Nakup rabljene: Alfa Romeo 147

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Prelude
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Dec 27, 2010 2:03 pm

Torej, razmišljam o nakupu enega izmed omenjenih avtomobilov. Sedaj vozim Hondo Prelude, s katero sem sicer zelo zadovoljen, ampak časi so taki, da nakup dizla ni več tako zelo napačen :D Pa tudi morda malo želje po novejšem avtomobilu.
Sicer sem na forumu prebral veliko o GTjki (h kateri se bolj nagibam), ampak me vseeno zanima še kakšno mnenje. Motor je najverjetneje enak v obeh modelih, faceliftani 147 in GT - 150 konjski? Sem vozil letos tudi 159 s tem motorjem - mislim da je enak? in se mi je zdel res super...(ja Honda in navor kaj je že to :) ) Verjetno bi ga tudi čipal, ampak to ni tako pomembno sedaj.
Predvsem me zanima lega na cesti...Ima GT boljšo kot 147? Lega zato, ker sem se razvadil v Preludi, da praktično ni nagibanja karoserije..Če je avto bolj trd, me sploh ne moti. Druga stvar je pa sama pokvarjlivost modelov...kolikor sem razumel, ni nič pretirano posebnega (s tem mislim na starejše alfe, ki so bile znane po pogostem druženju z mehaniki;)) Tudi tu sem navajen bolj kot ne, samo menjava olja in tankanje, zato si nebi želel kakšnega neprijetnega presenečenja, oziroma da bi imel kaj preveč dela z izrednimi servisi...

Najbolj od vsega me skrbi turbina, saj kakor vem je menjava zelo draga. Predvsem zato, ker imam zelo velike mestne vožnje, kar seveda poveča možnost okvare. So kakšne splošne težave s turbinami pri teh motorjih, oziroma je pogost pojav da turbina crkne? Naprimer BMWjevi 2.0 dizli so znani, da jih je večina do 100k km že imelo okvare turbin. Tudi novi modeli. Upam, da tu ni tako.

Zanima me še paket opreme pri GTjki, progression ali distinictive, kaj je bolje?

Hvala za odgovore!
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

- Če imaš zelo veliko mestne vožnje, potem nikar ne glej za dizli. Dizel, dokler ni ogret, ima porabo med 14 - 17lit. in še na nizkih obratih ga je potrebno voziti (zaradi turbine). Dražji so servisi, zavarovanje,... Je pa spet odvisno, koliko km na leto približno prevoziš.
- Distinctive je bolje opremljena serija.
- Glede lege ti bodo pa povedali tisti, ki so vozili oba modela. Jaz sem (od teh dveh) vozil le 147-ko in je lega za serijski avto odlična. Skoraj si pa upam trditi, da ima GT boljšo...


Informacije glede obeh omenjenih modelov dobiš tukaj:
viewforum.php?f=39
Le malo moraš še pobrskati. Veselo branje :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

GT je po mojem mnenju boljši avto, ena najboljših stvari v tem avtu so sedeži, precej boljši kot v 147. Motor je enak v obeh, oziroma v vseh treh omenjenih modelih.
Prelude napisal/-a:kolikor sem razumel, ni nič pretirano posebnega (s tem mislim na starejše alfe, ki so bile znane po pogostem druženju z mehaniki;)) Tudi tu sem navajen bolj kot ne, samo menjava olja in tankanje, zato si nebi želel kakšnega neprijetnega presenečenja, oziroma da bi imel kaj preveč dela z izrednimi servisi...
Največ težav imajo tisti avtomobili, ki so bili kupljeni pri sumljivih preprodajalcih, kateri so zbijali kilometre. Teh je pri nas veliko, kar se tiče pa avtomobilov z znano zgodovino in realnimi kilometri, pa nimajo kakih posebnih težav, tako, da bo najbolj pomembno zate od koga in kakšen avto boš kupil. Je že bilo par primerov ko je potrgalo jermene pri "80.000 realnih kilometrih", katere lahko "preveriš" na podlagi ohranjenosti notranjosti, pa tudi to včasih ni merilo, več je odvisno ponavadi od sreče pri nakupu.
145 QV,33,145,147,159 TI
Seby
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Jan 09, 2011 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Pozdravljeni!

Kupujem Alfo 147 1.6 pri Petroviču v Mariboru.

Mi lahko poveste kakšni so to kaj motorji, oz. kvaliteta avtomobila in na kaj moram bit pozoren.

