Nakup 159 1.9jtd

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

IloveAR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: To Jan 12, 2010 8:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Pozdravljeni,

Zanimam se za nakup Alfe Romeo 159 in sicer z 1.9jtd motorjem.
Pa me zanima če so kakšne težave s tem motorjem?
Tako z 120km, ,kot tudi z 150km.

Hvala in lep pozdrav.

Pripenjam še dva avta iz avto neta ki me zanimata, pa če kdo kaj ve o njiju.

Hvala :)

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3254661&show=1
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2244070&show=1
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Vsekakor vzemi 150HP varijanto, 120HP je preprosto premalo glede na težo.

Praktično edina "težava" pri tem avtomobilu je to, da se najde kakšen, ki pri 120k Km ne manja vodne črpalke (čeprav je predpisano), ki pa kaj več kot 150k Km dostikrat ne zdrži. Sicer so redki primeri, samo vseeno pazi, da ti to na servisu zamenjajo.

Ta dva na sliki zgledata OK, osebno bi vzel drugega in takoj dal še tistih 700€ za kompleten veliki servis. Seveda je pa potrebno pogledati v živo...
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Dobrodošel na forumu!

Sicer si malo zgrešil temo (tukaj boš našel kar nekaj odgovorov na tvoje vprašanje: viewforum.php?f=39 ), a naj ti bo:

JTDm motorji so eni boljših na trgu. So vzdržljivi in precej mirnega delovanja. Pri vžigu malo nadležno potresejo in če/dokler je motor precej hladen (pozimi), je njihov zvok malo bolj robat (le kateri pa ni :D ). Poraba pri takih pogojih je precej visoka in sicer cca.19lit., zato ti krajših relacij ne bi svetoval. Ko se motor ogreje, pa je poraba pri 150KM nekje 6,8 l/100km ob povprečni vožnji. Če/ko se boš odločil za bolj divjo (športno) vožnjo, te bo razočarala "turbo luknja" med prestavljanjem, vseeno pa (govorim za 150KM motor) zelo solidno pospešuje. Če bi se rad tej težavi izognil, bi bilo potrebno kupiti 2.4JTD - poezija v dieselskem razredu...
Kakšna težava z motorjem? Niti ne. Ko začne avto "kaditi", je potrebno zamenjati PDF filter. To pa je tudi vse glede "problemov". Ti so pri AR 159 bolj drugega izvora, najbolj pogost oz. serijski pa je volanska letev. To je bil tudi edini problem oz. okvara pri moji, za ostale lastnike teh lepotic pa ne bom govoril. O tem in tudi drugimi problemi je bilo že kar nekaj napisanega, le prebrati si moraš.....

Vsekakor bi ti priporočal 2.4 motor, ampak če si se že odločil za 1.9, potem si le "privošči" 150KM različico, 120KM bi te znala razočarati....


Lp - MaStr
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
IloveAR
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: To Jan 12, 2010 8:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Hvala za nasvete. Lp :D
matej00
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: So Jan 03, 2009 9:37 pm

Svetujem da se v velikem loku izogibaš nakupu tega avta!
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

matej00 napisal/-a:Svetujem da se v velikem loku izogibaš nakupu tega avta!
:?: :?: :?:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
tdk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 104
Pridružen: Če Jan 19, 2006 10:34 am

MaStr napisal/-a:
matej00 napisal/-a:Svetujem da se v velikem loku izogibaš nakupu tega avta!
:?: :?: :?:
x2...???


lp tdk
matej00
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: So Jan 03, 2009 9:37 pm

ker bi te znala razočarat,tako kot je mene, res da je avto za poglet še vedno najlepši v svojem razredu,ter tudi ni tako slabo zložen skupaj(čričkov praktično ni), vendar je draga za vzdrževanje, servisi( olje...), drage gume(najbolj čudne dimenzije kar jih obstaja)trd menjalnik, obiskoval boš izredne servise( volanska letev, tresenje povezav menjalnika.....) tresenje armature,tresenje pokrova motorja,po svoji volji brez razloga prižiga lučke za napake- brez razloga,čez noč zna tudi sama odpreti po tri šipe ( vse skupaj žre živce) Pri večih se pojavi voda v notranjosti,... malo mehanikov ki se res spoznajo na alfe ali nič- vsaj v mojem koncu, poraba, in zmogljivostmi niso ravno najboljše v razredu (pri malo bolj športni vožnji hitro padeš v turbo luknjo) pohvalim lahko esp hill holder, neposreden volan ter še enkrat izgled zunaj notranjost..... vendar naj te to ne odvrne od nakupa saj veš alfo ne kupuješ z glavo:) mogoče boš imel ti več sreče:)
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Hmmm, par osebkov nas vse ostale tako straši s težavami z 159 (ki jih je sicer malo, oziroma na povprečju nemških konkurentov), da ko je zadnjič nekaj začelo pokati med vožnjo po BTC sem postal čisto preplašen, potem pa sem ugotovil da zunaj mečejo petarde :D
matej00
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 63
Pridružen: So Jan 03, 2009 9:37 pm

ja mogoče malo, če se pojavljajo sem pa tja vendar če se pojavijo vse na enem avtu je to preveč!pa mislim da nisem edini!
Uporabniški avatar
fiatista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1382
Pridružen: Po Nov 05, 2007 11:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sorško polje

a če pa nemška kanta crkne je pa vse ok? #-o
Trentatre 1.3S
havana_club
Alfist
Alfist
Prispevkov: 252
Pridružen: Pe Jul 11, 2008 12:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

No jaz lahko čist drugačno mnenje dam.... :mrgreen:

Če naredim overview avtov katere sem si do sedaj lastil, lahko rečem da je 159 ena izmed boljših...

Po prevoženih 120000 km nisem imel nobene večje težave, samo redni servisi in enkrat odklopljena cevka za podtlak...ostalo pa nič.

Z avtom sem super zadovoljen in kot kaže, bo naslednji avto drugo leto spet 159... samo z razliko da bom vzel avtomatika s TI opremo....

Tako, da lahko mirne duše vsakemu zainteresiranemu toplo priporočim nakup alfe 159... edina stvar ki pa mi gre resnično na živce pri alfi je pa dejstvo da tako bolano izgubljajo na ceni....

Tolk....

LP DAvid
narks
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 42
Pridružen: Ne Dec 13, 2009 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: kamnik

kupujem AR 159 pa me zanima vaše mnenje glede tele alfe , če jo mogoče kdo pozna....kakšna se vam zdi??

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3426321&show=1
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

podhranjena :lol:
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Hehe, čisto pravilno napisano :D
Zaklenjeno
  • Informacija