GTV / Spider (916): Vse o modelu in Nakup rabljene

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

RedGT
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: So Okt 11, 2008 7:58 pm
Vozilo: 2015 - GTV 2.0 TS 155HP Ph2 Lusso
2008-2012 Alfa Romeo GT 1.9 JTD

Hmm torej ce bom dol spuscal, bom dal eibach (2cm nizje), koni nastavljene na najmehkejsi setting pa zadaj od avtolusso obnovljene ter powerflexane roke - to je najbrz najmehkejsa verzija od vseh moznosti:)

Glede termostata - je ta senzor del termostata? Ker termostat sem ze zamenjal... Avto poleg obcasnega problema z vzigom konstantno malce nekaj dusi pri nizjih obratih, pa ne mislim s tem tipicno pomanjkanje moci pri 2.0ts - bolj gre za obcutek, da vcasih normalno potegne, vcasih pa kot da ga nekaj dusi... In glede na vse skp je najbrz luftmeser - ali pa morda lambda? Nisem mehanik in ne znam prevec diagnoz postavljat, vem pa kaj obcutim med voznjo:-)
Btw - razmisljam o namestitvi original sprednjega podaljska CUP ter original stranskih CUP zracnikov ( pragov pa zaenkrat originalov ni nikjer za dobit), pa me zanima ce ima kdo izkusnje z namestitvijo - predvsem me zanima kako se stranski zracniki obnesejo - glede na to da so fake, me zanima kam gre potem vsa voda in umazanija, ki gre skozi te odprtine? Tega namrec nikjer na netu ne zasledim:)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Najmehkejša različica so standard vzmeti in standard amortizerji s powerflexom.
Glede termostata - je ta senzor del termostata?
To je siv/zelen priklop na termostatu (odvisno od letnika):
Slika

Cena je nekih 15€ ali manj, odvisno koliko % ti dajo.
Avto poleg obcasnega problema z vzigom konstantno malce nekaj dusi pri nizjih obratih, pa ne mislim s tem tipicno pomanjkanje moci pri 2.0ts - bolj gre za obcutek, da vcasih normalno potegne, vcasih pa kot da ga nekaj dusi... In glede na vse skp je najbrz luftmeser - ali pa morda lambda? Nisem mehanik in ne znam prevec diagnoz postavljat, vem pa kaj obcutim med voznjo:-)
Če so to občutki z mrzlim motorjem, je to serijsko. Ko pride temp na 50, pa mora biti že konkretno bolj odziven.

Če pa je problem konstanten, tudi pri vročem motorju, potem pa verjetno LMM/MAF. Lambda bi vklopila lučko za napako motorja. LMM je ne, če le ni odklopljen.

O zračnikih pa ne vem nič ...
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

zdravo
Ni skrivnost, da sem si želel eno lepo GTVjko 3.0 V6 ali pogojno 2.0 V6 turbo
Pohvala fantom, ki ste zelo natančno napisali na kaj vse je potrebno biti pozoren pri teh avtomobilih.
Šel sem pogledati 3 komade, ena je tudi na avtonetu.
V glavnem sem izjemno razočaran kako podrti so bili vsi avtomobili še posebej glede na to, da so imeli vsi krepko pod 200.000 km.
Izstopala je GTVjka iz neta (črna, menda se prodaja že nekaj let): Avto je samo še za rezervne dele, pa še to samo luči, šipe in vzvratna ogledala, ostalo pa je za na odpad. Kako lahko nekdo tako uniči avto! Sam nisem pretirano skrben pri avtomobilu toda meni ni uspelo niti 1/4 toliko uničit avta pri 400.000 km. Motorja nismo niti vžgali, ker ko sem odprl pokrov je manjkal čep na mestu, kjer se doliva olje WTF!!
Potem sem šel gledat še eno črno, ki je nekako zgledala, dokler nismo dvignili pokrova in zakurblali. Kot bi poslušal orkester samo s činelami.
Tretja, turkizno modra. Hm, barva lepa, to je pa to. Notri sicer izjemno lepo ohranjena, toda ker je avto stal, je podvozje propadlo, avto je bil čist na A. Pri vseh 3 so problem vrata in šipa, ne zapirajo se diht, predvidevam, da je guma okoli vrat že vsa trda in se ne prilega lepo na steklo.
V glavnem se priporočam, če ima kdo kakšno zares lepo GTVjko, pa ne za prodati, razen če je V6 ampak samo toliko, da vidim, kako zgleda topshit avto. Lokacija ni pomembna, se bomo že našli.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Stekla so serijski problem vse serije 916 - pri prvih modelih se stekla rada razštelajo in jih je zelo težko nastavit na pravo mesto nazaj. S tem se niti pooblaščenec noče ukvarjati. In če je slabo nastavljena šipa, se tudi vrata ne zapirajo lepo. Nastavit je pa potrebno višino, naklon in kot stekla, kar je pravi izziv. Meni ga v treh poskusih na sovoznikovi strani ni uspelo ...

