Pomagajte z nasveti nujno prosim!!!

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

V zadnjem odbijaču tudi manjkajo zadnje kresničke. Sicer pa če me spomin ne vara se je nekdaj po naših cestah vozila srebrna 156 V6, katera je imela lexsus luči, alu wing in bila cela oddeta v body kit. Lastil si jo je pa mlad poba, verjetno je to ta.

Lp
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Morda se celo na videz poznava od kje... morda tut ne.

Tega avta nočeš kupit.

- lexuske
- DTM(like) izpuh
- včasih je bil na njem veeeelik wing gor (se vidi po luknjah na prtljažniku)
- zadaj levo poškodovan
- premehek zadek... nekaj je narobe s pokrovom prtljažnika... po moje je bil zadaj vsut in je prtljažnik namesto menjan kar lepo šalabajzersko popravljen.
- udarjen ali nekaj podobnega spredaj, ker je voznikova luč novejša od sovoznikove.

Še opažanja:
glede na izgled avta je lastnik nekdo ki je htel imet poceni powaaaah, pa je kupil 2.5. To pomeni mrzlo tiščanje s parkinga da vsem poveš da si najjači. Tut V6 ni imun na to. Glede "dodatne" opreme - zelo velika verjetnost je, da je lastnik namesto "v avto" vlagal raje "na avto".

Pa tut poceni ni. Moja ocena vrednosti je okoli 2k€... vsekakor ne 4k.

Napake:
- preglej pokanje "pri volanu" spredaj ob poskusni vožnji
- temperatura
- kakršenkoli nekultiviran tek v vsem razponu obratov
- če te prodajalec najprej zapelje en krog, dobro veš kako je z avtom delal prej... dobro glej na temperaturo in njegovo dodajanje plina,... ležeče,... krožne,... ni treba da tipa poznaš - ga lahko spoznaš na probni.
- ... itak so ti že povedali vse ...
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

tole alfo večkrat videvam po Kranju, ravno zadnjič sem se obrnil za njo ko je zarohnelo po naselju, notr sta pa bila dva ,,prava,, lafista bi se temu reklo - kao ni važn samo da trga, tko da še malo počekiraj pri nakupu vozila Alfa Romeo, sej se najde kaj poštenega
tisti vijaki na havbi so pa sigurno nosili nekoč kašn wing ja
Slika
Don_Apii
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Sep 10, 2009 8:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenj Gradec
Kontakt:

Hvala lepa vam za odgovore vsem skupaj.
Zanima me pa se sledece ,kar sem zasledil v vasih odgovorih:-kako je misljeno tisto o temperaturi? na koliko mora kazalec kazati in kaj ste mislili tisto o obratih??
Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel negdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

ko gres na testno voznjo, naj te najprej on pelje. Idi do njega, poglej na temperaturmeter. Ce je bil skrben voznik, bo pocakal, da se avto segreje na 90, do takrat bo pa vozil do 3000 obratov, mogoce malo cez. Ce ti ze kar na zacetku "pokaze", kaj zmore, stran od njega. To je prvi vtis o vozniku. Ko pa sem videl tale avto, za katerega ti sprasujes, pa ga jaz niti na dalec ne bi sel pogledat.
Ko pa ga bos kupil, opazuj temperaturo, da se ne pregreje, ker so hladilniki na vseh 156 pri teh letih ze rahlo v k... Pa termostati tudi. Mora se zagret po par kilometrih in bit med 85 in 95 stopinj. Ce ne bo treba menjat termostat (50 eur) ter ob morebitnem rahlem pregrevanju poleti se hladilnik, ce ne hladi dovolj, (200 eur) pa malo sraufanja, ce znas.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

ne da delam reklamo, ampak:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2741419&show=1
to je se edina, ki se prodaja, je mlajsa, ne vem sicer, zakaj ma polico, ... To ne pase na ta avto.
ce pogledas stevec trenutnih kilometrov ter na naslednji sliki kazalec za gorivo, ti povem, da je bil vozen umirjeno. Vsaj ta kesl :)
Nima usnja, tako da je tako stara notranjost lepsa, 2000 eur je cenejsa, za ta kes bos naredil velik servis (ki pa je tle celo verjetno ze opravljen) ter postimal podvozje ter kupil lite felge za poleti z gumami :) pa se kej bo ostalo... Ne razumem, kaj vidite na avtu, ki se prodaja z nekimi poceni zvitimi velikimi litimi feltnami....
Uporabniški avatar
ivan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 03, 2007 2:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Vič

Poceni je ta rdeča verjetno zato ker je vsa šekasta kot krava milka :) odbijač in levi bok sta svetlejše barve kot ostalo, pa desno zadaj se mi tud nekaj čudno zdi. Kar ni nujno čist tako hudo če ni bila močno udarjena in je dobro popravljeno, sam pač grdo zgleda...
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.
Uporabniški avatar
mafko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 789
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:09 pm

pero666 napisal/-a: ce pogledas stevec trenutnih kilometrov ter na naslednji sliki kazalec za gorivo, ti povem, da je bil vozen umirjeno. Vsaj ta kesl :)
mi lahko poveš kako si prišel do te ugotovitve? =) ne razumem fore :oops: :D
seboss85
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: To Sep 23, 2008 12:04 pm

