Nakup rabljene: Alfa Romeo 159 SW

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Pozdravljeni,

Po nekaj letih premora se spet vračam na ta forum.... razlog je seveda spet zamenjava avta... in kot ste mi pred 4 leti pomagali pri nakupu, se seveda že veselim vaše pomoči tudi zdaj....


Prejšnji avto je bil Alfa 156 2,4 jtd... s katero, morem priznat, sem bilo zelo zadovoljen, ampak ker se moja rit prehitro naveliča avta sem Alfo takrat prodal in kupil novega Japonca, pa pol še enega Anglež, pa spet Japonca.... zdej bi pa spet Alfo rad imel.

Torej odločil sem se da vzamem Alfo 159 SW 2,4 JTD.... odločil pa sem se da tokrat ne bom kupil nove ampak rabljeno... nekje 1 ali 2 leti...

Zaenkrat sem si ogledaloval to http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2003478 in morem priznat da me je kar prijetno presenetila... mogoče bi bil še bolj vesel če bi imela še navigacijo, ampak bom tudi brez tega preživel...... :D

Seveda bom z vašimi predlogi glede opreme in ostalih stvari več kot zadovoljen......

Lep dan

David
Uporabniški avatar
G0lden
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 728
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 3:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

sicer si ne lastim 159, to so še samo mokre sanje za mene ampak vseeno. Glede navigacije, se jaz na tvojem mestu nebi sekiral, ker so komponentne (garmini, igo,... ) že tolko poceni in zmogljivi da ni potrebe po integriranem (razen če te moti ker ni displaya)... avto vsekakor vreden nakupa, če je vse napisano realno, lahko pa preveriš zadevo v temi "pozna kdo ta avto"...
BRUNAC
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: Če Mar 08, 2007 7:59 am

prodaja se že več kot pol leta
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

BRUNAC napisal/-a:prodaja se že več kot pol leta
-te je že nekaj narobe,ker cena je več kot ugodna,res ne vem kaj bi ljudje radi :?: #-o
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Hja, pri rabljenih avtih tega razreda starih 1 ali 2 leti lahko kaj hitro pričakuješ kaj skritega. Jaz vem da bi raje dal nekaj denarja več pa imel novo, kot pa bi kupil samo zato ker je 2,4. Če konji ne grejo je bolje ne imeti jih. Sicer pa vso srečo z nakupom.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Vsekakor točno ta avto katerega link za oglas sem dal, ni moja zadnja odločitev... je pa smernica kak avto hočem.... cena seveda je pomembna, ampak sem pripravljem sprejet kompromis v obe smeri.... :D

Kakorkoli... če kdo ve za kaj podobnega, bom z največjim veseljem pregledal kaj ponuja trg....

Sicer pa res ne vem kaj bi lahko blo narobe s to alfo.... kot sem jo testiral mi je zgledala čisto normalno.... pregledal sem tudi servisno knjižico, pa vse dokumente....

Avto je pa iz marine portorož, in je kupljen v sloveniji....


LP David
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Dobra izbira!

Za tocno ta avto se tudi meni zdi cudno, da ne najde kupca. Sam sem se zanimal za tocno to SW lansko leto(aprila ali maja), takrat se je prodajal na AT, cena pa je bila okoli 28K, ce se ne motim. Takrat je izgledal OK, edino gume so bile ze bolj proti koncu.

So pa cene 159 postale ze zelo zanimive.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

punkfan napisal/-a:Dobra izbira!

Za tocno ta avto se tudi meni zdi cudno, da ne najde kupca. Sam sem se zanimal za tocno to SW lansko leto(aprila ali maja), takrat se je prodajal na AT, cena pa je bila okoli 28K, ce se ne motim. Takrat je izgledal OK, edino gume so bile ze bolj proti koncu.

So pa cene 159 postale ze zelo zanimive.
Ni WAG-ovc a ne! Če bi bil ,bi imel razbit višjo ceno...
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

punkfan napisal/-a:
So pa cene 159 postale ze zelo zanimive.
Še malo pa bodo širše dosegljive normalnim smrtnikom. Padec cene je očitno zopet velik. Tokrat ne samo pri alfi :|
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Za 20k€ dobiš že konkretno lepo 159.
Samo za ta denar imaš tako thesisko, da sem jaz konkretno v dilemi za naslednji avto. :mrgreen:
Bo treba it vozit thesis, pa bomo potem videli.
Sicer se mi pa še sploh ne mudi, sem zelo zadovoljen s svojo macchino.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Bass: Za 20k€ že konkretno 159??? No bom vesel kakega predloga... časa imam še.... 8)
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

sam na davek ne pozabit pri 21.000 eur je 33% davka in mislim da 10 % carine.

več si lahko preberete tukaj:

http://www.carina.gov.si/si/vprasanja_i ... ne_dajatve

Sem mislu uvozit avto iz amerike ker je ful razlika v ceni potem sem pa vidu tole pa sem si premislu ker ko sešteješ vse skupaj je pa cena skoraj ista kot pri nas.
Slika
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

Bass hvala za linke... vsekakor zanimiva zadeva... vidim pa problem drugje.... namreč, zadnje čase se precej problemov pojavlja z avtomobili iz uvoz-italije... ukradeni avtomobili, kasneje prijavljeni etc...

Seveda bi bil pa takoj zainteresiran za nakup takega avta.... kot sem že omenil... mudi se mi ne... imam pa željo zamenjat avto tam do nekje oktobra letos....


Hvala in lp

David
Uporabniški avatar
Bobo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Jan 26, 2008 7:35 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Idrija

Pozdravljen,
kot lastnik 159SW 1,9 JTDm, ti lahko avto v vseh ozirih samo pohvalim.
Pri odločitvi pa bi te vseeno opomnil, da 1,9 ni "dirkalnik". Za športno vožnjo (govorim predvsem o pospeševanjih) bi ti priporočil nakup 2,4 (osebno bi sedaj sigurno vzel močnejši motor) - teža avtomobila pač zahteva svoje.
Pri nakupu sem na začetku tudi sam iskal nekaj rabljenega, pa me razni "dealer-ji" niso prepirčali. Avti iz Italije, barvani, v kabini smrad cigaret ... Na koncu sem se odločil in kupil novo - zaenkrat mi te odločitve ni žal.
Torej srečno pri nakupu in se vidimo na kakšnem srečanju.
Lep pozdrav, Bobo
Odgovori
  • Informacija