Nakup rabljene: Alfa Romeo 147

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Andreja76 napisal/-a:Pozdravljeni!

Sicer še nisem lastnica Alfe, ker pa se zelo nagibam k nakupu Alfe 147, bi prosila za kakšna vaša mnenja, izkušnje s tem avtom... Razmišljam o nakupu Alfe letnik 2003- 2004 (za kaj več žal ni dovolj evrov - torej nekje med 4500 in 6000).. če morda kdo prodaja kaj za ta denar in je seveda vredno ogleda :D , naj se kar javi :wink:

Skratka, vesela bom vaših namigov, izkušenj z alfo 147 (so kakšne večje težave, se kvarijo, na kaj naj bom pozorna pri nakupu ipd..) Aja, še tale info morda: letno naredim ca 27.000 km, kar ni malo - najbrž bi bilo bolj smiselno kupiti diesel?

Hvala!!!!
Andreja
-ali eni niste opazili moje teme
viewtopic.php?t=10564&start=45
elementekus
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 17
Pridružen: So Sep 04, 2010 6:34 pm

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=4009182&show=1

tole pozna kdo? malo prevoženih za 2. lastnika:O
Xahl
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Sep 10, 2010 12:33 am

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3945840&show=1

Pozna kdo to? Pa še zanima me, kakšna je razlika med Distinctive in Progression opremo?
Andraz3d
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe Sep 10, 2010 11:19 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj
Kontakt:

Sicer sem ze mal zasmetil forum, tko da so mi temo zaklenili, a bi vseeno prosil za odgovore na moje zanimanje... Bom dal copy paste (pa mal ven zmetal, kar sem ze zvedel preko linkov)

Pozdrav vsem

Sem sicer dolgoletni pasivni ljubitelj alf, vsake toliko kakšno vozim, sem bil lastnik prvega bravota, sedaj pa skode fabie in fiat chrome. Italjanski avti mi gredo na zivce zaradi slamparij, ampak imajo hkrati neko tezko dolocljivo karizmo, tudi fiati, ki mi je zelo vsec.

Razmisljam, da bom v roku enega leta kupil nov (rabljen) avto, in sicer za zamenjavo skode fabie. Chroma je namrec sele na 60k km in je perfektna.

Ker mam navado rabljene avte izbirat vsaj eno leto pred nakupom in ker vedno kupujem rabljene do 70k km, sem ze zdejle zacel malo analizirat vse skupaj.

Naceloma me zanima predvsem 147, po moznosti 2.0 in po moznosti z novejsim faceliftom, recimo od letnika 2006 dalje.

Avto bom v vsakem primeru predelal na plin (imam PRINS na Skodi in dela perfektno).


Par vprasanj torej:
1. sem ze zvedel
2. kaksna je kaj pasivna/aktivna varnost v 147? Bremze, ESP, konec koncev tudi ce se zaleti clovek? Vem da crash test ni bil ravno roznat, hkrati pa ma avto cel kup varnostne opreme?
3. ali ima 147 isofix? Ja, tudi otroke bom z njo vozil
4. Precej dobro poznam novega Bravota. Kako se kaj 147 primerja z njim? Po dinamiki, lahkosti voznje, sedezih, menjalnik, bremze?
5. Se da dobiti 147 s 6 stopenjskim menjalnikom?
6. Kako je z ogrevanimi sedezi? Najbrz imajo izvedenke z usnjem to notri, ceprav sem pri Chromah opazil, da ni vedno tako... Moja sicer ima, prav tako skoda
7. Ima kdo kaksno mnenje 3 vratna vs 5 vratna? Poleg tega, da je 3 vratna lepsa
8. se xenon v 147 da dobit zunaj GTA verzije?
9. kako je kaj s kvaliteto sedezi? To mi je namrec resnicno pomembno.
10. koliko je kaj kvalitetna klima? Chroma ima recimo zelo glasno, vendar zelo zelo dobro glede na ta cenovni rang. Pogosto vozim Mercedesa C recimo, in ta ima slabso klima napravo. In ta stvar mi je precej pomembna.
11. je kaksna bistvena stvar, na katero je treba pazit pri nakupu?

