Nakup rabljene: AR 159 ali Brera

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Jessyka
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: So Jan 31, 2009 2:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

glede na vaše skope informacije bom še dobro premisila in obdelala alfo pred nakupom...
Dont drink and drive, just race and fly...
Uporabniški avatar
r2
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 613
Pridružen: Po Nov 10, 2003 11:36 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

kako misliš obdelala??
mentol
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 91
Pridružen: Ne Jan 25, 2009 10:25 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: novo mesto

zakaj pa skope?kar se tiče motorja je JTD v enem ali drugem.kaj pa rabiš pri avtu pa najbolje ti veš.prostornejša je itak 159, če hočeš biti pa frajerka pa kupi brero.aja, kako jo pa res misliš obdelat?
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ženske, morate komplicirat. :mrgreen:
159 je najboljša alfa do sedaj, veliko napak ni. V losovem testu je posekala BMW3, C klasse, Hondo Accord, Ford Mondea. Kak senzor kdaj crkne, kot pri vsakem avtu. Nekateri so imeli težave z volansko gredjo.
Kot že rečeno, ne mučkaj pa pejt kupit, ker ima avto same pluse in skoraj nič minusov, ko daš vse lastnosti na tehtnico. V svojem razredu enostavno nima konkurence, res odličen paket je.

Kar se pa tiče tvojega premišljevanja (beri cincanja): Ne na nas valit odgovornosti za svoj nakup. Kar se nas tiče, se lahko tudi v golfu dvojki (dizel, seveda) voziš. Slabih izkušenj z 159 je malo, model je relativno nov in tudi lastnikov tu gor ni na tisoče.
Če pa bi rada direktne informacije, ti priporočam, da se obrneš na klubskega partnerja servis AR Zega in potelefoniraš - ga ni tukaj gor, ki bi več vedel od njih.
http://www.zega.si/
Bi še kej mogoće? Pekoće dam? Jogurt? :lol:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
mentol
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 91
Pridružen: Ne Jan 25, 2009 10:25 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: novo mesto

bass ohoho, si se pa razp..... pač se punca težko odloči.počasi pa ziher. :lol: :lol:
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ma neee, jaz se ne razpizdevam za take malenkosti. Samo ta varianta razmišljanja "no, sej če ne bom kupla alfe boste vi krivi, k ste skopi z informacijami, bom morala še mal pocincat" mi gre rahlo na jetrca. :mrgreen:
Whatever. Kot sem napisal, zarad mene če jo golf dvica dizel čaka pri prvom baliji na autosajmu (dobar je majkemi, uvjek pali isprve). :lol:
Zadnjič spremenil bass, dne Ne Feb 01, 2009 9:00 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
mentol
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 91
Pridružen: Ne Jan 25, 2009 10:25 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: novo mesto

če razmišlja o alfi potem ne bo golfa kupila. :lol: =D>
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Nevem no, jst bi kr mal razmislu, k za golfa vsi vejo, da je dobar (majkemi:lol: ), alfe so pa (baje, tko pravjo sosedje) italijanska jajca.
Če se treseš pač kupiš novo, pa maš garancijo...al pa pri Zegi kupiš rabljeno, pa maš prav tako garancijo.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
mentol
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 91
Pridružen: Ne Jan 25, 2009 10:25 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: novo mesto

ja tema je čisto zašla.punca se boš morala kar sama odločit.dobro izberi.
vztrajen
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 160
Pridružen: To Mar 04, 2008 8:56 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana...trojane....

mogoče bi pa testna vožnja pomagala :) :?
mentol
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 91
Pridružen: Ne Jan 25, 2009 10:25 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: novo mesto

tudi jaz mislim, da bi treba testno vožnjo. :D
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9783
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tudi jaz ti predlagam testno vožnjo in potem bo dileme konec. Sam sem "cincal" med 156SW (FL), 166 (FL) in seveda 159ko. Ker je prijatelj rental, sem otipovalno testno vožnjo za 159ko opravil na novem Spiderju 2.2JTS in dvomi o nakupu so takoj izginili. Danes sem 'že' eno leto ponosni lastnik AR-159, 1.9JTDm, let.2006 in problemov, razen okvare notranjega končnika (popravilo: 65€), praktično nisem imel. Opreme ima več, kot dovolj, pelje se odlično, poraba je cca. 7 lit. in tudi manj,če imaš bolj "lahko" nogo, prostora (tudi za 4-člansko družino (moj primer)) je tudi dovolj, ter (kot že sama veš) fantastično izgleda. Razlika med Brero in 159ko, je praktično le v prostoru - zadaj & prtljažnik, ter paleta motorjev je pri Breri bolj skopa: diesel motor obstaja le v 2.4JTDm izvedbi =D>. Ti pa svetujem (če se že odločiš), da kupiš avto, ki ima najmanj 150KM, kajti to je težka "prasica" in vsaj še kakšen mesec ali dva garancije. Za vsak primer....
LP
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Alfa156 sport
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 99
Pridružen: Po Maj 16, 2005 10:20 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Kakšne izkušnje imate z motorjem 2,4 jtd pri 159 saj se zanimam za tako alfico.
Uporabniški avatar
GregorS
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Sr Dec 24, 2008 2:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Mi mamo doma v breri 2,4 JTDM, pa lahko recem samo =D>
Res je super masinca (200KM, 400Nm navora)
Uporabniški avatar
Jessyka
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: So Jan 31, 2009 2:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

Danes sem si šla ogledati 3 alfe 159 v AH po Lj in sem bila nadvse presenečena, saj so bile vse 3 alfe iz uvoza. In sicer, ena iz Belgije, Ena iz Avstrije ter ena iz Nemčije. Ne morem vrjet, da je tako težko priti do slovenske.. V eni AH mi je prodajalec celo rekel, da težko vzame v račun slovenski avto?pojma nimam zakaj :?:
ogledala sem si eno rdečo l 06, ki je imela le 41.000km kar me zelo zelo čudi. prodajalec je rekel, da so avto pregledali in da ni bilo videt da bi bili zbiti kilometri, ter da ne more jamčit realnost.. Pa smo spet tam, kaj je res in kaj ne. Najbol realna se mi je zdela uvožena iz Belgije, res lepo ohranjena, sploh znotraj, nedotaknjna, zadaj kot da še nihče ni sedel. Ta pa je naslednja:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2471017&show=

Tudi za solidno ceno bi se jo dalo dobiti. Zanima me vaše mnenje o njej...

Aja, sem opazila da nobena alfa nima gretje sedežev, ali sploh obstaja kakšna 159, ki ga ima...?
Dont drink and drive, just race and fly...
Odgovori
  • Informacija