Nakup rabljene: Alfa Romeo 147

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Cena je čist spodobna za veliki servis. Rado pa bo kakšen euro več, zmeraj se kaj najde.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Jutri (danes) grem pogledat 147ko, 01 letnik, 1.6, 105KM, 150.000km, servisna potrjena v nemčiji do 98.000km, leta 2006...
Glede na to, če je tako lepa kot na sliki, potem sploh ne bom normalen, ker se mi bo vtrgalo, ker bom tako blizu svojemu sanjskemu avtu (iščem jo že par mesecev, predvsem cena mi je predstavljala problem - študentska je težka), se bojim da bom preveč navdušen ,evforičen, da bi opazil napake ki se lahko skrivajo v njej.

Sem sorazmerno nov na forumu, ampak vseeno prebral vse možno kar piše o 147ki, naredil zapiske na kaj moram biti pozoren, samo na koncu jih bom tak in tak doma pozabil... Če bil pol toliko časa posvečal faxu, kolikor se zavzemam da zamenjam HDI-čka za alfico, bi imel že pol faxa narejenega...

S sabo bom imel dokaj sposobnega mehankarja, ki ima testerje za priklop na računalnik. Vendar imam občutek da kljub temu niso nekako zanesljivi.

Ura 04.20, jaz pa spat ne morem...

Še kak zadnji nasvet, preden se mi resnično zmeša...
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

chill down človek sej ne greš na prvi zmenek,
imaš kakšn link oglasa od te Alfe, mogoče je komu poznana,
povprašaj v tej temi:
viewtopic.php?t=19718&start=780
Slika
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Sem razmeroma nov na tem forumu, pišem pa zato, da malo povprašam glede alfe 147.

Folk mi pravi, naj alfe ne kupim, da je to sranje in da bom skoz na servisu mel avto. Ampak se ne dam, v ta avto sem zaljubljen in hočem ga imeti. (sem že bil zaljubljen v en avto- fiat bravo- starejša oblika, letnik okoli 2000, na koncu kupu fiat puntota, isti letnik). Torej, sedaj bi rad svoje sanje uresniču.

-kilometri na avtu... nabavit mislim dizla, nekje jeseni ali pozimi. Kako je s kilometri na avtu? če nameravam dati okoli 5000-6000 evrov za avto, koliko kilometrov je nekakšna meja, kjer je že preveč km na števcu? kateri letnik bi dobil za ta denar?

-motor... pri puntotu imam 1.2 motor, 60 km (glede na konjsko moč ima presenetljivo dober motor), kar je veliko veliko prešvoh. Kupil bi dizla, nekje med 110 in 120 konji. Dizla zato, ker delam več kot 25.000 km na leto in zato ker nasplošno raje vozim dizla

- koliko natolcevanja ostalih ljudi o temu da je alfa krš je dejansko resničnega?

- če se avto kupuje, in se ga priklopi na računalnik, je to 100% zanesljiv pokazatelj koliko km avto dejansko ima?

Prosim za odgovore :)
Hvala!
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3843801&show=1

kaj takega bi naprimer. Letnik 2004. (05 se za 6000 evrov nebi dalo še dobit ker je od 2005 letnika naprej že novejša oblika 147ke ane?)
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Živjo,

odločil si se za nakup enega izmed boljših modelov v tem razredu. Za hec povprašaj te, kateri ti govorijo, da boš skozi na servisu, koliko alf so si že lastili, da imajo takšne podatke. Je pa res, da tako kot na vsakem avtomobilu lahko sem in tja kaj crkne, tako kot pri vsaki ostali znamki. Vse je odvisno od tega, kako se je za avtomobil v preteklosti skrbelo in če so bile morebitne napake odpravljene ali samo prekrite za prodajo.