nekako racunam, da bom zapravil od 9-11k.

gledam torej nekaj v tem stilu
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/detai ... abNumber=1
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

2. Varnost v 147 je v qurcu glede na danasnje standarde. Tu nimas kaj praskat.
3. Audi a3 nima isofixa serijsko do 09 tko da pomoje tut 147 vsaj serijsko ni mela isofixa
4.Vprasaj uporabnika Drager ker je naredil menjavo iz 147 na bravo na 147. Moje mnenje je da se bravo zagotovo lepse pelje, saj je svetlobno leto razlike med platformama in razvojem
5. 147 z 6 stopenjskim menjacem se da dobit - dizel...
6. Vecina nima gretja zicev...
7. Mulc+3 vrata - samo zivciranje. 5 vratna ma skrite kljuke, zgleda cisto ok.
8. Ne vem, mislim da ne
9.Zici niso bli v alfah nikol slabi. Nad leder zici bos zadovoljen tako z sedenjem kot z obrabo
10. Klima je ok, vendar je avtomatika mal glupa.
11. Racunaj da je avto star ko svet, da dobis "isti" avto za 3 al pa za 11k eur, samo ohranjenost je razlika. Ce mas 11k eur...bi jaz malo razmislil o nakupu 147... Ce kupujes rabljen avto 1 leto, pocakaj na rabljene Julke, ki bodo cez dobro leto ravno ulaufane in malo drazje od 11 jurjev...

LP Miholl
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Julka=Giulietta :lol:
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

alfa_samec napisal/-a:Julka=Giulietta :lol:

Jeste...Julka, za domace Julci :mrgreen:
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Miholl napisal/-a:2. Varnost v 147 je v qurcu glede na danasnje standarde. Tu nimas kaj praskat.
3. Audi a3 nima isofixa serijsko do 09 tko da pomoje tut 147 vsaj serijsko ni mela isofixa
4.Vprasaj uporabnika Drager ker je naredil menjavo iz 147 na bravo na 147. Moje mnenje je da se bravo zagotovo lepse pelje, saj je svetlobno leto razlike med platformama in razvojem
5. 147 z 6 stopenjskim menjacem se da dobit - dizel...
6. Vecina nima gretja zicev...
7. Mulc+3 vrata - samo zivciranje. 5 vratna ma skrite kljuke, zgleda cisto ok.
8. Ne vem, mislim da ne
9.Zici niso bli v alfah nikol slabi. Nad leder zici bos zadovoljen tako z sedenjem kot z obrabo
10. Klima je ok, vendar je avtomatika mal glupa.
11. Racunaj da je avto star ko svet, da dobis "isti" avto za 3 al pa za 11k eur, samo ohranjenost je razlika. Ce mas 11k eur...bi jaz malo razmislil o nakupu 147... Ce kupujes rabljen avto 1 leto, pocakaj na rabljene Julke, ki bodo cez dobro leto ravno ulaufane in malo drazje od 11 jurjev...

LP Miholl
2: Model 147 je star 9 let, normalno da se ne da primerjat z današnjimi standardi, to pa da je v kurcu pa nočem komentirat, prosim ljudje odrastite in začnite pisat normalno
3: Imela je FL ampak samo proti doplačilu
4. Novi bravo je proti 147 boljši samo v tem da diši bolj po novem. Vse ostalo me je razočaralo. Zato sem šel nazaj na dobro staro 147
5: Je tako
6: Gretje boš dobil v 147 katera je po vsej verjetnosti uvožena v kombinaciji z zimskim paketom (pranje žarometov...)
7: Se strinjam
8: Pri fl mogoče ampak zelo težko, raje rečmo da ne
9: Sedeži so priti konkurenci odlični
10: Klima je glupa, kolikor je glup uporabnik
11: Uh tle bi lahko napisal... Ker sem na šihtu si bom pozneje vzel čas

L.P.
Andraz3d
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe Sep 10, 2010 11:19 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj
Kontakt:

