Nakup rabljene: Alfa Romeo 147

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Lama
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Po Dec 07, 2009 7:47 pm

A kdo ve, kolko tvegam z nakupom tele alfice:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3330137&show=1

Vem da bi mogu še generalko delat, mogoče bi ceno kej spustil. Je pa iz uvoza iz Italije.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Avto je ravno iz garancije, pa glede na opremo in izgled verjetno ni bilo neko sluzbeno vozilo, tako da v teh 2 letih so ga pa mnde kaj poservisirali ane...

Men je noro lepa in dobra kombinacija notranjosti,zunanjosti in platisc...

Velik servis te pride pa cca 500 do max 700 eur z 2 letno garancijo...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Lama napisal/-a:A kdo ve, kolko tvegam z nakupom tele alfice:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3330137&show=1

Vem da bi mogu še generalko delat, mogoče bi ceno kej spustil. Je pa iz uvoza iz Italije.
Generalko lih ne, je pa zaželjeno naredit velik servis. Zgleda lepa, sam na slikah se lahko marsikaj skrije.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

samo feltno je pa dobr pobral en robnik :(
Slika
Uporabniški avatar
Lama
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Po Dec 07, 2009 7:47 pm

Ja sej velik servis sm mislu, generalka bi bla mal preveč. Pač kilometri se mi zdijo realni oz. je zelo vožena v 2,5 letih. Sem si jo na hitro ogledal, ko sem šel mimo, pa je res lepa, par odrgnin na platiščih, kakšen kamenček na prednjem delu pokrova motorja. Pač ralen izgled rabljenega avtomobila pri več kot 100k km.
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

Lama napisal/-a:A kdo ve, kolko tvegam z nakupom tele alfice:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3330137&show=1

Vem da bi mogu še generalko delat, mogoče bi ceno kej spustil. Je pa iz uvoza iz Italije.
Tega ti noben ne bo znal tocno povedat...pejt jo pogledat, na slikah zgleda dobro, ce bos pa takoj po nakupu naredil se generalko pa pomoje nimas kej falit.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Lama napisal/-a:Pač ralen izgled rabljenega avtomobila pri več kot 100k km.
=D>

Če ni bila karambolirana, je to verjetno eden best buyev...(sklepam)
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Lama
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Po Dec 07, 2009 7:47 pm

Hm...na žalost trgovci ne pripišejo k avtomobilu "karambolirano vozilo". Načeloma bi posledice lahko ugotovil na sami barvi... Kakšen nasvet?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

odstopanje nianse barve, če je bilo kaj barvanega, posledično bi mogli bit air bagi ali zamenjani ali odstranjeni, številke na steklih morajo biti iste.
Uporabniški avatar
Lama
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Po Dec 07, 2009 7:47 pm

Supr, tole je treba dat v rubriko dobro je vedeti ;) Mal težko bom vedu če so airbagi odstranjeni oz. ko bom vedu bo prepozn :) Bom šel vprašat mal pa Alfico zategnem do enga majstra da pogleda. Tok mi že bojo šli na roke.

Recimo tale je zanimiva, popolnoma enaka izvedenka, le višja cena in sumljivi kilometri, garancija...kao.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3282050&show=1
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

To ali so varnostne blazine vredu/prisotne naj bi se videlo na lafa testerju, pa lučka na armaturi se mora prižgat in ugasnit.
BigPoppa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Dec 07, 2009 9:05 pm

Monique napisal/-a:Odločujem se za nakup AlfaRomeo 147 1.9 JTD.

Zdaj sem v dilemi med tema dvema:
:?:
1. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3208494&show=1

2. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3109447&show=1
:?:
Kakšna je razlika med njima, kaj je bolje gledati, letnik AlfeR. ali oznako...in pa ali je cena sprejemljiva za tak avtek.

Zelo bi mi prišel prav kakršenkoli nasvet okoli teh dveh modelov in nasploh, glede na to, da še nikoli nisem vozila Alfe. Na kaj naj bom še pozorna pri nakupu?
Sem pa definitivno odločena za diesel.

hvala in ciao!
M.M.
Tole (prvi link) sva šla danes pogledat,je pa situacija sledeča.

