Nakup rabljene: AR 159 ali Brera

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
tdk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 104
Pridružen: Če Jan 19, 2006 10:34 am

Jessyka napisal/-a:Master uni tvoj taprvi nima servisne knjižice... lastnik pa je nek čudn.., turbinca se zelo čuje, tako da ta odpade..

Tits za 18.250 sem govorila zz lastnikom in bi ga takoj vzela vendar ima bež notranjost, kar pa nebi imela, saj se zelo umaže, vse se pozna ... grdo ne no.. in res nebi kupovala takega avta.

Punkfan: kaj misliš s tem?
Kot kaze mora biti zanimiva vsota, ker imajo tam gor 90% avtomobilov s pol motorja...
bez notranjost....da se umaze;treba pac pazit na notranjost avta,pa tudi v primeru umazanosti je kar precej dobrih cistilnih sredstev za take primere....pa avto ni glih najbolj primeren za sex(se hecam)....

lp tdk
Jadran1
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Okt 25, 2008 8:39 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice

Alfaspider
sam sem tudi vozil Alfo od Gril-a in lahko rečem,da je fantastično ohranjena in gre ko prasica :D

priporočam nakup =D>
Uporabniški avatar
Jessyka
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: So Jan 31, 2009 2:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

Sem že gledala to alfo, vendar mi je sumljiva. Sploh pri kilometrih..
Naj bo od ne vem kerga serviserja, če nima knjižice je ne kupim.. ker je potem tudi prodaš težko, sploh pa je potem zgodovina avta neznana...

Drugače avto res lepo ohranjen...
Dont drink and drive, just race and fly...
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

A ni boljše da nima knjižice kot pa da ti jo ponaredijo?? Glede na to da ga prodaja nekdo ki ima uraden servis v zelo majhnem okolju se ne bo šel zajebavt s prodajo slabega avta a se ti ne zdi?...
Uporabniški avatar
Jessyka
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 159
Pridružen: So Jan 31, 2009 2:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj

V tem se ne strinjam najbolj. Tako kot je že en uporabnik zgoraj rekel "kovačeva kobila je bila zmerej bosa"...
Recimo da js ta avto uzamem... kako pa bo, ko ga bom hotela prodati...
Dont drink and drive, just race and fly...
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Oj!
Baje veliko avtov, ki se uvažajo iz Belgije (in tudi drugod) nimajo servisne knjige, ker so kupljeni od lizing hiš, le te pa nov avto kupijo ceneje in brez garancije. Za servisiranje pa imajo svoje mreže. Načelno naj ne bi bilo težav, saj avti ponavadi nimajo več garancije, lahko pa pozabiš tudi na kulanco (AR ti sicer pri določenih poškodbah, ki niso predmet obrabe tudi po preteku garancije povrne del stroškov). Ti avti tudi nimajo sledenja in vpoklicev (če AR izda vpoklic, da je potrebno zamenjati ta ali oni del, si samoplačnik).
Pa še moje mnenje o AR 159. Avto ima izredno stogano karoserijo, vodljivost je izjemna. Materiali so kvalitetni in ergonomija se vsaj meni izredno dopade. Ne pričakuj pa čudežev v prostornosti (je sicer večja od 156, nikakor pa ne v vrhu svojega razreda). V tolažbo, tudi konkurenčni BMW v tem segmentu ni boljši. Alfa ima tudi za razliko od Fiata manj odlagalnih prostorov (ni predalov pod sedeži itd.) Dobiš pa v sklopu z nakupom AR boljše vozne lastnosti, zvok, užitke v vožnji...skratka nekaj kar sam niti ne znam opisati z besedami... Kar se tiče opreme je na nivoju. Kvaliteta?...še vedno verjamem, da so JTD motorji eni boljših na tržišču, čeprav sem imel v enem letu druženja z AR 159 2.4 JTDm okvaro, ki je verjetno edina v SLO (obrnilo mi je jermen in polomilo odmikače. Ventili in bati OK).
Morebiti bi glede na težo avta priporočal 2.4 JTDm. Tudi zvok 5-valnika je lepši in mirnejši. Izredno dobro delujoč filter trdih delcev...izpuh popolnoma čist in brez vonja...cena za to je sorazmerno visoka poraba (baje kak liter večja, kot pri ,,umazancih,,). Moja poraba cca. 9l, 50%mesto,50% relacija.
Skratka avto, ki zelo očara (verjetno ne vsakogar) in mu kakšno težavico z veseljem odpustimo. :P
Srečno roko pri izbiri! :doubt:
LP
CARPE DIEM
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Štef, 2,4 dizl ima res filter trdih delcev, vseeno pa spušča največ škodljivih snovi v okolje v primerjavi z ostalimi alfami 159...
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Trdi delci so bržkone največji problem dizlov. To je tudi ena glavnih prednosti bencinarjev... vsaj dandanes, kar se tiče okolja.

