Pomoč pri nakupu alfice (156, GT)

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Zaklenjeno
jericho
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Feb 28, 2005 3:38 pm

Pozdravljeni,

Potrebujem pomoč pri izbiri modela Alfe! V začetku prihodnjega leta nameravam zamenjat avto (trenutno imam enega Fiata pa se kar ne morem navadit na njega+to da imam skoz neke probleme z njim..) in ker sem en velik alfa freak (včas sem mel Alfo 33 1.5 IE l.93, katero mi je kar žal da sem jo prodal) moram nujno spet kupit/dobit novo Juli.. 8)

Zadeva je pa taka. Nameravam delat kar dost kilometrov, ker se nameravam vozit v službo z njo (cca 200km na dan), torej mora nujno biti diesel. Tudi zato, ker hočem malo večji avto (varnost, udobje itd..) in večji bencinarji so preveč požrešni..

Gledam pa 156 1.9 JTD in pa AR GT 1.9 JTD-m, nisem se pa še čisto odločil ali bi multijet ali ne, če bi vzel 156-ko (zaradi dražje registracije)! Cenovno gledam tam nekje okol 7000€ (plus, minus kakšenga jurja) in letnik tam od 2003 naprej (v primeru 156 obvezno z novo masko).

156 SW so mi sicer všeč, samo ne potrebujem dodatnega prostora in tudi oblika limuzine mi je veliko bolj všeč! Kar se pa tiče dodatne opreme sicer nisem izbirčen, samo da ima vsaj osnove (avt. klima, ABS in vse kar gre zraven k sodobnim avtom), čeprav gledam bolj tiste z Distinctive paketom (multifunkcijski volan mi je sploh všeč :mrgreen:, pa tud kakšna z bolj športno opremo)

Moj sanjski avto je pa itak 159 1.9JTD, samo te so zaenkrat še predrage (min 12k€)!



Zdaj me pa zanima kako kaj s servisi (koliko približno pridejo) in na katere okvare so najbolj dovzetne GT-jke in 156-ke pri tovrstni uporabi!

Na kaj moram pazit pri nakupu/izbiri itd..kateri avto bi mi po vašem mnenju bolj odgovarjal (glede na moje potrebe)..

In glede na to, da so GT-jke zdaj okoli 10k €, bodo mogoče drugo leto cene še malo padle, kaj mislite (mogoče pa bodo cene AR 159 tudi padle :roll:)?

Vsakršna mnenje in odgovori so dobrodošli!

Hvala!
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Jaz prodajam svojo 156 fl, 2004 letnik, z veliko opreme (ledr,navi,blabla),narejen velik servis, redno servisiran, olje ravnokar menjan...

Lahko se kaj oglasiš pa počekiraš

Aja,je pa 2.4 Mjet (reg. pride isto kot pri 1.9 mjet,vzdrževanje isto-razen 1L olja več in 1 sveča več pri servisu),poraba 6,5-7,5/100km...


Seveda odlično ohranjena,očuvana,zelo pazljivo vožena (toplo-mrzlo) in znana vsa zgodovina...

LP Miholl

Če te bo kaj več zanimal mi javi na mail miholl@gmail.com ali pa pošlji sms na 031724579.

LP M.
jericho
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Feb 28, 2005 3:38 pm

Aja sem pozabu povedat, da imam včas kar težko nogo :mrgreen: , pa tud da rad vidim, da avto potegne, ko se mi ga zahoče pritisnit (kar najbrž kar pomeni MultiJet :) ).

Drgač pa kar dobr poznam Fiat Doblo-je 1.9 JTD (službeni avti) in moram rečt, da kar dobr kar solidno potegnejo, čeprav majo samo 74 kW / 101 KM (in so za težji od 156ke za 100-200 kg). Zarad tega se tud odločam za dizla.
jericho
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Feb 28, 2005 3:38 pm

To pomeni, da ima tvoja Alfa 129 kW / 176 KM. Pa je SW?
Kaj pa pomeni FL?
SubjectX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1001
Pridružen: To Jun 21, 2005 1:04 pm

facelift, to je nova maska, letnik 2004 naprej se mi zdi..
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

od Miholla ni Sw, je pa bella makina, tudi barva :wink:
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Vzami GTjko dalec najboljsa alfa...
Zaklenjeno
  • Informacija