Nakup rabljene: Alfa Romeo 159 SW

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
q_verde
Alfist
Alfist
Prispevkov: 485
Pridružen: Pe Apr 02, 2004 9:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: celje

glede polozaja za volanom (naslon leve noge in podobne nastavitve..) je najbolje, da preveris kar s testno voznjo. ce ti to odgovarja je to to. enemu ustreza to, drugi nikakor ne najde pravih nastavitev.

pri zavorah je pa tako: sam sem dinamicen voznik (ne pa super sportnik) in mi pri dinamicni voznji na roglo in z rogle ni uspelo tako pregleti zavor, da bi bilo za zjokat. novinarji vozijo te avtke na meji, tebi z voznjo na enih 50-70 % to ne bo uspelo. mogoce le na kakem grobniku!!!

od serijskih napak naj bi bila najbolj moteca volanska letev, vendar naj bi bile serije po 2007 manj imune na to (stepancic press)!!!
crna alfa 145 1,6 16V TS (bivsa '00)
rdeca 156 M-JET (bivsa '05)
siv bmw 320d e91 ('06)
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

159 ima v kombinaciji s 330mm diski (2.4jtd, 3.2jts, 1.75Tbi?) brembo monoblock zavore. Ko je prišla ven ej bila edini avto pod 100k€, ki je imel te zavore serijsko. Dvomim, da jo je vmes konkurenca preskočila na tem področju.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Ali
Alfist
Alfist
Prispevkov: 498
Pridružen: Če Jan 22, 2004 7:09 pm

pelinkovec napisal/-a:Razmišljam o nakupu oz. kupujem alfo 159 SW - v prejšnji št. Poleta je bil test (1750 TBi) - avtor jo je dejansko kar konkretno popljuval...

Ker pa je na forumu kar nekaj lastnikov 159-ke, lahko dobim odgovor iz prve roke... No, zanima me sledeče:

1. ali je isofix sistem res tako zanič, kot piše avtor članka
2. so zavore res tako slabe oz neprimerne - sicer navaja, da se pri športni vožnji pregrevajo...Je to res?
3. neuporaben naslon za nogo - piše, da imaš ali nogo povsem skrčeno ali pa moraš s prsti tipati po sklopki...

Na koncu ji je sicer namenil par dobrih besed...


Če pa ima kdo še kakšne pomisleke oz. ga kaj moti, bi lepo prosil, da to napiše, da bom lahko pri testni vožnji preveril, ali je to moteče tudi zame....


Hvala za odgovore, upam, da bom kmalu srečni lastnik te lepotice *::=)
1. ne vem ker ne rabim
2.eh, klamfajo nekaj brezveze
3.ergonomija ni blesteča za višjerasle, ni pa tako slaba da bi te odvrnilo od nakupa... (jaz sem 185), sedi se previsoko, naslon za nogo preblizu, pedala bi lahko bla pomaknjena bolj naprej (a la BMW recimo). sedeži so pa odlični, pri vsej konkurenci morš za take sedeže doplačat nekaj k€ alfine mere so pač krojene bolj po italjanskih standardih , podmerskih, lol

me je pa presenetila dobra zvočna zatesnjenost, dizl nič ne rožlja in ne trese, edino zagon je kot pri kakem 20 let starem Ivecotu (bojda je to standard pri Alfah, ne bi vedel, pri Fiatih recimo teh simptomov ni, kresnejo takoj)

če te še kaj zanima, vprašaj, nisem zaprisežen Alfist da bi samo hvalil :lol:
BMW v garaži stoji, Alfa te pa čaka.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Brezme so najboljše v tej klasi. Tale 1750 TBi ima spredaj kar 330 mm diske z velikimi 4 batnimi Brembo čeljustmi, tako da tem bremzam rečt da so slabe je ena navadna laž. BMW kaj takega sploh ne vgrajujeo v svoje 3-jke, razen pri M3 verzijah in tako naprej...

Tale motor pa na tujih testih dobiva same pohvale. Tako, da nevem kaj klamfa tale novinar pri Poletu.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ali, pejdi na testno vožnjo, ker stvari ki jih naši strokovni novinarji pišejo v svojih člankih je takšno, da včasih kar glava peče (beri: vse kar ni clio in golf je slabo...)

Je pa Unicorn lepo opisal celotno zadevo, edino kar ti ostane je tesna vožnja in ni ga vraga, da se ne bi našel nekdo, ki bi te en krog zapeljal.

Lahko pa si pogledaš tudi pravi novinarski prispevek James May-a iz oddaje Top Gear, ki je delal z 159 test in se zaljubil vanjo 8)
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

Ali napisal/-a:
pelinkovec napisal/-a:Razmišljam o nakupu oz. kupujem alfo 159 SW - v prejšnji št. Poleta je bil test (1750 TBi) - avtor jo je dejansko kar konkretno popljuval...

Ker pa je na forumu kar nekaj lastnikov 159-ke, lahko dobim odgovor iz prve roke... No, zanima me sledeče:

1. ali je isofix sistem res tako zanič, kot piše avtor članka
2. so zavore res tako slabe oz neprimerne - sicer navaja, da se pri športni vožnji pregrevajo...Je to res?
3. neuporaben naslon za nogo - piše, da imaš ali nogo povsem skrčeno ali pa moraš s prsti tipati po sklopki...

Na koncu ji je sicer namenil par dobrih besed...


Če pa ima kdo še kakšne pomisleke oz. ga kaj moti, bi lepo prosil, da to napiše, da bom lahko pri testni vožnji preveril, ali je to moteče tudi zame....


