Nakup rabljene: AR 147 ali AR 156

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
cvijo3
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne Jun 17, 2007 2:44 pm
Kraj: Gorenjska

Pozdravljeni!
Mislim oz. vem da je prišel čas da zamenjam svojo 146 z malo novejšo alfico (da ne bo pomote dela kot urca ni crknla niti ena stvar in je tudi vzdrževana kot se za gre) ampak mi počasi že preseda ta "star" avto (slabše izoliran, kp enih čričkou skoz...), vendar je vseeno GLAVNI razlog da bom oktobra začel voziti 140km dnevno in nujno nujno rabim dizla, pa čeprou to nism jst (mi bl bencin po žilah teče :D ) ampak kva morm tko je in če že bom dizla uzeu bo to 100% še ena alfa (sm se zastrupu z virusom :lol: )

Uglavno kolebam med 147 (5-vrat obvezno) in 156 (limuzina) tam do 7000 eurou (starejše, če pa FL pa tok lepše) lahko 2.4jtd (pri 156 bolj verjetno) vendar mi bolj diši 1.9jtd (če m-jet toliko lepše) razn če ma kdo kšn konkretn razlog. Skrbi me tud da jermeni pri 2.4 radi gredo pred 80000km. Ker je na avto.net-u taka revščina kar se obeh avtou tiče sploh nevem če mi bo ratal do oktobra jo dobit (sploh 156, ki so tudi baje vse skoraj uvožene).

Tako da dobrodošle vse pohvale in graje lastnikov, bivših lastnikov, poznavalcev obeh avtov in obeh motorjev. Vožnja bo pretežno po avtocesti in rad prtisnem na gas kar je pomembn podatek :D ampak mi je vseeno funkcionalnost in rentabilnost in predvsem delovanje full pomembno, ker imam zaenkrat kar se alf tiče vse lepo za povedat iz svojih izkušenj in bi rad da tako tudi ostane :wink: Bolj mi leži 156 vendar so taka redkost, da se bom mogel odločit za 147, kar pa spet nism jaz, ker imam raje limuzino z velikim prtlažnikom in bo tudi kdaj poln avto (morje, izleti....)

Da opozorim: do takrat (se pravi oktobra) bom prodal tudi svojo 146 (metalik srebrne barve, 1.6 T.S. (stara mašina 120km), 2. lastnik, trenutno 67000km (realni 100%), pravkar opravljen veliki servis, 1998 letnik (prva registracija 1999, notranjost je FL), ima vso opremo za ta letnik razen klime, zraven spadajo tudi 205/45/R16 Enzo alu felge, zimske na jeklenih, powerfull izpuh) za več informacij pa na ZS!

Res se bom težko ločil od nje, ker je ravno pravšnja zame: zunaj starejša (bolj agresvina) noter FL (lepša) stara 120km mašina s skoraj nič prevoženimi ampak kaj mormo včasih ne mormo imet kar hočmo :cry:

Premišljeval sem tudi,da bi ostala pri hiši, vendar bo samo stala u garaži, za kar mi jo je tudi žal, fotr je pa čist za nemce :evil: tko da on ga noče (pa čeprou ga u nedelah zjutrej na skrivaj k jst še spim vzame pa si da duška, ki mu ga njegov "mrzli" passat 1.8T (sicer že prodan) ni nikoli dal (vsaj meni ne) :P, sestri pa preveč kur + svojga cliota je obutala povsod kjer je možno tko da jo nočem gledat vso pobutano, če sm jo jst lahko 2 leti nenormalno šparou (parkirišče in "izjemnih" voznikov ne štejem, ker ni moja napaka to) jo raje dam drugam pa če zaradi mene nardi totalko samo da jst to ne vem :doubt:
triathlet
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 136
Pridružen: So Okt 20, 2007 12:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica

Pršparej tole raketo... jaz si moje bivše še zmeraj ne morem izbiti iz glave. Malo je 146. Vsaka tatretja alfa na cesti je 147ka in 156ka:)

Drugače pa... prtlažnik v 147 je kar normalo velik, pa še za moje pojme je boljši - 5 vratni ... v skrajnem primeru lahko tudi pralni stroj notr zbašeš, medtem ko v limozino 156 ne boš mogel.