2. ja, glede varnosti me mal moti. Sem mel v zivljenju ze hudo izkusnjo, ne po svoji krivdi. Samemu sebi ze zaupam, ampak drugim pac ne, zato je varen avto zavarovanje predvsem za neumnost drugih.
3. sranje pol, ce nimajo serijskega isofixa
4. No sej, pricakoval bi, da bi bla alfa vseeno boljsa za vozit od novega bravota, ne glede na >4 leta razlike v platformi. Problem pri bravotu je tudi ta, da mi je v resnici velik in da ima turbote pri bencinarjih, kar ni ravno optimalno za plin.
5. smola
6. ok, torej se naceloma da dobit. To je fajn.
7. jasno
8. ok, se mi je zdelo
9. no, sej, naceloma pricakujem zelo dobre sedeze
10. ocitno noben ni glih fasciniran nad klimo :)
11. problem novih alf je v tem da imajo direct injection bencinarje ali tele nove multiar, ki jih pa pomojem se noben ni na LPG z nekimi off the shelf sistemi spravljal. JTS je podoben problem.
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Andraz3d napisal/-a: 10. ocitno noben ni glih fasciniran nad klimo :)
Klima deluje odlično! Mogoče je za koga zakomplicirano upravljanje z njo (ampak tu je tako kot je Drager rekel.). Samo delovanje klime pa je odlično. Primerjam lahko npr. s C4ko, Focusom ter Leonom. Vse tri po mojem mnenju 147ka krepko poščije pr klimi. Prostor shladi izjemno hitro, prav tako je kontra pozimi. Jaz sem zadovoljen. Kako so pa drugi, pa vprašanje.

Glede avtosedeža... Letos poleti sem parkrat peljal nečaka (1leto star) v sedežu. Kljub temu da nima isofixa, se je sedež odlično montiral zadaj (z zategovanjem pasu).


LP, J
Uporabniški avatar
Creed
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4301
Pridružen: To Feb 01, 2005 2:22 pm

Kaj je pa s klimo pri 147 narobe? Z enim gumbom jo vkljucis/izkljucis in to je to. Z vrtljivim gumbom pa nastavis temperaturo. How fu**ing difficult?!?!?

LP
Uporabniški avatar
Lucc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 937
Pridružen: Sr Sep 19, 2007 2:29 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR GT
Kraj: Kozina

Creed napisal/-a:Kaj je pa s klimo pri 147 narobe? Z enim gumbom jo vkljucis/izkljucis in to je to. Z vrtljivim gumbom pa nastavis temperaturo. How fu**ing difficult?!?!?

LP
WORD!!! =D>
Klima dela tko k jo nastaviš - včasih tut preveč če je na minimum. :roll:
Andraz3d
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe Sep 10, 2010 11:19 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj
Kontakt:

ma sej ne gre za to, kolk je komplicirana za nastavit, gre za kvaliteto. Ja, tudi sam sem bil dolgo mnenja, da med klima napravam ni razlik. So pa v resnici take, kot recimo pri sedezih.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če s čim ni problemov v 147 je to klima... deluje zelo dobro upravljanje je zelo simpl. Večina avtov ki sem jih vozil ima upravljanje avtomatske klime veliko slabše. Sploh razni audiji so cvetke, ker imajo za nastavljanje temperature tipke... in potem tipkaš ko zmešan v + ali v -... Alfe imajo vrtljiv gumb.
Mirc
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 178
Pridružen: To Okt 20, 2009 6:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trebnje

zgleda da bo tole nakupovanje alfe zelo težko, če ne bo celo nemogoče kak dober avto najt. Dans sem si jih ogledau 5, pa nobena ni bila ravno dobro ohranjena. Dve sta imeli na primer sklopko uničeno. Vsaj po občutku. Ko se šalta sklopka naredi svoje že pri podnu. Posledično avto "cukne". Jst bi skor reku da je na robu tega da bi bilo treba zamenjati.

Sem že hotu kupit bencinerja, 120 konjev, 1.6, 16v, sam smo pol le k pameti prišli in se obrnili stran zaradi požrešnosti.
Odgovori
  • Informacija