ko smo že ravno pri 2.5... zakaj se pri nas ne prodajajo mlajše alfe z 2.5 motorjem?? je še nisem opazil. pa kaj konkretno meneti recimo o teh 2 alfah 01&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&customerIdsAsString=&categories=Limousine&lang=en&pageNumber=1
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=1
kako je z motorjem pa vsemi sestavnimi deli?? so jih že kaj izboljšali al so lmm lambda.. itd.. še vedno šibke točke motorja?
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

js mam 2.5 sicer v 166 pa nimam nobenih problemov ne z lmm ne hladilnikom... je pa tale katero si dau narobe konji se mi zdi, moja ima že euro3 in ima 188ps tale letnik 156 pa tut skor sigurno..
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

mafko napisal/-a:
pero666 napisal/-a: ce pogledas stevec trenutnih kilometrov ter na naslednji sliki kazalec za gorivo, ti povem, da je bil vozen umirjeno. Vsaj ta kesl :)
mi lahko poveš kako si prišel do te ugotovitve? =) ne razumem fore :oops: :D
ker nima potovalnega racunalnika, pac verjetno kot vecina ostalih pri polnjenju resetira stevec na 0. Pri taki porabi pac ne tankas za 10 eur. Na sliki je tudi stevec kolicine goriva, ki se glede na kilometre ujema z zelo umirjeno voznjo sestaka. Vem iz lastnih izkusenj :)
Lahko pa da je samo nakljucje.
Sem pa potem opazil, da je sekasta. Rdeca pac ni prijazna do fotoaparata, ce ni redno polirana/voskana in ce je blo ze kej barvano. Kdo pa je pricakoval, da taksen avto ni bil nikoli butnjen? Ce je vredu popravljen in potem spoliran, bi moralo bit o.k. Ampak to je treba videt, ne neki na podlagi slik. Ce bi jaz kupoval in imel na izbiro te dve, potem prve niti gledat ne bi sel.
Je pa res zanimivo, zakaj ni novejsih alf s tem motorjem pri nas. Verjetno zaradi odlicnega traktorja 2.4 z 176 konjici. Ampak prava alfa ma pa se vedno svecke :)
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

kovach napisal/-a:js mam 2.5 sicer v 166 pa nimam nobenih problemov ne z lmm ne hladilnikom... je pa tale katero si dau narobe konji se mi zdi, moja ima že euro3 in ima 188ps tale letnik 156 pa tut skor sigurno..
ne vem, kako je v 166 za hladilnikom, v 156 je kar pogost pojav, da razpadajo. Posebej pri starejsih.
Don_Apii
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 11
Pridružen: Če Sep 10, 2009 8:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenj Gradec
Kontakt:

Uhhh madonca ste napisali postov odkar me ni bilo, da sem se že zgubil vmes:)
Vglavnem pač jas v bistvu ta avto ne kopujem, namreč nameravam narediti menjavo za svojega BMWja, po prebranih postih bi mi mogel lastnik alfe se kar neki eurov doplačat a ne?? Jas racunam tam nekje za 1800eur minimalno za doplačilo,če še seveda ni bil narejen ta glavni servis ne??
Vsi so vedeli da je to nemogoče. Potem pa je prišel negdo, ki tega ni vedel in uspelo mu je!
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

hm ceno zbijat glede glavnega servisa je bolj tako tako

kot so ti povedali, poglej temperaturo, odpri pokrov za olje, ce so kaksne usedline crne trde notr, avta ne kupuj, poglej tudi sipko za olje, kaksno olje je notr, al je staro novo, ce se kaj sveti noter, samo stran od avta(opilki lezajev)

od kolega 166 2.0 v6 turbo, je prijela nekaj kilometrov po servisu,jap frisno olje, pa je prijela na glavni gredi

se mi zdi da jo ni imel niti en mesec

pod pokrovom za nalitje olja pa taka svinjarija, da bi jo mogel s spohtelnom dol rezat

vceraj tudi videl 166 2.0 turbo v6 zaribano na glavni gredi

ce so sparali na olju oziroma ga niso menjavali, lahko da bos imel same probleme, lahko pa da ne, rabljen avto je itak loterija

ce psusca kaksne cudne zvoke, stran od njega

avto vzgi, stisni sklopko in poslusaj zvok, potem spusti sklopko in poslusaj zvok-ce bo zvok drugacen, bos moral menjat sklopko, ali lezaj,....
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
buxter
Alfist
Alfist
Prispevkov: 486
Pridružen: Po Mar 23, 2009 11:47 am
Kraj: Ljubno na Gorenjskem

za tole ti tut jst lohka rečem BIG NO NO! trenutno malo delam v avtopralnici v Kranju in sem jo imel danes na čiščenju. okrog volan manjka plastika, pod volanom manjka plastika, šravfi po zadnji havbi, okrog povsod zdrajsana do pleha, rohni ko prasica da jo slišš kilometer daleč... tut za pelat ni bla vredu, use nekej čudno cuka, sklopka prime dobesedno totalno na koncu, temne šipe, prag na desni strani dobesedno visi stran (ga bo kmalu izgubil...). avto je bil totalno zasvinjan. groza :) pa še do podna je gas non stop, so mi vsi povedal zraven ko so bli :)

Drugače nisem prav dolgo alfist, ampak kot nekajletni avtomobilist vem da s tem avtom ni vse vredu.
Zaklenjeno
  • Informacija