Nakup 156

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Darjan46
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Apr 20, 2009 9:17 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Lep pozdrav!

Odločil sem se za nakup AlfaRomeo 156 sportwagon 1.9 jtd od letnika 2004 naprej!
Zanima me na kaj naj bom pozoren pri nakupu in kakšne so vaše izkušnje z dizlaši pri alfi

Hvala za pomoč!
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Če bi mal pobrsku po forumu preden daš svoj 1. post, potem bi ti bilo tole vprašanje že odgovorjeno. Pa vzemi 2,4. :mrgreen:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Darjan46 napisal/-a:Lep pozdrav!

Odločil sem se za nakup AlfaRomeo 156 sportwagon 1.9 jtd od letnika 2004 naprej!
Zanima me na kaj naj bom pozoren pri nakupu in kakšne so vaše izkušnje z dizlaši pri alfi

Hvala za pomoč!
Tole si prvo preberi: viewtopic.php?t=12809

LP
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

samo en nasvet: kupi raje 2.4 ker je 156 sportwagon težka krava :lol:
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

alfa_samec napisal/-a:samo en nasvet: kupi raje 2.4 ker je 156 sportwagon težka krava :lol:
...Tudi registracija te pride enako, poraba je pa tudi tam-tam...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Kot vidim si že dobil nekaj napotkov, naj dodam še viewforum.php?f=39, za morebitna dodatna uprašanja uporabi search, ter tam zastavi svoje uprašanje.


Tola maljonkrat duplicirano tema gre pa pod ključ!
145 QV,33,145,147,159 TI
rok
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Maj 03, 2009 9:03 am

Lep pozdrav!

Sem nov na tem forumu in sem pred kratkim uspešno (hvala bogu) naredil izpit za avto. Ker imamo doma samo en avto (pa še za tega se tastari grebejo), si nameravam kupiti svojega. Že od nekdaj mi lepo izgledajo limuzine, tako ni dolgo trajalo da sem naletel na Alfo Romeo 156. Ker bi seveda avto kupil rabljen, se mi za tisti letnik (1998 - 2000) , izgled (tako zunanjost kot notranjost), ter ceno zdi zelo primerna. Ker na področje avtomobilizma šele vstopam in Alfic ne poznam preveč dobro, me zanima katere Alfe 156 najmanj crkujejo/pijejo in kakšni so kaj stroški z takšnim večjim avtom, katerega bi mi priporočali. Nekje na internetu (Google) sem zasledil, da se najmanj kvari 2.4JTD. Predvsem me pa zanima na kaj bi moral biti pozoren pri nakupu Alfe - kakšne so znane težave pri rabljenih alfah tam nekje nad 120k-150k km...

Se oproščam za začetniška vprašanja, ampak nikjer na googlu ali forumu mi ni uspelo najti podobne teme...

Za odgovore in pomoč se vam lepo zahvaljujem! :roll: :)
Uporabniški avatar
mathew
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr Dec 31, 2003 3:25 pm
Vozilo: ex 159,
ex Giulietta
Kraj: Svečina

Zdravo,

na tem forumu boš našel vse..

predvidevam da si star 18 let , tak avto ni zate ker letnik kot ga nameravaš kupiti je kar težko dobiti nekaj dobro ohranjeno pp še malce premočno bo to zate govorim za 2,4 jtd...

Nekaj manjšega za začetek.. 147 poskusi.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Prvo je treba vedet zakaj rabiš avto? - koliko km delaš,kje se te kmji delajo (ac,regionala,mesto)

Drugo, a maš poleg denarja za nakup tudi dovolj za vzdrževanje? - 16" ali 17" gume, 900 eur velik servis, razni deli podvozja, Lmmji itdji...
-Ker razlika je vzdrževat rang vozila Fiat Punto ali pa rang vozila AR 156. Kljub temu da sta oba stara.

Kaj pričakuješ od avta? Udobje, športnost, varčnost, zanesljivost?

LP Miholl
Uporabniški avatar
Gorkichev
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1818
Pridružen: Ne Jul 03, 2005 10:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica - Ljubljana - Nova Gorica

Če misliš delat samo za avto, kar nabavi....MIslim resno :wink:
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

Mah, edini problem, ki ga potencialno imas je denar. Poleg cene avtomobila in registracije/zavarovanja moras imeti v rezervi se vsaj 1.000 EUR za vse malenkosti, ki se bodo mogoce zgodile. Ce imas proracun za vse skupaj 4k EUR, potem raje glej kaksen cenejsi avto. To je cisto splosno pravilo za kupovanje avtomobila.

