Nakup rabljene: AR 159 ali Brera

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Si bom kar to temo sposodil, da ne odpiram nove. Torej, v prihodnosti (ne tako zelo bližnji :mrgreen: ) nameravam menjati avto, pa sem že zdaj začel malo gledat po internetu, da vidim, kaj se da dobiti pri nas. Želim si kupiti kupeja in potem, ko sem prebrskal avto.net, sem ugotovil, da ni pri drugih znamkah ni nobenega takega modela, da bi me posebno pritegnil (če izvzamem seveda Maserati in Ferrari, ampak to je "rahlo" izven mojega dosega :mrgreen: ). Da preidem na bistvo - očitno bom izbiral med Brero in GT, pregledal sem teme o nakupu teh dveh modelov, me pa zanima neka okvirna primerjava med modeloma. Vem, da ima GT 5 sedežev in Brera 4, me pa zanima, kako je kaj z uporabnostjo obeh modelov? Vem, da pri kupejih ne morem pričakovati neke izjemne prostornosti, me pa zanima, kateri od obeh modelov je bolj prostoren/uporaben, če pa se slučajno najde kdo, ki si je lastil oba modela, bi bil izjemno hvaležen, če bi lahko malo primerjal izkušnje z obema modeloma :)
Hvala lepa za odgovore :)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Bolj kot to ti ostane pri Breri problem izbire motorja. Prostornost je pa podobna, Brera tudi preseneti z velikostjo prtljažnika, GT pa ima ogromnega.

GT- ja boš vsekakor lažje kupil, ker jih je več v ponudbi, pri Breri ti ostanejo 2.4 dizelaši in pa GM motorizacija, ki ni ravno biser voznih lastnosti in varčnosti. TBi pa dvomim, da dobiš.
Axi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: So Okt 11, 2003 1:19 pm

Definitivno se v GT-jki ne bi ravno želel voziti zadaj na daljše relacije, je premalo prostora za glavo. Za silo se pa da. Kako se prevaža 5 ljudi v tem avtu, je verjetno tudi zanimivo videti :)
Ostalo kar me rahlo moti je, da je streha zelo nizka in tudi če je sedež na najnižji poziciji si z glavo tik pri strehi.

Prtljažnik pa sicer na prvi pogled zgleda precej velik za kupe, ampak je tako, da je nizek in takšne oblike, da kaj večjega težko stlačiš notri brez da podiraš sedeže. Prav tako je v napoto tista plastika, kjer sta predala in ponavadi se ravno tam zatakne, ko kaj tlačiš...za potovalke, kovčke in to pa ni panike.

Za Brero bo pa kdo drug povedal...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

No, v svojo obrambo naj povem, da vse kar primerjam po prostornosti z GTV se mi zdi veliko in ogromno. V mojega namreč težko spraviš 2 večji potovalki #-o
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Vsekakor se v GT-jko lažje posedejo štirje kot v Brero, v kateri sta zadnja sedeža bolj simbolična...
Tudi prtljažnik gre v prid GT-jki ter (kot že omenjeno) tudi večja izbira motorjev...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

Verjetno sem edini na forumu ki je imel oba modela :), tako da izkušnje iz prve roke:

GT 1.9 JTD
prednosti:
- precej več prostora, komot se peljejo 4 ljudje in poln prtlažnik
- izgled je res špica vsaj zame

slabosti:
- zasnova iz 156, z vsemi problemi zraven
- armatura praktično enaka kot 147

Brera 3.2 Q4
prednosti:
- precej boljše vozne lastnosti ( se pozna da je novejša )
- Q4 pogon je obvezen

slabosti:
- avto samo za 2, zadaj se ne da sedeti če nisi 1.40m visok, prtlažnik ok
- poraba ( ampak pričakovana glede na motor in Q4 )

Na splošno pa če bi še enkrat zbiral med obema modeloma, pošteno povedano se verjetno ne bi odločil ne za Gt niti za Brero.

LP
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Se pravi, je GT rahlo uporabnejši kot Brera...ne razumem pa stavka o večji izbiri motorjev pri GTju :-k :-k Kolikor vem, je imel GT na razpolago samo 3 motorje - 2.0 JTS, 3.2 V6 in 1.9 JTD, po drugi strai pa ima brera na razpolago dve varijanti 2.4 JTDm, 2.0 JTDm, 1.75 tbi, 2.2JTS in 3.2 V6...čeprav je res, da so pri nas vglavem na prodaj le 2.2 in 2.4 JTDm (ampak tudi GTjke so povečini 1.9 JTD :mrgreen: )
Hja, ni kaj, odločitev bo težka :mrgreen: Oba avta sta mi fenomenalno lepa, čeprav me nekako bolj vleče Brera...pri GTju mi ni všeč notranjost od 147 :doubt:
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

S problemom pri izbiri motorja sem imel v mislih, da je GM-a nesmiselno kupovat, če ne drugega zaradi porabe, ostane ti torej samo še 2.4 JTDm, ki pa zopet ne pride v poštev, če delaš malo km. TBi je pa bolj ko ne težko dobit. 2.0 JTDm pa je tudi zelo redek.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Aha...aja pa še to sem pozabil vprašat, lastnosti GTja:
- zasnova iz 156, z vsemi problemi zraven
Kakšni so ti problemi?
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

aaxxx napisal/-a:Verjetno sem edini na forumu ki je imel oba modela :)
LP
:D nisi, sem še jaz tu.....

