Nakup rabljene: Alfa Romeo 147

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

velik servis je narejen?
dvomim, ker če nekdo ni mel za lizing, pol sem skor ziher da ni šel velik servis delat..
Slika
Uporabniški avatar
SummerJam
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Po Jul 13, 2009 6:03 pm

kukec napisal/-a:velik servis je narejen?
dvomim, ker če nekdo ni mel za lizing, pol sem skor ziher da ni šel velik servis delat..
se čist strinjam :?
alfa romeo 147
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Sep 20, 2009 8:17 pm

Pomoje ni narejen ampak to se mi ne zdi kakšen problem, ker skoraj noben avto v tem cenovnem razredu ni redno servisiran (govorim za Alfe, ki so na avto netu). Namen imam avto kuputi za okoli 5000€+ in ga nato dobro poservisirati.

Se mi zdi boljša ideja, kot da bi kupoval avto za 7000€+ in ga nato samo gledal in vozil, ter bil prepuščen (ne)milosti avtomobila.

Če kdo pozna kakšno vredu vozilo, se pravi Alfa 147, čim boljši letnik in čim boljše ohranjeno, do 6000€, se priporočam (rajši bencin, ker km bo za okoli 40 na dan).

Težko je v naši državici dobit dobro vzdrževan avto za primerno ceno zato vsaka pomoč pride prav.
You cannot be a true petrolhead until you've owned one Alfa Romeo - Jeremy Clarkson.
alfa romeo 147
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Sep 20, 2009 8:17 pm

Jaz bi še nekaj vprašal, ker me zanima.

Kako se lahko avto niža? Je to zahtevno opravilo ali ga lahko opravi vsak Lojze v garaži in homologira? Kaj avto izgubi z nižanjem?

Kaj zagotavlja homologacija?

Za odgovore se že v naprej zahvaljujem (žal sem zelo omejen s časom in težko guglam vse naokoli, zato sprašujem). Hvala!
You cannot be a true petrolhead until you've owned one Alfa Romeo - Jeremy Clarkson.
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

alfa romeo 147 napisal/-a:Jaz bi še nekaj vprašal, ker me zanima.

Kako se lahko avto niža? Je to zahtevno opravilo ali ga lahko opravi vsak Lojze v garaži in homologira? Kaj avto izgubi z nižanjem?

Kaj zagotavlja homologacija?

Za odgovore se že v naprej zahvaljujem (žal sem zelo omejen s časom in težko guglam vse naokoli, zato sprašujem). Hvala!
Vsak Lojze tega ne more homologirati. Zato ker rabiš za homologacijo potrdilo o strokovni vgradnji, izpis optike ter tuv certifikat za obstoječe fedre.

Avto se lahko niža z zamenjavo nižjih vzmeti oz. z rezanjem originalnih fedrov (not gut)
Slika
alfa romeo 147
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Sep 20, 2009 8:17 pm

Aha, no sej to me je zanimalo. Nekaj sem slišal o teh domačih izvedbah rezanja fedrov.

Ne vem. Tista Alfa tam gor, ki je znižana, nima homologacije.

Ima pa tip servisno (potrjeno), 2x ključ, kodo in avto je slovenski.

Pravi da homolgacija stane 20€ in da to takoj narediš.

Po vsej verjetnosti bom moral opustiti tudi ta nakup in čakati na boljše čase...
You cannot be a true petrolhead until you've owned one Alfa Romeo - Jeremy Clarkson.
Uporabniški avatar
AR-146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2668
Pridružen: Ne Okt 05, 2003 12:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

pol naj jo gre pa on narest
alfa romeo 147
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Sep 20, 2009 8:17 pm

Mah sem bil dans tam.

Prodajalec (Igor) je sicer zelo korekten človek, a tisti tam na lizingu so ene navadne požrešne lule. Skratka:

1. Smo se prerekali ali je avto spuščen.
2. Štarter ropota.
3. Klima ne dela (ne hladi).

Zadnja cena lizing hiše je pa 5300€. Zdej pa pejt homologirat avto kjer ne veš kakšne fedre maš notr, ne veš ali je kompresor klime zanič ali je samo plin za nafilat, ipd, in ne veš kaj je s štartarjem. Tudi o servisu jermena ne duha ne sluha, s tem, da je stric na lizingu trobental, da je bil veliki servis narejen.

Avto ima tudi različne gume (na osi sicer enake)...

Skratka, avto je podrt. Govorim za ta avtomobil:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3150491&show=1

Lovim naprej, če pa ne dobim ničesar si bom pa kupil Kio Kikiriki. In to bo to.
You cannot be a true petrolhead until you've owned one Alfa Romeo - Jeremy Clarkson.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

alfa romeo 147 napisal/-a:Pomoje ni narejen ampak to se mi ne zdi kakšen problem, ker skoraj noben avto v tem cenovnem razredu ni redno servisiran (govorim za Alfe, ki so na avto netu). Namen imam avto kuputi za okoli 5000€+ in ga nato dobro poservisirati.