Hvala za odgovore, upam, da bom kmalu srečni lastnik te lepotice *::=)
1. ne vem ker ne rabim
2.eh, klamfajo nekaj brezveze
3.ergonomija ni blesteča za višjerasle, ni pa tako slaba da bi te odvrnilo od nakupa... (jaz sem 185), sedi se previsoko, naslon za nogo preblizu, pedala bi lahko bla pomaknjena bolj naprej (a la BMW recimo). sedeži so pa odlični, pri vsej konkurenci morš za take sedeže doplačat nekaj k€ alfine mere so pač krojene bolj po italjanskih standardih , podmerskih, lol

me je pa presenetila dobra zvočna zatesnjenost, dizl nič ne rožlja in ne trese, edino zagon je kot pri kakem 20 let starem Ivecotu (bojda je to standard pri Alfah, ne bi vedel, pri Fiatih recimo teh simptomov ni, kresnejo takoj)

če te še kaj zanima, vprašaj, nisem zaprisežen Alfist da bi samo hvalil :lol:
No, pa ja padla alfa 159 SW \:D/ :ylsuper:

Imam jo šele dva dneva tako, da je še prezgodaj za kakšne zaključke in ocene.

Lahko pa potrdim, da je naslon za nogo res preblizu - ni moteče, samo običajno je pomaknjen bolj naprej - in pa traktorski zagon, avto se res konkretno strese :roll: , dobro, da sem to prebral na forumu, če ne bi si mislil, da je kaj narobe :lol:

Zaenkrat pa so občutki super...

lp
Uporabniški avatar
SummerJam
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Po Jul 13, 2009 6:03 pm

pelinkovec napisal/-a:
Ali napisal/-a:
pelinkovec napisal/-a:Razmišljam o nakupu oz. kupujem alfo 159 SW - v prejšnji št. Poleta je bil test (1750 TBi) - avtor jo je dejansko kar konkretno popljuval...

Ker pa je na forumu kar nekaj lastnikov 159-ke, lahko dobim odgovor iz prve roke... No, zanima me sledeče:

1. ali je isofix sistem res tako zanič, kot piše avtor članka
2. so zavore res tako slabe oz neprimerne - sicer navaja, da se pri športni vožnji pregrevajo...Je to res?
3. neuporaben naslon za nogo - piše, da imaš ali nogo povsem skrčeno ali pa moraš s prsti tipati po sklopki...

Na koncu ji je sicer namenil par dobrih besed...


Če pa ima kdo še kakšne pomisleke oz. ga kaj moti, bi lepo prosil, da to napiše, da bom lahko pri testni vožnji preveril, ali je to moteče tudi zame....


Hvala za odgovore, upam, da bom kmalu srečni lastnik te lepotice *::=)
1. ne vem ker ne rabim
2.eh, klamfajo nekaj brezveze
3.ergonomija ni blesteča za višjerasle, ni pa tako slaba da bi te odvrnilo od nakupa... (jaz sem 185), sedi se previsoko, naslon za nogo preblizu, pedala bi lahko bla pomaknjena bolj naprej (a la BMW recimo). sedeži so pa odlični, pri vsej konkurenci morš za take sedeže doplačat nekaj k€ alfine mere so pač krojene bolj po italjanskih standardih , podmerskih, lol

me je pa presenetila dobra zvočna zatesnjenost, dizl nič ne rožlja in ne trese, edino zagon je kot pri kakem 20 let starem Ivecotu (bojda je to standard pri Alfah, ne bi vedel, pri Fiatih recimo teh simptomov ni, kresnejo takoj)

če te še kaj zanima, vprašaj, nisem zaprisežen Alfist da bi samo hvalil :lol:
No, pa ja padla alfa 159 SW \:D/ :ylsuper:

Imam jo šele dva dneva tako, da je še prezgodaj za kakšne zaključke in ocene.

Lahko pa potrdim, da je naslon za nogo res preblizu - ni moteče, samo običajno je pomaknjen bolj naprej - in pa traktorski zagon, avto se res konkretno strese :roll: , dobro, da sem to prebral na forumu, če ne bi si mislil, da je kaj narobe :lol:

Zaenkrat pa so občutki super...

lp
Čestitam!=D>

Čim prej jo predstavi :wink:
Slika
Cuore Sportivo is destiny
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

Bom, ko bom naredil kakšno lepo sliko :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Čestitke in dobrodošel v klubu 159!! =D> =D>

Predstavi jo pa le - čimprej!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
cero
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: To Dec 29, 2009 8:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: krško

Kupujem alfo 159 sportwagon zanima me na koliko km delat servise in kakne so cene,pa ,če kaj rado crkuje pa na kaj moram pazit ali gledat pri nakupu. Ta je 159 sportwagon l.2006 90000km, 2.4 jtdm-seveda uvoz iz Italije. hvala za odgovore-Sašo.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tole bo pravi naslov:

viewtopic.php?t=18290
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

1.9JTDm me je prišel kompleten velik servis s še par preventivnimi malenkostmi zraven okoli 700€. 2.4 je pa kakšnih 200€ več. Mali servis obvezno narediti takoj ob nakupu, velik servis je najkasneje pri 120k Km.
Pri velikem servisu moraš pazit, da se zamenja vse, sploh vodna pumpa!

Preveri, če ti kaj poka, ko vrtiš volan. kakšnih drugih posebnih težav ni, nekaterim še rad ropota (vibrira) pokrov od motorja (plastika), kar pa ni ravno zelo huda stvar :D

Seveda preveri kilometre in pa če je bila karambolirana, so pa materiali dovolj dobri, da težko ugotoviš ali ima 90k Km ali ima 190k Km :D
Odgovori
  • Informacija