Kar se tice konkretno Alfe 156, ti tale tema pomojem razlozi vec ali manj vse: viewtopic.php?t=12809

Ne vem za koliko denarja kupujes, ampak jaz dizlov ne bi gledal, ker so cenejsi skoraj sigurno precej zjebani, kilometri pa se bolj sigurno prevrteni za par sto tisoc kilometrov (uvoz iz Italije). Se najvecjo moznost imas dobiti ohranjeno 1.8 ali pa 1.6, ker jih je na nasih cestah dalec najvec. 145 konj je vec kot prevec za zacetnika, a ce bos imel v glavi poslihtano, ne bo problem.

Redni stroski: vsi bencinarji kurijo okrog 9l/100 km. Redni servis na 100 km (olje, filtri) pride priblizno 80-100 EUR; vec ali manj vsi clani tega foruma ga delamo na 10.000 namesto predpisanih 15.000 kilometrov, ker so TS precej obcutljivi na pomanjkanje olja, drugace pa prakticno bulletproof. Gume - dobre 15 colske letne stanejo 70 EUR/kom, zimske malo manj; pri vecjih dimenzijah pa je meja nebo...

Se glede kilometrov: ce bos kupil res dobro ohranjeno in vzdrzevano alfo (recimo od kaksnega forumasa), bodo vse tezave pri 156-tkah z vec kot 150.000 itak ze odpravljene. Sicer pa imas standardne tezave opisane v zgornji temi. Ce je lepo vzdrzevana kaksnih vecjih problemov ne bi smelo biti tja do 300.000 km. Pa imej v mislih se to, da limuzine srednjega razreda redko delajo samo 12-15 kkm na leto. :wink:

lp
rok
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne Maj 03, 2009 9:03 am

Hvala za vse odgovore :)

Z Alfo Romeo 156 seveda ne mislim dirkat (nisem tak tip). Najbolj bi se mi šlo za udobje, ker je avto res prostoren in se lahko notri hitro "razkomotiš". Pravtako mi za tisti letnik notranjost še najbolj modno deluje, mar ne?
Da pa ne bo pomote, v mislih imam 156 starejšo verzijo (ta nova res hudo zgleda ampak je predraga :P).
Me pa drugače zanima, velikokrat vidim na oglasih da je pri Alfi motor v okvari a vozna? O kakšni možni okvari v motorju misli tak prodajalec?
Zanima me tudi če je to pogost pojav, saj na avtomobilih druge znamke tega nisem zasledil?
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Limuzino za prvi avto odsvetujem, tako zaradi preglednosti, kot zaradi stroškov. 145ka je od alfic idealen prvi avto, poceni se dobi, ne bo te toliko bolelo srce, ko jo boš pritisnil ob kako steno ali količek, verjemi pa da jo boš ruknil kot začetnik. Glede prostora - ni dosti razlike napram 156, vsaj spredaj ne.
Glej 1,4 motor, karkoli močnejšega od 1,6 je za začetek preveč.
Za limuzine bo še čas.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

najprej šoferske izkušnje, ki jih boš nabral dokler si mlad voznik, tu pa tam boš kam ruknu, potem pa večja Alfa z močnejšim agregatom
Slika
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

Gregson007 napisal/-a:najprej šoferske izkušnje, ki jih boš nabral dokler si mlad voznik, tu pa tam boš kam ruknu, potem pa večja Alfa z močnejšim agregatom
Bah.

Se bo pac naucil parkiranja z vecjim avtomobilom. Strihanje odbijaca stane isto za 145-tko ali 156-tko. Zakaj se pa ne bi smel takoj voziti z vecjim, udobnejsim in varnejsim avtomobilom, ce ima moznost. Po dizajnu (zunanjem in notranjem) je bila 156-tka svetlobna leta pred konkurenti, zato je bila tudi pri meni na prvem mestu, ko sem kupoval avto za 4.000 EUR. 145-tka primerljivega letnika je oblikovno pac ze iztrosena, 146 pa predraga.

Rok, tistih z okvaro motorja se izogibaj. TS motorji so obcutljivi na pomanjkanje olja in so verjetno zato zaribale. Ob znani servisni zgodovini se pa nimas cesa bati.

lp
Zaklenjeno
  • Informacija