Praviš, da si se odločil za 1.9 jtd z 8V tehniko, motor je odličen in zelo trpežen, ki z lahkoto požira kilometre.
Pri nas je problem v tem, da je težko dobiti avto z realnimi kilometri, večina jih je uvoženih in kot po čudežu imajo vsi okoli 100k km na 100k km podlage in kljub temu naredijo še ogromno kilometrov.

Težave, katere se lahko pojavijo so LMM, MAP senzor, EGR venti in kakšna gumijasta cev okoli turbine, skratka nič pretirano dragega. Občutljivejše je tudi podvozje in ponavadi je treba v obdobju med 80k in 100k km zamenjati kakšno roko, ni pa tako hudo, kot nekateri radi pretiravajo. Vsekakor, ob nakupu pelji avtomobil na servis, kjer ti bodo vse zgoraj naštete stvari tudi preverili.

Glede na to, da si si zadal cilj kupiti avto do zime, bi se na tvojem mestu že lotil iskanja in probal najti SLO avto z preverjeno servisno zgodovino, verjemi se izplača, kljub temu če ima mogoče kak kilometer več prevoženih, kot tiste z "realnimi" kilometri iz uvoza :wink:

Glede na tvojo letno kilometrino, je nakup dizla povsem upravičen, povprečna poraba se giblje okoli 6,5l/100km, redni servis se dela na 20.000km/1 leto.....

Priklop na tester ti ne more pokazati koliko je ralnih kilometrov, se pa da ugotoviti, če so bili le ti prirejeni. Tako, da ti priporočam, da ob nakupu vsekakor pelješ avtomobil na pooblaščen servis, kjer bodo preverili tudi vse vitalne dele.

Mirc napisal/-a:http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3843801&show=1

kaj takega bi naprimer. Letnik 2004. (05 se za 6000 evrov nebi dalo še dobit ker je od 2005 letnika naprej že novejša oblika 147ke ane?)
Po slikah zgleda ok, tudi oprema je dobra (Distinctive), cena je tudi ok, kaj več je pa preko interneta težko povedati, bi bil potreben ogled.
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

Hvala za odgovor. Upam da mi rata tale "projekt" izvest.
Andreja76
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Avg 25, 2010 8:30 pm

Pozdravljeni!

Sicer še nisem lastnica Alfe, ker pa se zelo nagibam k nakupu Alfe 147, bi prosila za kakšna vaša mnenja, izkušnje s tem avtom... Razmišljam o nakupu Alfe letnik 2003- 2004 (za kaj več žal ni dovolj evrov - torej nekje med 4500 in 6000).. če morda kdo prodaja kaj za ta denar in je seveda vredno ogleda :D , naj se kar javi :wink:

Skratka, vesela bom vaših namigov, izkušenj z alfo 147 (so kakšne večje težave, se kvarijo, na kaj naj bom pozorna pri nakupu ipd..) Aja, še tale info morda: letno naredim ca 27.000 km, kar ni malo - najbrž bi bilo bolj smiselno kupiti diesel?

Hvala!!!!
Andreja
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Foggy napisal/-a:Priklop na tester ti ne more pokazati koliko je ralnih kilometrov, se pa da ugotoviti, če so bili le ti prirejeni. Tako, da ti priporočam, da ob nakupu vsekakor pelješ avtomobil na pooblaščen servis, kjer bodo preverili tudi vse vitalne dele.
Priklop na tester vsekakor pokaže realne kilometre in se takoj vidi, če so bili popravljani.

LP
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

coolbits napisal/-a:
Foggy napisal/-a:Priklop na tester ti ne more pokazati koliko je ralnih kilometrov, se pa da ugotoviti, če so bili le ti prirejeni. Tako, da ti priporočam, da ob nakupu vsekakor pelješ avtomobil na pooblaščen servis, kjer bodo preverili tudi vse vitalne dele.
Priklop na tester vsekakor pokaže realne kilometre in se takoj vidi, če so bili popravljani.

LP
NO-GO
Slika
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Andreja76 napisal/-a:Pozdravljeni!

