Nakup rabljene: Alfa Romeo 147

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Lama
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Po Dec 07, 2009 7:47 pm

Super, res hvala za te informacije! A pa se to s prostim očesom res ne vidi... Sam a dejansko mate izkušnje s tem, da ste kupil avto s pokradenimi airbagi...pa da lučka gori in ugasne...ta je bosa. :)
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Saj ni finta, da bi mel pokradene blazine, ampak so bile le te odstranjene iz vozila, ker so se sprožile in konektorji odklopljeni, da ne javlja napake. Torej, če se lučka niti ne prižge, so konektorji odklopljeni in najverjetneje zračnih blazin sploh v avtu ni.
Uporabniški avatar
Monique
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: So Dec 05, 2009 10:32 pm

Helou, etto odločena!
Danes grem iskat Alfo 147: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3208494&show=1

Nihče ni nič komentiral glede na BigPoppov post! :oops:
Ali je cena ok, glede na to, da je bil kot kaže karamboliran spredaj?

Še zadnji napotki pred nakupom bi bili več kot dobrodošli.

lp, M.M.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

še ene 90€ naj spustijo, tko simbolično- za vinjeto, ti pa takoj potem servizzio napravi
Slika
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Pise da je prodana, si jo ti vzela al te je kdo prehitu
Uporabniški avatar
Monique
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: So Dec 05, 2009 10:32 pm

:wink:
Jo je dal že dol z neta, ker grem po službici uredit papirje...
BigPoppa
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Dec 07, 2009 9:05 pm

Haha,službici :lol:

Sam bo pa fajn videt,bella in bellisima :P

Upam da bo vse ok,glede na to da se bolj s čustvi kupuje...Vsi ti pa želimo mnogo srečnih in uživaških kilometrov =D>
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9780
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Upam, da nisi plačala po nastavljeni ceni...

Veliko sreče in upam, da nam jo boš tudi predstavila!


MaStr
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Monique
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: So Dec 05, 2009 10:32 pm

Hja pa smo...izmenjali papirje, jutri registracija in "Alfasamica" je moja :)

Od cene sploh ni popuščal pa tudi jaz nisem popustila želji, da jo imam...prav to. Mislim, da je vredna svojega denarja, drugače bo pa čas pokazal...Sem se nagradila za vse tri zimske može:)!

Teden dni nazaj sem se registrirala na forumu iz razloga, da izvem čim več o alfah...in sem. Hvala torej moderatorjem in vsem zvestim Alfistom.

Pa še en slogan za konec: "Ljubezen do glasbe. Ljubezen do vožnje. Alfa Romeo in Bose®. "

Ciao! M.M.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

no pa pofotkaj jo le in podrobneje predstavi v galeriji :wink:
Slika
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

Monique napisal/-a:Hja pa smo...izmenjali papirje, jutri registracija in "Alfasamica" je moja :)

Od cene sploh ni popuščal pa tudi jaz nisem popustila želji, da jo imam...prav to. Mislim, da je vredna svojega denarja, drugače bo pa čas pokazal...Sem se nagradila za vse tri zimske može:)!



Ciao! M.M.
bravo =D> dobro se vozi.
Uporabniški avatar
Lama
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Po Dec 07, 2009 7:47 pm

scorpionx napisal/-a:
Lama napisal/-a:A kdo ve, kolko tvegam z nakupom tele alfice:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3330137&show=1

Vem da bi mogu še generalko delat, mogoče bi ceno kej spustil. Je pa iz uvoza iz Italije.
Tega ti noben ne bo znal tocno povedat...pejt jo pogledat, na slikah zgleda dobro, ce bos pa takoj po nakupu naredil se generalko pa pomoje nimas kej falit.
Sem šel pogledat tole čudo, isti dan so še ceno za 500€ spustil in se mi je zdel že vse skupi malce čudno. Ok, pridem tja, vprašam za servisno in pravjo da je v avtu in mi dajo ključe. Ok, že tuki se mi je zdel čudn, ker se noben ni kej dost potrudu da bi me mal spodbudil k nakupu. Pridem do avta, zunanjost brezhibna, par prask na platiščih in to je to. Odklenem avto in se vsedem not. Ok, tuki me je že mal minil, na robu vrat je avto odrgnjen verjetno zaradi malomarnega odpiranja in udarcev. Pogledam v predal in notri so bila le navodila za uporabo in nek priročnik v 100 jezikih. Servisne knjige nisem našel, o njej ne duha ne sluha. Pa ok, če sem že v avtu, sm ga mal pognal, a je vžgal šele v tretje in pri kontaktu je nekaj piskalo in hitro je utripala lučka za sovoznikov airbag. Haha... Tiste lučke, katero smo omenjali prej, da mora goreti, se ni prižgala. Super. Potem radio. Avto ima BOSE sistem in ob kontaktu se na radiu pokaže napis WAIT (oz. nekaj podobnega). Pa čakam in čakam...2 minuti, še vedno napis WAIT, kotrole se ne odzivajo. Pa faaaak... Glede na to da je to moja druga izkušnja za volanom AR 147, je bila polomija. Kaj je s tem avtom, mogoče sam česar ne razumem, a vseeno je s tem avtom nekaj hudo narobe.

Avto je super opremljen, celo gretje sedežev, svašta. Me prav zanima, če bi jo priklopil na tisti sistem na servisu, kaj bo pokazalo. Tu ste verjetno vsi bolj vešči, kako zadeva pri vklopu deluje in kaj bi moralo piskati, zato vas prosim za nasvet. Vse bolj se mi zdi, da je bil avto karamboliran. Pojma nimam. Škoda, zares je lepa tale Alfica, zunanjost te res prepriča, ampak malo denarja malo muzike. Glede na to, da je cena sedaj 9000€, bi sam zanjo odštel mogoče 7000€, če se seveda o mojih opazkah ne motim. Lahko pa je narobe še marsikaj, kar je skrito očem. Za foro se bom pozanimal še za servisno knjigo, ker mi je bilo rečeno da je bil avto od neke italjanske leasing hiše in da imajo vse podatke o vozilu. Ha, me prav zanima.

Toliko zaenkrat, vaša mnenja so dobrodošla.
Uporabniški avatar
scorpionx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 614
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 3:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: obala

Thanks for info, jo je mislu en kolega pogledat.....bo dobil nekaj napotkov :)
Uporabniški avatar
Monique
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: So Dec 05, 2009 10:32 pm

Po 14 dneh vožnje sem generalno z Alfo 147 JTD MJ, diesel ZELO zadovoljna.
Sem jo pa včeraj peljala na veliki servis (ki je bil pri 115.00 potreben) k Stepančiču v Arclin, kjer so mil naredili predračun za 570,00€, danes jo grem iskat in bom videla ali je bilo potrebno menjati vse našteto na predračunu ali "bognedaj" še kaj več...
za servis pri pooblaščenem mehaniku sem se odločila zaradi garancije na rezervne dele, ki jo nudijo 2 leti in pa sigurnost, ki jo nudi nekdo, ki se na Alfo spozna.
Me pa zanima kaj vi rečete na ceno servisa?

Ko bo zrihtana in končno tudi stuširana pa vam pripopam kake fotke za lušte ;)...

Hvala in adios, M
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

čisto uredu cena za pooblaščen servis kjer dobiš 2 letno garancijo na dele, fotke pa le uštimaj in v ,,galerijo,, z njimi :D
Zadnjič spremenil Gregson007, dne To Dec 29, 2009 6:25 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
Odgovori
  • Informacija