Se mi zdi boljša ideja, kot da bi kupoval avto za 7000€+ in ga nato samo gledal in vozil, ter bil prepuščen (ne)milosti avtomobila.

Če kdo pozna kakšno vredu vozilo, se pravi Alfa 147, čim boljši letnik in čim boljše ohranjeno, do 6000€, se priporočam (rajši bencin, ker km bo za okoli 40 na dan).

Težko je v naši državici dobit dobro vzdrževan avto za primerno ceno zato vsaka pomoč pride prav.
-teško je v naši državici dobiti tudi resnega kupca
-ko sem jaz svojo ponujal,so samo dva poklicala,pa še daleč se jim je zdelo hodit na ogled,pa cena sploh ni bila pretirana,glede na to da sem 1. lastnik :doubt: :wink:
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

alfa romeo 147 napisal/-a:Mah sem bil dans tam.

Prodajalec (Igor) je sicer zelo korekten človek, a tisti tam na lizingu so ene navadne požrešne lule. Skratka:

1. Smo se prerekali ali je avto spuščen.
2. Štarter ropota.
3. Klima ne dela (ne hladi).

Zadnja cena lizing hiše je pa 5300€. Zdej pa pejt homologirat avto kjer ne veš kakšne fedre maš notr, ne veš ali je kompresor klime zanič ali je samo plin za nafilat, ipd, in ne veš kaj je s štartarjem. Tudi o servisu jermena ne duha ne sluha, s tem, da je stric na lizingu trobental, da je bil veliki servis narejen.

Avto ima tudi različne gume (na osi sicer enake)...

Skratka, avto je podrt. Govorim za ta avtomobil:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3150491&show=1

Lovim naprej, če pa ne dobim ničesar si bom pa kupil Kio Kikiriki. In to bo to.
Brez zamere ampak meni ne deluje da je avto spuščen.
Lahko pa tako preveriš, da pogledaš notranji rob gume. Če je le ta bolj pobran od zunanjega je 100% spuščena, ker je cena spuščenega avta ta da ti hitreje pobira notranji del tekalne površine.
Malčk off: feltne so pa ogabne :puke:
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-to so pokrovi,če se ne motim :doubt:
-preveri kakšno dimenzijo gum ima
-meni se zdi,kot da so 15 colske niskoprofilne,mogoče zato izgleda ,kot da je spuščena :doubt:
alfa romeo 147
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Ne Sep 20, 2009 8:17 pm

Fantje super, bom šel še enkrat uč vršt tja, kaj me pa stane.

In res, to niso feltne, so samo pokrovi, pa tudi gume so 15 colske. Mogoče je možno tudi to, da teren ni raven (makadam z luknjami je spodaj) in da se težje oceni. Sej pravim, prodajalec je bil zelo korekten, le tisti na lizingu, vsaj tak občutek imam, ne vedo kaj čisto točno bi radi.

Glede na to, da so tistega, ki so mu avto vzeli, opilili do amena, bi lahko vsaj pri prodaji avtomobila bili malo bolj prožni. Ne verjemem, da delajo minus.
You cannot be a true petrolhead until you've owned one Alfa Romeo - Jeremy Clarkson.
Price
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Nov 30, 2009 1:28 pm

Lep opozdrav. Nameravam kupit alfo 147 1.9 jtd multijet 140km.
Avto ima prevoženih 180000 in zgleda dobro ohranjena. Zanimajo me vaše izkušnje s tem modelom in pričakovani stroški glede na dosti prevoženih km.
Hvala vsem za ogdovore
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Nisi prebral navodil! Preden vprasas in odpiras novo temo vedno SEARCH SEARCH in se 1x SEARCH!

viewtopic.php?t=17457&start=0

Pa dober nakup
LP
Uporabniški avatar
Monique
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: So Dec 05, 2009 10:32 pm

Odločujem se za nakup AlfaRomeo 147 1.9 JTD.

Zdaj sem v dilemi med tema dvema:
:?:
1. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3208494&show=1

2. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3109447&show=1
:?:
Kakšna je razlika med njima, kaj je bolje gledati, letnik AlfeR. ali oznako...in pa ali je cena sprejemljiva za tak avtek.

Zelo bi mi prišel prav kakršenkoli nasvet okoli teh dveh modelov in nasploh, glede na to, da še nikoli nisem vozila Alfe. Na kaj naj bom še pozorna pri nakupu?
Sem pa definitivno odločena za diesel.

hvala in ciao!
M.M.
Odgovori
  • Informacija