Nakup rabljene: Alfa Romeo 147

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Eh pusti nakladače tipa miha2905. Sploh še ni Alfe vozil pa ve več o njih kot mi.


Važno, da se Audijem ne lušči cel interier, in da so 2.0 TDI najmanj kvarljivi dizli na svetu - če verjameš v troglave zmaje seveda.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
bobo69
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 103
Pridružen: So Jan 09, 2010 9:23 pm

miha2905 napisal/-a:Sem vozil dve leti fiata preden sem si kupil Audija...Isto sranje k alfa...res da imajo audiji ceno ampak so tudi vredni tega...sem bolj prepričan da lahko audi prevozi čez 300.000km čemur alfa ne pride tudi blizu brez ekstremnih popravil...Pač tako je moje osebno mnenje, tako da sem prišel do zaključka da tako slabo mi še ne gre da bi kupil alfo in to je to, ne glede na vaše besede.
Lp
Potem pa adijo in dobrodošel na Audi forumu :lol:
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

miha2905 napisal/-a:Sem vozil dve leti fiata preden sem si kupil Audija...Isto sranje k alfa...res da imajo audiji ceno ampak so tudi vredni tega...sem bolj prepričan da lahko audi prevozi čez 300.000km čemur alfa ne pride tudi blizu brez ekstremnih popravil...Pač tako je moje osebno mnenje, tako da sem prišel do zaključka da tako slabo mi še ne gre da bi kupil alfo in to je to, ne glede na vaše besede.
Lp
kaj sploh iščeš na alfa forumu?!?! :evil: škoda, da si tukaj gor, če maš tako mnenje o alfi! forum oz. klub Alfa Romeo je namenjen LASTNIKOM in LJUBITELJEM te znamke, ne pa da se govori oz. piše proti njej!!!!
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

lizard napisal/-a:Eh pusti nakladače tipa miha2905. Sploh še ni Alfe vozil pa ve več o njih kot mi.


Važno, da se Audijem ne lušči cel interier, in da so 2.0 TDI najmanj kvarljivi dizli na svetu - če verjameš v troglave zmaje seveda.
=D> =D> =D>
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
miha2905
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Sep 15, 2011 4:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Pač sem mislil da bi kupil alfo, ker so mi na zunaj lepe. ampak tukaj se pa tudi konča...Sj mi je zlo žou da sm sploh šel gledat alfo ker je izguba časa...Kakor tudi to da sem se prijavil na na ta forum...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Statistično ti bom dokazal, da si se preklemano premalo potrudil poiskati dobro Alfo: recimo, da se jih v Slo. proda na leto 100 komadov, če je stara 5 let, je tole 500 komadov (vseh modelov skupaj) prodanih alf. Recimo, da se jih 20% prodaja, to je 100 avtov in od tega jih je recimo četrtina 147-ic (poleg 159, 166, 156). To ti je potem 25 komadov avtomobilov od katerih je 10% sploh vredno ogleda in že si pri številki 2 avta.

Ti pa si po dveh ogledih obupal in sklepal, da je vse za v smeti. Dečko, Alfo se kupuje pol leta, ne pol ure :wink: Ni to VW&Co, da bi brcnil v grm in opa, padejo trije golfi ven.
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

miha2905 napisal/-a:Pač sem mislil da bi kupil alfo, ker so mi na zunaj lepe. ampak tukaj se pa tudi konča...Sj mi je zlo žou da sm sploh šel gledat alfo ker je izguba časa...Kakor tudi to da sem se prijavil na na ta forum...
taki kot ti bolje da ostanejo na drvarskem vozu, nisi za v alfo.. :-({|=
Trentatre 1.3S
mare87
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 927
Pridružen: Pe Jul 24, 2009 8:37 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta
Kraj: Škocjan
Kontakt:

alfa_samec napisal/-a:Statistično ti bom dokazal, da si se preklemano premalo potrudil poiskati dobro Alfo: recimo, da se jih v Slo. proda na leto 100 komadov, če je stara 5 let, je tole 500 komadov (vseh modelov skupaj) prodanih alf. Recimo, da se jih 20% prodaja, to je 100 avtov in od tega jih je recimo četrtina 147-ic (poleg 159, 166, 156). To ti je potem 25 komadov avtomobilov od katerih je 10% sploh vredno ogleda in že si pri številki 2 avta.

Ti pa si po dveh ogledih obupal in sklepal, da je vse za v smeti. Dečko, Alfo se kupuje pol leta, ne pol ure :wink: Ni to VW&Co, da bi brcnil v grm in opa, padejo trije golfi ven.
=D> =D> =D> točno tako. alfo se kupuje dolgo. svojo sm iskal več kot pol leta pa čeprav sem bil velikat razkurjen, ker jih je blo velik slabih kar sm jih šel pogledat, je blo na koncu vredno tolk časa iskat. :D :D :D
Alfa 147, Alfa Romeo Sportwagon, 2.5 V6
Uporabniški avatar
Biaggio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 12:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Tolmin

miha2905 napisal/-a:Pač sem mislil da bi kupil alfo, ker so mi na zunaj lepe. ampak tukaj se pa tudi konča...Sj mi je zlo žou da sm sploh šel gledat alfo ker je izguba časa...Kakor tudi to da sem se prijavil na na ta forum...
E ti mihec, ti! s tem razmišljanjem res nisi človek za alfo met.če smatraš že to, ko si šel dve pogledat pa nista ble ok kot izgubo časa si te zelo težko predstavljam kako bi za njo skrbel, pa mogoče kdaj, kar tako za zabavo, pogledal npr. nivo olja. izguba časa, ane? zaradi takih ljudi pa potem pridejo alfe take kot tiste dve, ki si jih šel gledat...
Ti se kar lepo used nazaj v tvojga audija pa še veliko dolgočasnih kilometrov ti želim. Alf se pa izogibaj, niso zate. :roll:
Having an Alfa is like having a two-year old; anoying most of the time but you would never give her away...never!
miha2905
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Sep 15, 2011 4:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ja mam raj avto :)
Uporabniški avatar
Biaggio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 12:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Tolmin

Ampak zmer boš imel SAMO avto...
Having an Alfa is like having a two-year old; anoying most of the time but you would never give her away...never!
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Z odgovarjanjem ga samo napajate z energijo. Ignor, življenje gre naprej, luščenjen njegovega interieja pa tudi.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Biaggio
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr Avg 10, 2011 12:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Tolmin

lizard napisal/-a:luščenjen njegovega interieja pa tudi.
:lol: :lol: :lol:
Having an Alfa is like having a two-year old; anoying most of the time but you would never give her away...never!
Janus
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Mar 07, 2012 12:08 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Pozdravljeni. Sem nov na forumu in kupujem svojo prvo alfo - 147 jtd, 1.9. distinctive. Nisem pa se čisto odločil ali bi vzel 120 ali 150 konjski motor. Mi lahko kdo svetuje? Prav tako sem gledal 147 black line, z 17 col platišči, a je bencinar in 1.6 . Kar verjetno ni tako dobro kot diesel. Pa še nekaj...kako bi izgledale 17 col platišča na 147 jtd distinctive? Pašejo bolj na black line ali je to vseeno? Za kakršnokoli info bom hvaležen. Hvala.
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

Glede motorja je odvisno kaj hočeš, kakšen voznik si, jaz osebno bi vzel edino 150KM varianto, ampak jaz sem razvajen.
1.6 TS pa nikamor ne gre, tako da odmisli tisto black line.
Moje ime je Niva, Lado Niva. Sem terenski človek!
Odgovori
  • Informacija