Boš pa verjetno za 147ko dal malo več - manjši avto, bolj se prodaja-večja cena.

Kar se pa dizla tiče.. ti ne vem nič povedati... po žilah teče bencin:)
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

hm rptlaznik vsaj pri 3vratni 147 ni kaj prida velik, alfa 145 ima vecji gepek
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
dnovak24
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 3:15 pm

jaz mislim, da moraš kupiti 140 konjev al 2.4 al 1.9 Mjet
kixs
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 790
Pridružen: To Avg 23, 2005 3:11 pm

Predelaj obstojeco na plin. Sicer je to kar velik strosek, vendar v plus racunaj, da zdej ves kaj imas. Pri novi rabljeni pa ne.
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

V temo se zbirajo posti vseh, ki ne vedo za keterega od the dveh modelov bi se odločili.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
cvijo3
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne Jun 17, 2007 2:44 pm
Kraj: Gorenjska

O tem sem že razmišljal vendar je fora da sem iz Bohinja in se ne mislim voziti najmanj 50km stran da bom taknou avto :doubt:
Doom3n
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Maj 30, 2009 6:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Pozdravljeni,

Mogoče se bo kupoval avto, in sicer do vrednosti cca 4500eur.

Med drugimi so v igri tudi določeni modeli Alf in sicer sem najbolj gledal model 147...tudi 156 sem malce pogledal, čeprav je za moje potrebe že mal večji avto.

Zanima me predvsem mnenje lastnikov oz. bivših lastnikov. Kaj grajate, hvalite, če ima mogoče tak model (benzinar ali dizelaš) kakšne "serijske" napake, koliko je kaj poraba, kaj je potrebno paziti pred nakupom itd...

hvala za odgovore in pomoč :)
Uporabniški avatar
dnovak24
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 3:15 pm

JTD motor mora biti obvezno pod pokrovom. Majhna poraba, velik navor. Meni je že 156 premajhna, kaj šele 147 ampak to so subjektivne potrebe.
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

dizla kup! boš presenečen. jst mam zdej to 3 tedne pa sm fuul zadovoljen, spiči ku je treba! dal sem zanga 4800€ še par stvari porihtam pa bo.
Doom3n
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 5
Pridružen: So Maj 30, 2009 6:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Mam tudi sedaj dizla, in sicer Ibizo 1.9TDI 131KM, 310Nm in sem res navdušen nad dizli, čeprav sem prej vozu več kot 4 leta benzinarje. Sam zdej je kriza s kešom in bom mogu verjetno prodat in kupit nekaj bolj poceni, da pokrijem par nenačrtovanih stroškov.

mislim, da je zgornja meja 4500eur...dvomim pa da bi lahko dobil ta tak denar kaj še solidno opremljeno s čim manj kilometrine..

Dnovak24, gledal sem ravno 147, ker je pač isti rang kot sedaj moja Ibiza, ampak želja je tudi po večji limuzini, predvsem ponovno 5 vratno različico, ker 3 vratni avti so lepi ampak je precej sitnosti...

Je pa res, da ne mislim ravno pogosto obiskovat benzinske črpalke :)
Se pravi bolje da se nagibam k dizlom...
Uporabniški avatar
dnovak24
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: Sr Apr 29, 2009 3:15 pm

Dobro alfo za pameten denar je zelo težko dobiti. Mogoče ti pride prav rek: kdor čaka, dočaka! Srečno!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

dnovak24 napisal/-a:Dobro alfo za pameten denar je zelo težko dobiti. Mogoče ti pride prav rek: kdor čaka, dočaka! Srečno!
Ja in kdor kupi najcenejšo se ponavadi dobro naserje...
Zelo previdno pri poceni alfah...
Odgovori
  • Informacija