Hvala že v naprej za odgovore!
Sebastjan
Sebastjan
Toma
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne Jan 02, 2011 10:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Koper

Za začetek:

viewtopic.php?t=17670

;)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Seby napisal/-a:Pozdravljeni!

Kupujem Alfo 147 1.6 pri Petroviču v Mariboru.

Mi lahko poveste kakšni so to kaj motorji, oz. kvaliteta avtomobila in na kaj moram bit pozoren.

Hvala že v naprej za odgovore!
Sebastjan
Eno 3-vratno sva midva s kolegom šla gledat k njemu (Petrovčič, ne Petrovič) in ni bila nevem kaj. Motor je tekel neredno v prostem, olje pod min in črno kot za dizla in to je bilo dovolj. Če pa je to tista, pa nevem.
miha2905
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Sep 15, 2011 4:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Torej danes sem šel gledat dve alfice,navedene spodaj v linkih, da bi zamenjal za mojega Audija a3...Na tistem s 147 km je napak milijon pa sem ga gledal mogoče minuto...že na sliki se vidi da mu je spredaj marsikaj iz odbijača odletelo,udarjen na voznikovi strani,sedeži spraskani vsi,tudi zadnji, vsaka tipka v avtu spraskana...mislim neverjetno za 2007 letnik...Druga alfa pa ima 86k km pa je na zunaj izgledala vredu, notri pa zopet ista zgodba...kupiti sem jo hotel zaradi manjše porabe,ampak po ogledih nebi vzel alfe ni šans...Bolš dt 1500 eur za plinski sistem, kokr pa dt za take kripe ki jih cenijo po 8000 eur,ohranjen pa ni niti malo. Pa tudi če bi bil ohranjen se vidi da materiali v notranjosti niso ravno kvalitetni...Toliko o tem...Upam da imajo vsaj motorje vredu če že vse ostalo na njem ni nič vredno.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5014364&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4878708&show=1
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Sej alfa sama ni kriva za tako stanje. Dilerji pač iščejo bidale ki so pripravljeni dat toliko denarja za podrtijo. Alfo je zelo lahko na tak način prodat, saj je vsak navdušen nad lepoto, pod kiklo pa večinoma neznajo pogledat.
Kar se materialov tiče so daleč boljši kot v tvojem audiju. Če je avto pač neočuvan in zanemarjen je pa tako.
Kot si sam ugotovil, bolje da daš plin v tvojega A3 in pozabi na Alfo. Alfa je za "posebne" ljudi. :mrgreen: ()::
L.P.
miha2905
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Sep 15, 2011 4:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Boljši materiali ja...obe alfi stari 4 leta pa vse tipke že spraskane, moj avto je pa star 8 let pa nima niti pol toliko uničene notranjosti...Toliko o kvaliteti ja :) Zato pa je cena audiija 2003 letnik enaka ceni alfe letnik 2007...
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

miha2905 napisal/-a:Boljši materiali ja...obe alfi stari 4 leta pa vse tipke že spraskane, moj avto je pa star 8 let pa nima niti pol toliko uničene notranjosti...Toliko o kvaliteti ja :) Zato pa je cena audiija 2003 letnik enaka ceni alfe letnik 2007...
Ne vem, ne vem. Moja je stara 5 let pa ni nič spraskanega razen praske (najbrž s prstanom) na šrafiranem aluminiju volana. Aluminiju, ne na doplačani imitaciji aluminija kot v Q7 :lol:

http://www.moto-sport.si/2010/06/28/voz ... tiptronic/
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Moraš vedt dve stvari, ta dva avta ki si jih videl imata verjetno dvojno kilometrino, kot je napisana na števcu, pač prevrteno kot večina pri dilerjih. Potem je pa še to kakšen človek je imel avto... Če daš svinji nekaj v roke ne pričakovat da bo iz tega kaj dobrega ven prišlo.