Avto je bil v začetku novembra uvožen iz Belgije. Servisna knjiga je,ampak ima samo dva vnosa. Prvi maja 2006 pri 21800 prevoženih,drugi pa konec leta 2008 pri 96000 prevoženih (cifre so zaokrožene saj se jih ne spomnem).
Jaz sem mnenja da situacija kar kliče po kompletnem velikem servisu,glede na neznano in najbrž pomanjkljivo servisno zgodovino...

Zadeva je hudo dobr opremljena in v notranjosti zelo lepo ohranjena (nič strgano ali zguljeno). Sprednja šipa je menjana (letnik 2007),barvan je sprednji odbijač in pokrov motorja (cel avto je poliran,tako da se žal dejanskega stanja karoserije ne da razbrati najbolje). Pelje se lepo z izjemo nekega zvoka iz predela sprednjega desnega kolesa,ko zapelješ čez kakšno neravnino ali pokrov jaška. Prosil bi če lahko kdo prilepi detajlno sliko,kako mora izgledati pleh v območju zadnjega prtljažnika,natančneje pregib C stebrička v notranjost,ko je prtljažnik odprt.

Ali se pri Alfah servisna zgodovina vpisuje v kakšen centralni register,kot je to urejeno recimo pri Audiju? Prodajalec ni imel zadržkov pri predaji dokumentacije,tako da ima interesentka skopiran homologacijski karton in s tem VIN številko.

Ima kdo glede na pomanjkljivo evidenco servisov kakšne pomisleke? Kolikor slišim in berem po ostalih forumih so 1.9 jtd motorji trpežne živali,verjamem pa da lahko ob površnem in nestrokovnem servisiranju nakoplje veliko sivih las...

Hvala za mnenja in odgovore.
Uporabniški avatar
Monique
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: So Dec 05, 2009 10:32 pm

:D
Moj nasmešek pove vse...na ven in na not zgleda briljantna, da je skor prelepo, da bi blo vse res...S tem avtom bi šla pa še na kak dober koncert kam daleč...

Naj omenim k prejšnjemu postu to, da je prodajalec obljubil 3 mesece garancije na karkoli.

Hvala BigPoppa, za tvoj čas in za strokovno mnenje :wink: !!!
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

alfa_samec napisal/-a:To ali so varnostne blazine vredu/prisotne naj bi se videlo na lafa testerju, pa lučka na armaturi se mora prižgat in ugasnit.
tole glede lučke... kako je bilo pri moji JTDjki vezano... nisem sicer konkertno gledal, ampak lučka za ABG je gorela in ugašala enako kot lučka za alternator... vezani sta bli skupaj... 10 pik za iznajdljovost tistega ki je to delal, ni kaj #-o
Trentatre 1.3S
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Pri airbagih je tako da sta sprednja dva notri ali jih pa ni, to se vidi po pokrovih ce so originalni ali ne,ker se jih ne da posebej dobit.

Potem se preveri lucka v armaturi, ponavadi je prizgana najdlje, moras bit pozoren da ne ugasne hkrati z katero drugo,ampak na koncu

Za karamboliranost je najlazje preverit z merilcem barve. Ima ga vsak resen trgovec vozil, ce ti nic ne prekriva, ti ga bo mirne duse posodil...

Le glej da znas pravilno brati barvo in da ni kaj narobe nastavljen,tako da priporocam da zmeris barvo najprej na svojem vozilu tam kjer ni razbit bil, da potem vidis a je pravilno skalibriran

Gleda se pa tako od 90 do ene 180 mikronov je tovarniska barva. Na taki alfi bi moral met ocitke nekje 150 mikronov, +/- par 10 mikronov...

200/300 mikronov pomeni da je avto prebarvan

300,500,1000 in vec mikronov pomeni da je avto tudi kitan.
Odgovori
  • Informacija