Sicer še nisem lastnica Alfe, ker pa se zelo nagibam k nakupu Alfe 147, bi prosila za kakšna vaša mnenja, izkušnje s tem avtom... Razmišljam o nakupu Alfe letnik 2003- 2004 (za kaj več žal ni dovolj evrov - torej nekje med 4500 in 6000).. če morda kdo prodaja kaj za ta denar in je seveda vredno ogleda :D , naj se kar javi :wink:

Skratka, vesela bom vaših namigov, izkušenj z alfo 147 (so kakšne večje težave, se kvarijo, na kaj naj bom pozorna pri nakupu ipd..) Aja, še tale info morda: letno naredim ca 27.000 km, kar ni malo - najbrž bi bilo bolj smiselno kupiti diesel?

Hvala!!!!
Andreja
it pogledat in sprobat čim več primerkov, zdj za letnik ki ga omenjaš bo potrebno še malo € dodat.
za te kilometre ki jih delaš vsekakor Jtd-ja, kar se motorja tiče nimaš kaj zgrešit, če je bil vzdrževan in uporabljan kot treba, pozoren biti le na velik servis, v kolikor ni bil opravljen ga potrebno takoj naredit vključno z vodno pumpo in VSEMI filtri, morda še kakšna grelna sveča ali cev pri turbini in ic-ju ponavdi izdihne, kaj drastičnega pa okoli motorja nima kaj bit, akumulator itak potrošni material na 4-5 let, več pozornosti se ob ogledu posveti temu ali je bilo kaj huje karambolirano, preveri stekla, če so isti letnik, pa podvozje, če samo malo poškripa še nič hujšega, pozoren je potebno biti predvsem na pokanje pri vožnji čez luknje, speljevanju ali zavijanju, zavore pa tudi vidiš kako se obnašajo pa se ob priliki zamenja diske in ploščice ter olje kar ni tak strošek in imaš potem mir in samo še uživaš v vožnji.
sta pa trenutno na A.-netu dve -po slikah solidni črni bencinarki 1.6 ts 105 konjski ene je s tremi vrati druga pa petimi in še ena rdeča pet vratna
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3976903&show=1
potrebno pa seveda it pogledat, če je možno zapeljat kam na tester in dvigalo da se vidi še stanje spodaj, pa vozilo mra ovbezno imeti priložena dva original ključa ( preizkusi oba če vžigata in odklepata) in kodno kartico !!
toliko na kratko in hitro v grobem :wink:
srečno pri nakupu!!!!
Slika
r0b3rt
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 31
Pridružen: So Sep 04, 2010 8:29 am

Pozdravljeni, razmišljam o nakupu prvega avtomobila in sicer se zanimam za Alfo 147. Kakšne so vaše izkušnje, kaj mi svetujete, na kaj moram biti pozoren? So res takšne težave kot pravijo? Nagibam se k bencinarju (1.6). Kaj bi se dobilo za okvirno 4k€?
elementekus
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: So Sep 04, 2010 6:34 pm

Tudi jaz imam namen kupiti 147ko in me zanima kako je pri nas z avto hišami, ki rade folk "nategnejo". Katerih se je raje izogibati?. Trenutno imam v mislih tole

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3970985&show=1

prodajalec je 1A avto in nekje sem zasledil da radi previjajo kilometre nazaj? Ma kdo kaj izkušenj s tem?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Tale ima preveč "lepo" kilometrino da ne bi bila prevrtena... :D
elementekus
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: So Sep 04, 2010 6:34 pm

edino to je ja... vse 3, ki sem jih od A1 gledu majo okol 100k km.. kr sumljivo..

drugače pa sem gledal tudi tole...
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3598132&show=1


sicer je krepko čez moj "budget" sam se mi pa zdi da s tole verjetn nebi smel met problemov še kar dolg časa ne?
Odgovori
  • Informacija