Spet alfa 159...da ali ne!

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
tdk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 104
Pridružen: Če Jan 19, 2006 10:34 am

Pozdravljeni!

V kratkem nameravam zamenjati avto;po raznih premislekih se bom odlocal med dvema variantama: Alfa 159 JTD-m ali Honda Accord(verjetno 2.2 diesel).
Za avto nameravam odsteti max. do 20k €;upam in verjamem,da bom za ta denar dobil dobro 159,ki mi bo dobro sluzila nekaj let.Alfe sicer se nisem imel;o Alfi se govori marsikaj,zanimajo me predvsem vase izkusnje(tiste,ki 159 vozite,ali izkusnje vasih kolegov).
Sam se bolj nagibam k 159,ne bi pa rad kupil takega avta,kot ga imam sedaj(BMW 320d)...pa ne bom o tem.

Skratka razpisite se in svetujte...

lp tdk
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Alfa 159 definitivno ni tak avto kot Bmw 320d :D
Najboljše je, da si zrihtaš testno vožnjo, pa boš sam videl oz. občutil kaj mislim s tem povedati. Dokler ne pelješ ne veš ali pa ne verjameš. Pri meni je bilo tako nekako.
LP
POTENZA ITALIANA
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Nisem sicer (še) lastnik 159, sem jo pa že vozil in je avto cuker. Idealen kompromis med dobro okretno lego (najboljša v klasi po nemških testih), prostorom, kakovostjo in tudi ceno.
Odličen all-rounder.
Všeč mi je, kako so vsi instrumenti namenjeni vozniku (tak simpatičen konstrukcijski ego-trip), sovoznik je pač nepotrebna teža na desni, vsaj tak občutek je, ko sediš na sovoznikovi strani. Notranjost sicer ni ravno ogromna, a je ravno prav (vsaj meni s 185cm in konkretno kilažo).
Kot voznik pa se res lordsko počutiš. Takega občutka ni zmožna pričarati nobena honda niti bmw.
V kolikor misliš meti dizla, priporočam 2,4, dobre performanse in definitivno najboljši zvok v dizel segmentu.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
andrejk
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Če Nov 24, 2005 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0

s hondo se boš dolgočasil.. vzemi alfo
Uporabniški avatar
tdk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 104
Pridružen: Če Jan 19, 2006 10:34 am

V kolikor misliš meti dizla, priporočam 2,4, dobre performanse in definitivno najboljši zvok v dizel segmentu.
Vem...toda z 2.4 gres v najvisji rang zavarovanja.
lp tdk
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

60dodatnih konj po mojem mnenju odtehta tisto razliko...
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
H.P. BaXXter
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1498
Pridružen: Ne Feb 12, 2006 7:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

jaz bi vzel accorda na twojem mestu....
FuManchu napisal/-a:V moji dvoletni alfistični karieri sem ugotovil, da je najpomembneje biti član AMZS (zastonj šlep :lol:)
Uporabniški avatar
tdk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 104
Pridružen: Če Jan 19, 2006 10:34 am

H.P. BaXXter napisal/-a:jaz bi vzel accorda na twojem mestu....
Sem v veliki dilemi;ali accord ali 159;sem vceraj pogledal 3 accorde in 2 alfi..po vsem videnem me je precej bolj prepricala alfa 159;je pa res da je vse iz uvoza;odlocitev ni lahka...zato pa rabim nasvete in predvsem izkusnje

lp tdk
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

no coment !!!!!! ](*,)
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

No jaz ne bi niti sekundo razmišljal med 159 in acordom.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
andrejk
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Če Nov 24, 2005 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0

tdk napisal/-a:
H.P. BaXXter napisal/-a:jaz bi vzel accorda na twojem mestu....
Sem v veliki dilemi;ali accord ali 159;sem vceraj pogledal 3 accorde in 2 alfi..po vsem videnem me je precej bolj prepricala alfa 159;je pa res da je vse iz uvoza;odlocitev ni lahka...zato pa rabim nasvete in predvsem izkusnje

lp tdk
Tudi accord je iz uvoza (japonska)... ;)

ergo: na trgu je kar nekaj 159tk kupljenih pri Autocommerceu.. je pa težko dobiti kakšno 2.4..

btw: nimam nič proti accordu, še več: mislim da je odličen avto, je pa prav nesramno grd (sploh karavan je mrlišk voz). se pa ne bi branil nove različice (2008).
Uporabniški avatar
Dejan156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1698
Pridružen: So Jan 03, 2004 10:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

\°/
Uporabniški avatar
punkfan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Pe Okt 03, 2003 12:44 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: prestolnica

Dejan156: Petarda!

Zdaj pa ze mene rajcajo te cene...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

punkfan napisal/-a:Dejan156: Petarda!

Zdaj pa ze mene rajcajo te cene...
Se bo treba mal vprašat zakaj so tako "poceni"...



Pa se bo čez 2-3 leta spet govorila kako se alfe kvarijo... (kupljene z uvoza, z xxx kilometri)
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Je v soboto v delu blo nekaj stavri napisanih na katere je treba paziti pri nakupu rabljenih avtomobilov iz uvoza. In v zadnjem času je kar veliko primerov, da uvozniki ne plačujejo DMV-ja in ker avto do končnega kupca večkrat menja lastnika je sledljivost plačila zelo težka. Ampak ko te najdejo te pa opalijo še za ta davek. In veliko firm se je baje zaradi tega preimenovalo. Tak da pri teh dajatvah je treba tud mal pazit.
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Zaklenjeno
  • Informacija