Če dihaš malo več NOx in SOx še ni tako hudo, trdi delci pa so.
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

tito156 napisal/-a:Štef, 2,4 dizl ima res filter trdih delcev, vseeno pa spušča največ škodljivih snovi v okolje v primerjavi z ostalimi alfami 159...
Ne vem, imaš v mislih največkrat pri emisijah omenjeni CO2? Res ima izpust 179g/km za razliko od 1.9JTDm, ki ima le 159g/km, a npr. 3.2 JTS ima 273g/km. Sploh pa se strinjam z Zigo22 in dodajam, da tudi CO2 ni tak velik problem kot trdi delci...nenazadnje ga sami izdihavamo. Poduči me, kaj imaš v mislih? Sam pač po kmečki logiki, če ni vonja, niti saj ali druge umazanije na izpuhu, smatram, da ni tako neekološki kot trdiš. Seveda se lahko motim. :?:
LP
CARPE DIEM
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Bencinar bo še vedno čistejši, to je dejstvo. Ampak vseeno je dizel s filtrom trdih delcev precej blizu.

CO2 je pa popolnoma nerelevanten, saj ni škodljiv ne za okolje in ne za nas (no, v nekih mejah), če ne drugega ga je v zraku še vedno premalo.

Ampak pustimo to, vsak nov avto je za okolje boljši, kot starejši. Tukaj se gre pogovor o drugih zadevah. Po mojem se splača vzeti 2.4JTDm, tudi sam ciljam na nekaj takega. Je pa problem, ker te potem država še bolj obere.
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

CO2 je samo ena od škodljivih snovi, ki jo najdemo pri izpustu dizlov in bencincev. Na ta nesrečni ogljikov dioksid se je obesila politika, ker je to skoraj edina strupena snov, ki jo je manj v dizlih kot pa bencincih. S tem so umetno podaljšali 'življenjsko dobo' dizlom ( pa ne zaradi 159-ke :lol: ) in s tem porabo nafte. Kajti večina potniškega in tovornega prometa je še vedno na nafto...

Ker pa na severu Evrope že potekajo tožbe proti državi zaradi subvencioniranja v osnovi dražje in bolj škodljive nafte (zaradi trdih delcev je umrlo x ljudi, bencin pa je(bil) neupravičeno precej dražji), so si omislili filter trdih delcev v dizlih. Za trenutne ekološke norme ga 1,9 motor očitno še ne potrebuje.

Ampak v izpušnih plinih dizlov je še veliko druge svinjarije, ki je v bencincih ne najdemo. O tem je že bilo veliko napisanega, tudi na tem forumu.

Je pa onesnaževanje enega sodobnega avtomobila vsekakor zanemarljivo v primerjavi z na primer enim našim mestnim avtobusom ali kakšnim tovornjakom...
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Še enkrat CO2 ni strupen. Glede ostalega se strinjam. Če kdo želi več debatirati okoli CO2 naj odpre nov topic, pa bomo kakšno rekli.

Anyway, back to the topic.
Uporabniški avatar
Štef
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 47
Pridružen: To Jun 17, 2008 4:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Bi se dalo razpravljat o ekoloških prednostih bencinskih ali dizel motorjev. Tud bencinar ni tko čist, kot nekateri mislijo. Verjetno ste že opazili pri kakem bencinarju s katalizatorjem vonj po "gnilih jajcih"...slišali o prevari stoletja naftnih mogotcev z neosvinčenim bencinom itd. Menim, da so v zadnjih letih naredili predvsem dizelski motorji veeelik korak naprej, tako pri uglajenosti, ekologiji (tudi po zaslugi DPF filtra), zvoku, moči, navoru itd.
Pričakovati, da bi se npr. tovornjaki vozili na bencin bi bilo utopično (vsaj v doglednem času) že zaradi navora. Novejši tovornjaki nikakor niso taki onesnaževalci okolja, saj dosegajo EURO 5 ekološko normo. Pri kamijonih za nov prihajajoči standard EURO 6 napovedujejo 8% višjo porabo, tako se je tudi poraba avtomobilov z DPF filtri povečala, a je zato stati za prižganim avtom toliko manj škodljivo in dejansko bolj prijetno (vonj in pogled na izpušno cev) kot za marsikaterem bencinarju. Se pa strinjam, da so stari t.i. črni kamijoni zelo veliki onesnaževalci. Morš pa tud upoštevat, da prevaža 40t skupne teže.
Meni osebno zelo veliko pomeni tudi, da razen na mestu v prostem teku, ko speljem ne slišim več, da vozim dizla...nasprotno, 2.4 JTDm prav neverjetno lepo zapoje.
Verjetno bo zdaj prišlo obdobje, ko bodo spet bencinarji naredili kak drastičen korak naprej...vsaj upam, saj mi v srcu še vedno bolj dišijo bencinski hlapi...ti pa so tudi ena dodatna nevarnost - nevarnost požara je pri bencinskih motorjih neprimerno večja.
Sicer pa vsak ima svojega favorita in hvalabogu, da lahko izbiramo...
LP
CARPE DIEM
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Ups! Sem narobe napisal; CO2 ni strupen, ampak škodljiv, ker je njegova raven dosegla že 380 ppm (delcev na milijon)...

Se opravičujem za off topic. Ne bom več!
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

tito156 napisal/-a:Ups! Sem narobe napisal; CO2 ni strupen, ampak škodljiv, ker je njegova raven dosegla že 380 ppm (delcev na milijon)...

Se opravičujem za off topic. Ne bom več!
Še enkrat - ni ne strupen, ne škodljiv. Nova tema o tem...
Odgovori
  • Informacija