pa realna cena za SW l. 2001 koliko bi bila?
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Priporočam da zamenjaš "svetovalca", ki ti pomaga pri nakupu Alfe, ker očitno ne pozna preveč Alf...

- dizli so v povprečju zelo zanesljivi, tako 1.9 kot 2.4.
- bencinarji so ob primernem vzdrževanju prav tako normalno vzdržljivi - le 2.0TS ima svoje specifične težave. Ne vem zakaj bi 1.8TS pred FL in po FL bila kaj drugačna - razlika je le v evro normi in dodatnimi predkatalizatorji, vzdržljivost je enaka.
- rje načeloma pri Alfah že 15let+ ni več, tako da rje ne sme biti nikjer
- 1.9 se razlikujejo po konjih (ne kubikaži) leta 2001 je bilo prelomno tako da si lahko dobil 77kw/105hp in/ali 85kw/115hp (nekateri trgi pa so imeli tudi 110 konjske različice), oba sta vredu - sam imam 115 in mi je povsem zadovoljiv, bi pa - če bi na tvojem mestu lahko izbiral raje izbral 115hp je le malce naprednejši, kar se tiče same turbine in managmenta motorja... drugače ni razlik.

Cena je pri tako starih avtomobilih relativna - 2001 letnik - od 500€ če je zjahana do 4000€ ali več, če je lepo ohranjena in vse črno na belem...
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

kaj vse spada pod opremo progression in kaj pod distinctive ?
super
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

stuhec napisal/-a:kaj vse spada pod opremo progression in kaj pod distinctive ?
Men je od opreme najvaznejse, da nima zadnje sipe na vinto. Vse druga se da prezivet. Drugace pa je precej razlik a je FL al pa pred FL. Moja je distinctive/rich, pa nima bogve kej opreme. (ni tempomata in potovalnega recimo).
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

pa točno se že zna kaj spada pod to opremo

kere vse pa so imele gretje sedežev ?

in kakšna je razlika v podvozju (glede delov mislim) med letniki 1998 in npr 04 letnik
če paše kaj med njima ?
super
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

stuhec napisal/-a:pa točno se že zna kaj spada pod to opremo

kere vse pa so imele gretje sedežev ?

in kakšna je razlika v podvozju (glede delov mislim) med letniki 1998 in npr 04 letnik
če paše kaj med njima ?
:?:
super
Odgovori
  • Informacija