Spet alfa 159...da ali ne!

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Spredaj je že dovolj prostora, zadaj je pa čista katastrofa, ki pride do izraza, če imaš dva mala otroka (v jajčki in otroškem sedežu). Takrat moraš konkretno sedeže prestaviti naprej, kar je pa za 185 cm višine voznika neudobno. Hvalabogu da imamo doma še roomstarja, da se izognemo slabi volji uporabe zadnih sedežev!
Sam sem lastnik "že" tretje alfe, trenutno imam 159, 2.4 JTDm in zaenkrat je še vse OK, no, na stroške prodajalca se je zamenjala loputa sesalnega kolektorja, ki je stala skupaj z delom okrog 900 EUR (ni zanemarljiv strošek), pa ta moja napaka ni osamljena, na servisih so jih zamenjali kar nekaj - zelo relativno!
Drugače pa avto ponudi vse tisto, kar si voznik želi! Več si preberi v podforumu za 159. Vendar te ne sme zavesti to, da nas večina piše o težavah, ki nastanejo, manj pa je dobrih stvari. Zagotavljam ti, so izjeme, da je avto res odličen.
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

lupen napisal/-a:Se pravi,da je to definitivno dober nakup?Kaj pa sedenje na prednjih sedežih,je dosti prostora,ali se z rameni dotikaš sovoznika,govorim za 185cm in 90kil moža?Verjetno,da so vozne lastnosti kar dobre,če ne odlične za ta motor.Hvala za odgovore
Sem se prvo malo nasmejal, ker imam sam 186cm (sicer kilaže ne takšne) in v edinem avtu kjer sem se dotikal nonstop z rameni sovoznika je bil Marutti :lol: no v AXu, Micri in avtih v tem razredu se v ostrih ridah tudi mogoče občasno vendar v vseh malo večjih razredih nisem imel tega problema. Sploh pa ne v 159.

Spredaj je dobro sedenje. Mogoče bi lahko bilo za kanček nižje tako kot je v MiTo, ampak napram 156 je veliko boljše. Zadaj je bolj kriza za večje, ker nekako ne "pašeš" v sedež in nonstop sediš na nek zviti način, ki na daljše razdalje ni prijeten. Lahko pa tudi 3je zadaj sedijo ne da bi se pretirano tiščali samo na daljše ture zna biti neudobno.

Kar se napak tiče jih je pri naši bilo relativno malo in so bile skoraj vse rešene v sklopu garancije.

Edino na kar bi zraven volanske letve opozoril je še EGR, ki zna pri 40-50k km povzročati težave.
lupen
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne Okt 11, 2009 11:57 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: goriška

Hvala lepa za odgovore,ma samo nekaj,kje si lahko preberem kaj več o 159-ki na forumu,sorči,ma se še ne znajdem.Saj pravim,do konca leta moramo kupit še en avto,prej sem imel še Volvo V70,ma po mukotrpnih mukah,sem se ga komaj rešil.Zato sprašujem zaradi prostora kako in kaj.Moji je všeč GT-jka,ma kam češ dat otročka.No,vse se da potrpet,saj smo se leta nazaj vozili z jugoti na morje itd.Moram priznat,da do sedaj še nisem imel Alfe in mi je kar všečna,saj deluje kar agresivno.Ne bom se zaletaval,saj se ne mudi.Vsak nasvet je dobrodošel.Hvala vam in lep pozdrav
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Te teme lahko preletiš :wink:

viewtopic.php?t=12938&highlight=159
viewtopic.php?t=18168&start=0
viewtopic.php?t=18878&start=0
viewtopic.php?t=16371&start=0

Za kakšno rabljeno 159 pa kontaktiraj uporabnika "žival". Ti lahko zrihta kakšno ugodno in dobro iz tujine. Pri nas imaš nažalost veliko možnost se nategniti :doubt:
lupen
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne Okt 11, 2009 11:57 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: goriška

Oooo,hvala lepa Ozi za linke.Naslednji četrtek grem na ogled ene 1592.4JTD S.W.letnik 06 z 106500km za cca 13000tisoč.Bomo videli kakšna izgleda v živo.L.P
Zaklenjeno
  • Informacija