Nakup rabljene: Alfa Romeo 159 SW

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

iztok.kos napisal/-a:Dobil sem ponudbo Alfa 159 SW, 2.0 JTDm, 16v Eco Progression (170 HP)
Osnovna cena modela je 29.990€, dodatna oprema pa nanese cca. 1700€ (barva, strešni nosilici, parkirni senzorji, lita platiščpa R17)
Želel bi še podaljšano garancijo, ki znese s 25% popustom, če jo kupim ob nakupu novega vozila, 1510€.
Vse skupaj 33200€. Če upoštevam popust prodajalca 2500€, je končna cena 30700€.

Avto iz zaloge (1.9 JTDm, 150Hp) z dodatno opremo (napisana zgoraj) 27300€ + garancija 1510€
Če kupuješ novo in si pripravljen vzeti kompromis z 150KM, potem prečekiraj v Koper na Autocommerce. Tam imajo še zadnjo 159 SW, mislim da exlusive oprema + sani + 17''+.. za končno ceno 25500€. Cena je taka, ker ko jo prodajo, odstranijo table in nehajo prodajati Alfe.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
iztok.kos
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: To Avg 18, 2009 8:24 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

V Kopru je zadnja cena 26 084€. Ni nam všeč siva notranjost, zato bomo naročili novega po naših željah. Preveč denarja je vse skupaj, da ne bi bilo po željah!
Vseeno hvala za info!
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Sem bil v Kopru prejšnji vikend in je bila zadnja cena 25500 sigurno, samo če nisi pripravljen sprejeti kompromisov pol je res bolje da naročiš po svojih željah, ker boš ti vsak dan avto tudi vozil.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
lupen
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne Okt 11, 2009 11:57 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: goriška

Tudi mi kupujemo Alfo 159,cena naj bi bila nekje okrog 13000.Je pa letnik 2006.Vse informacije o teh avtih bom vesel,pa še nekaj bi prosil,če obstajajo na tem forumu kakšne bolj natančne slike notranjosti,Leppozdrav
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Dobrodošel na forumu !!
V linku, ki ti ga prilagam, je uporabnik "Unicorn" precej natančno opisal SWjko:
viewtopic.php?t=12938

Želim vam dober nakup...


Lp - MaStr
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
lupen
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne Okt 11, 2009 11:57 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: goriška

Hvala za link,res se je potrudil,vsa čast
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

Razmišljam o nakupu oz. kupujem alfo 159 SW - v prejšnji št. Poleta je bil test (1750 TBi) - avtor jo je dejansko kar konkretno popljuval...

Ker pa je na forumu kar nekaj lastnikov 159-ke, lahko dobim odgovor iz prve roke... No, zanima me sledeče:

1. ali je isofix sistem res tako zanič, kot piše avtor članka
2. so zavore res tako slabe oz neprimerne - sicer navaja, da se pri športni vožnji pregrevajo...Je to res?
3. neuporaben naslon za nogo - piše, da imaš ali nogo povsem skrčeno ali pa moraš s prsti tipati po sklopki...

Na koncu ji je sicer namenil par dobrih besed...


Če pa ima kdo še kakšne pomisleke oz. ga kaj moti, bi lepo prosil, da to napiše, da bom lahko pri testni vožnji preveril, ali je to moteče tudi zame....


Hvala za odgovore, upam, da bom kmalu srečni lastnik te lepotice *::=)
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

Nikjer nobenega lastnika, ki bi mi iz prve roke lahko pomagal :?

Škoda :(
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Kar se isofixa tiče, ti ne znam nič povedati, ker sta otroka že večja in ga zato nisem nič uporabljal.
Da bi se zavore zaradi športne vožnje bolj pregrevale, kot je normalno? Niti ne. Še nisem imel problema s tem. Kako je pri 2.4 različici, ti bo moral pa kakšen lastnik tega motorja povedati, vendar mislim, da tudi tu ne sme biti problema - diski so primerno večji.
Neuporaben naslon za nogo: ne vem, kako je pri večjih oz. manjših od mene (178cm). Meni dobro služi.

Za ostale informacije o SW-jki, imaš v mojem postu malo višje link, v katerem je vse podrobno opisano. Tudi "search" ti bo veliko pomagal, ker je že dosti napisanega o tem...


MaStr
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

MaStr napisal/-a:Kar se isofixa tiče, ti ne znam nič povedati, ker sta otroka že večja in ga zato nisem nič uporabljal.
Da bi se zavore zaradi športne vožnje bolj pregrevale, kot je normalno? Niti ne. Še nisem imel problema s tem. Kako je pri 2.4 različici, ti bo moral pa kakšen lastnik tega motorja povedati, vendar mislim, da tudi tu ne sme biti problema - diski so primerno večji.
Neuporaben naslon za nogo: ne vem, kako je pri večjih oz. manjših od mene (178cm). Meni dobro služi.

Za ostale informacije o SW-jki, imaš v mojem postu malo višje link, v katerem je vse podrobno opisano. Tudi "search" ti bo veliko pomagal, ker je že dosti napisanega o tem...


MaStr
Hvala za odgovor

Sem prebral Unicornov opis (večkrat :D ) ter prebral vse teme, vezane na 159-ko, zanimale pa so me konkretne zadeve, po katerih sem spraševal višje, saj je avtor članka to izpostavil. Možno, da je pač samo neprofesionalen in je hotel avto "očrniti" ali pa so dejansko zadeve toliko slabše kot pri konkurenci, da bodejo v oči.

Ker sem približno iste višine, kot ti, mi bo naslon verjetno tudi ustrezal.

Glede Isofixa se bo mogoče še kdo oglasil, sicer pa ga trenutno še ne rabim :)

Sam iščem 1.9 JTDm - zavore so verjetno šibkejše kot pri 2.4 - vendar, predvidevam, da niso slabe - je tako? Oz. niso slabše kot pri konkurenci... (starši imajo audija A4, zavore so zelo dobre...)

lp
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

2.4 se nč ne pregreva vsaj kukr sm sprobu, bremza pa za popi.... dobr
na grobniku jih boš pa pregrel ker dirkalne pa niso
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

159 je imela svoje case ko je vn prisla najvecje zavore v razredu,tako da so verjetno s testno kar konkretno divjali.

Naceloma bremze niso bile omenjene kot hiba vozila,prej kot dobra stran.
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

Miholl napisal/-a:159 je imela svoje case ko je vn prisla najvecje zavore v razredu,tako da so verjetno s testno kar konkretno divjali.

Naceloma bremze niso bile omenjene kot hiba vozila,prej kot dobra stran.
No, saj se mi je nekako zdelo oz. si mislim, da so zavore dobre... Vsaj običajno je tako, če avto slovi kot športna limuzina ima temu primerne tudi zavore, ne vem, zakaj bi bila alfa izjema :roll:

Kot sem že rekel, članek ni napisan glih alfi na roko... BTW - a ga je mogoče še kdo prebral?

Hvala za odgovore =D> :D
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Zaupaj nam link...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

MaStr napisal/-a:Zaupaj nam link...
Nimam e-verzije, bral sem v tiskani verziji... Če bom imel možnost, poskeniram in prilepim na forum...
Odgovori
  • Informacija