GT je res prostoren in uporaben avto glede na kupejevsko obliko, prtljažnik je velik in dovolj za vozit marsikaj, v bistvu je prtljažnik uporaben tako kot od kakšnega golfa, na zadnjih sedežih se lahko do 1,75 m visoki ljudje normalno peljejo. Jaz sem v prtljažniku vozil že 20 kvadratov granita, pa npr z podrtimi sedeži 4 bale Urse (izolacije), pa stole pa marsikaj.... tud kljuko za prikolico imam namontirano in lahko brez problema uporabljam tud za kake čudne namene.....

Brera daje bolj soliden občutek v vožnji, pač novejša je, ta avto je namenjen le vozniku in sovozniku in ni tak vsestransko uporaben kot GTjka, na zadnjih sedežih se lahko vozijo kvečjemu otroc, odrasli zelo težko, prtljažnik ima zelo visok nakladalni rob in je po obliki manj uporaben .... brera je tud širša od GTjke tak da gre težje v kakšno ozko blokovsko garažo kot GTjka, pa še vrata so ogromna in težka....

Ne vem, meni je GTjka bolj pri srcu.... brera ima res en pridih opla v sebi, GTjka pa po drugi strani res še ena taka a vero alfa romeo


Za armaturo pa lahk tud pri breri rečemo da je skor 159 :doubt:

Pa če rad bicikliraš, mej v mislih da nekih pametnih strešnih nosilcev za ta dva avta ni...
Slika
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

No, za armaturo sem se slabo izrazil...dosti lepša mi je armaturka od 159ke kot pa od 147ke :mrgreen: Ajde, če ima GT avtoradio z navigacijo mi je še nekako v redu, če pa ima navaden avtoradio s tistim nosilcem za kozarce spodaj...ne vem, meni ne potegne :doubt:
Se pravi, da je GT dosti bolj uporabna kot Brera...hjao, zdaj bo odločitev še težja :doubt:
PS. Zdaj sem gledal neke teste po internetu...a je možno, da je prtljažnik od GTja samo 20 litrov večji kot pri Breri? Ker meni po slikah deluje dosti večji, ne le 20l.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Prtljažnik je pri GT velik vendar zelo plitek, pri Breri pa ravno obratno....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

MaStr napisal/-a:Prtljažnik je pri GT velik vendar zelo plitek, pri Breri pa ravno obratno....
Evo sem si vzel 5 minut in nahitro zmeril višine(vse mere so v cm):


1)merjeno od dna prtljažnika do police:

a)Brera najvišja višina 42, najnižja 27

b)GT najvišja 45, najnižja 40



2)merjeno od dna prtljažnika do stekla pokrova prtljažnika/strehe:

a)Brera najvišja višina 62, najnižja 46

b) GT najvišja 69 , najnižja 45
Slika
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

evo, vem da precej smetim po forumu, še posebej po recej različnih temah, s precej različnimi avtomobili in kar se vam verjetno zdi smešno v precej različnih cenovnih razredih. Naj na hitro objasnim da razmišljam o nakupu 159 (seveda bo šel vsaj del kupnine na puf) pa me zanima če se ve za kako vredno nakupa, kupujem bencinarja ker delam dnevno malo kilometrov najvrjetneje 1.9 ker mi 2.2 ni všeč ravno zaradi zavarovanja. o alfah sm prebral že skoraj vse kar piše na tem forumu (tudi celotno to temo) ampak seveda o bencinarjih piše bore malo ker ste vsi na dizlih. Pisal bom tudi uporabniku žival če ima kaj ogledanega, pa pa rad avto kupil čimprej, ker sem trenutno brez in ga nekako potrebujem/želim.

hvala vam za vse odgovore in LP

p.s. za podoben opis bo tudi nekje v temi z 156 ki je pa druga izbira nekoliko bolj brez pufa.
pomaranca
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Jun 17, 2013 10:45 am

Pozdrav! Sem nov na tem forumu in v kratek upam, da tudi nov lastnim alfe 159. Ker prvič kupujem alfo romeo, bom zelo vesel vseh informacij iz prve roke, veliko pa sem si o tem modelu že prebral na tem forumu. Pišem z namenom, ker si že nekaj časa ogledujem en avto v Kopru, do katerega pa imam zelo deljeno mnenje, zato me zanima kakšne so vaše izkušnje in mnenja...da na kratko opišem mojem dvome in nastalo situacijo:
Pri avtodealerju AvtoMik iz Kopra sem si že ogledal Alfa romeo 1.9 jtd 8V, 2008 letnik. Avto je uvožen iz Italije in ima 118000 prevoženih km. Po pripovedovanju trgovca, je avto uvožen od leasing hiše in je od leta 2010 že v Sloveniji, ni pa bil še pri nas registriran. Po servisni knjigi in dokumentih je do konca leta 2009 (predenj je prišel v SLO) imel prevoženih 95000km, od leta 2010 pa do danes, pa le še nadaljnih 25000km. Razlaga trgovca je, da je avto zadnja 3 leta služil kot poskusno vozilo za bodoče kupce po parkirišču, zato se z njim ni naredilo toliko kilometrov in ni ga bilo potrebno registrirat. Druga stvar ki me zelo moti je, da je avto ščiščen v "nulo", tudi njegov MOTOR. Ob poskusni vožnji sta bila menjalnik in volan zelo trda, kar se mi je zdelo skrajno nenavadno, prodajalec pa je to opravičil s tem, da je avto dolgo stal in da se je olje verjetno zgostilo. Sam nisem mehanik, tako da na takšne argumente hitro nasedem. Sedaj pa me zanima, kakšne izkušnje imate vi s to "avtohišo" (MikAvto) in ali bi mi po napisanem svetovali nakup tega avtomobila, ali ne. Tukaj prilagam še link do omenjene alfe: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6735156&show=1

Hvala za vse nasvete
Odgovori
  • Informacija