Drgač sam mam 147 l.2005 z 210kkm, pa ni nobena tipka spraskana. Usnje na volanu in prestavni ročici je tip top. In na splošno se zelo dobro drži.
Po kvaliteti materialov bi težko rekel da se Audi A3 istih letnikov kej razlikuje od 147.
Zvočna izolacija in "udobje" med vožnjo je praktično enako.
Plastika armaturke je mehka pri obeh, ročaji so gumirani pri obeh in se pri Audiju radi luščijo.
Sedeži so v Audiju nekoliko trši, so pa tudi bolj široki v ledvenem delu in nudijo manj bočne opore.
Alfa ima veliko bolj direkten volan in za moj občutek boljši oprijem prednjega konca, A3 gre veliko prej v understeer. Zaradi tega ima A3 nekoliko bolj umirjen karakter, ga je lažje vozit počasi.
Motor v Audiju je bolj robat in se se v primerjavi z JTDjem manj rad vrti tja proti 4000. Poraba je podobna okoli 6l na obeh.
TDI ima probleme z vztrajniki, JTD pa z EGR ventili.

Sem glih prejšnjo sredo enga A3 1.9 2003 čipal in se malo vozil naokoli, tko da mam še kr sveže spomine.

Je pa težko realno ocenit kvaliteto materiala če vidiš samo dve zgonjene kante.

Probaj pogledat še kakšno 147 ki ima podobno ceno kot enako star A3.
Sej vem da je mamljivo gledat poceni kante, sam na koncu dobiš točno to kar plačaš.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-obrabijo se samo tipke od klime in pri marsikateremu iz skupine VAG ni nič boljše
-prevozil sem z njimi 1 000 000km in,recimo,večjega šrota v kvaliteti od VW multivana nisem srečal,pa veš koliko stane to čudo :?: :wink:
-zakaj so cene pri VAG višje od alfe in podobnih,je kvaliteta,realno,še najmanj primerno merilo :wink: ,bolj zaplankana mislenost kupcev :wink:
miha2905
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Sep 15, 2011 4:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Sem vozil dve leti fiata preden sem si kupil Audija...Isto sranje k alfa...res da imajo audiji ceno ampak so tudi vredni tega...sem bolj prepričan da lahko audi prevozi čez 300.000km čemur alfa ne pride tudi blizu brez ekstremnih popravil...Pač tako je moje osebno mnenje, tako da sem prišel do zaključka da tako slabo mi še ne gre da bi kupil alfo in to je to, ne glede na vaše besede.
Lp
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

miha2905 napisal/-a:Sem vozil dve leti fiata preden sem si kupil Audija...Isto sranje...res da imajo audiji ceno ampak so tudi vredni tega...sem bolj prepričan da lahko audi prevozi čez 300.000km čemur alfa ne pride tudi blizu brez ekstremnih popravil...Pač tako je moje osebno mnenje, tako da sem prišel do zaključka da tako slabo mi še ne gre da bi kupil alfo in to je to, ne glede na vaše besede.
Lp
-saj te nobeden ne prpričuje,meni alfa ni tako slaba,da bi se moral ozirat za audijem,če misliš,da si ga ne morem privoščit,ja no,zato imam giulietto :wink:
-kako pa veš da alfa ne more čez 300 000km brez ekstremnih popravil,si jo lastiš?
-jaz imam izkušnje z vzdržljivostjo TDI-jev,niso slabi,ampak če za tebe menjavanje vstrajnikov,turbin,glave,črpalk-šob,sinhronov,celega motorja...v območju med 140-250 000km,odvisno od avta do avta,ni ekstremno,potem te razumem :doubt:
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

miha2905 napisal/-a:Sem vozil dve leti fiata preden sem si kupil Audija...Isto sranje k alfa...res da imajo audiji ceno ampak so tudi vredni tega...sem bolj prepričan da lahko audi prevozi čez 300.000km čemur alfa ne pride tudi blizu brez ekstremnih popravil...Pač tako je moje osebno mnenje, tako da sem prišel do zaključka da tako slabo mi še ne gre da bi kupil alfo in to je to, ne glede na vaše besede.
Lp
Dej te povabim na kavo z mojima dvema sodelavcema, ki lastita Audije, pa jima boš razložil tole.
Edin ima A4 drugi A3. V zadnjem letu sta oba menjala vztrajnika in nosilce motorja, pri A3 je blo treba zamenjat kiler vode in jermenico mikro jermena, pri A4 pa so pred 14 dnevi diagnosticiral obrabljeno odmično gred (avto v štantgasu in med močnim pospeševanjem trese).
A3 ima 185kkm, A4 pa 260kkm.

Seveda Alfe pri taki kilometrini že davno razpadejo v prafaktorje, al pa zarjavijo, mogoče se celo zakurijo... nikol ne veš. :D

Mislim da si se na koncu pametno odločil. Alfa ni zate.
Odgovori
  • Informacija