Pri P2 pa je vgrajena opcija auto-drop, ki spusti za kakšen cm steklo ko pritisneš na gumb za kljuko in tudi to rado odpove ali pa ni prav nastavljeno (vzrok je lahko menjana vrata, menjano steklo po karambolu ali vlomu itn). Ti avti niso še imeli avtomatske nastavitve kot recimo GT, 147, 156 itn. in je treba zopet ročno nastavljat steklo.

Pri Spiderjih je tako, da so stekla kakšen cm globlje kot streha, to je serijsko tako, da ne zateka.

Drugače pa je stanje res tako porazno pri teh avtih kot vidiš in težko, težko boš našel kaj kar je res dobro očuvano in vzdrževano. Kar je očuvano se ali ne prodaja ali pa ima konkretno ceno in to upravičeno.
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Kaj pa tista rdeča Spiderca 3.0? Po opisu zgleda ok. Itak je to GTV z odrezano streho.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

tista spiderca je precej draga in ne vem, če sem pripravljen toliko plačati, namreč pri tako starem avto in V6 motorjih za sabo to potegne tudi veliko stroškov.
Bom jo pa šel pogledati vsaj zaradi tega, da vidim ali je res tipitopi, pa še eno zeleno moram it pogledati.

Sicer ne iščem avta, ki bi bil kot nov, razumem, da bi bilo potrebno v avto še kaj vložiti, toda če že na oko, pa nisem mehanik vidim ,da je ogromno stroškov, potem je bolje narediti obvoz. Potolčena karoserija me niti ne moti toliko, toda popolnoma zjahano podvozje, zavore in šklopotajoč motor, hm, verjetno je to po prebranem forumu in nasvetih to zelo drago.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Tudi potolčena karoserija je zelo velik problem :lol:
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Zato je pa tista spiderca, če je vse ok z njo, v bistvu še poceni... :) Če bi bila gor pred enim letom bi me zelo matrala. Še zdaj bi jo šel pogledat, če bi imel prostor in denar.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Da ne bom samo šimfal sem pogledal eno GTVjko, ki je solidno ohranjena. V bistvu nebi mogel rect, da je kaj takega narobe z njo, razen vrata in šipe, ki je očitno problem večine. Sicer nisem ljubitelj usnja toda v GTV mora biti ti me je malo zmotilo, ker blago zgleda full češko.
Bremze, podvozje ok. Motor lepo laufa, mal se zaganja ko zalaufas toda hitro se umiri. 2.0 motor.
Tko da sem mal dobil vtis o avtih zdaj.
Me pa moti pri GTVjki, ker moras vrata zelo odpreti, da se lahko notri vsedez. To je zelo neprakticno v shoping centrih oz. na vseh parkiriscih. Je treba pazit kako se parkira.
Aja pa pogled ven in navzgor je res mal problematicen za visoke ljudi.
Alfa samec si imel prav, da avto verjetno res ni zame za vsak dan. Je pa avto zelo spodoben za nedeljski izlet, toda obvezno V6. Razlika v zvoku je ulala. Pa izjemno lep motor.
rjug
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Sep 23, 2015 11:28 am

Zdravo!

Kupujem Alfo Romeo GTV. Nekaj GTVjev je na avto.net pa me zanima, če poznate katera je vredna ogleda in nakupa. Hvala za pomoč.

Lp, RJug
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Žal niti ena trenutno.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

alfa_samec napisal/-a:Žal niti ena trenutno.

tako je...use so neke napol podrtije ali pa cele podrtije ;) v temi ali kdo pa pozna ta avto mislim da je bila večina gtvjk omenjena in niti ena ni vredna tega denarja.

lp,

d
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

prestavljeno v že odprto temo.
Slika
rjug
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Sep 23, 2015 11:28 am

Pol priporočata, da počakam ali pa iščem kaj drugega?
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

ja definitivno počakaj ;) oz kako drugo alfino igračko najdi ki bo vredna tvojega greha, zanimanja, denarja in vožnje v prvi vrsti da sploh vidš zadevo ;)


lp,

d
Odgovori
  • Informacija