Arese 2.5 V6 - kilometri in servis

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Zaklenjeno
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

zivjo,
mene pa zanima glede omenjenega motorja, kako je kej s kilometri, ki jih dozivi, ce je lepo vzdrzevan. Jaz ga mam ze par let v AR 156 l 2000 in mi odlicno sluzi, redno delam servise, male in velike. Ker se precej vozim, kilometri letijo, bliza se 230.000. Predelan je na plin.
A je mogoce smiselno menjat preventivno ojnicne lezaje pa se kej, pa kolko je to dela pa stroskov, ker ne zelim, da mi zariba. Avto je vozen umirjeno ter nikoli v obrate, ko je mrzel. Olje redno preverjam in je skoz na max, spije ga zelo malo, cca liter na cel interval menjave.
Elbarto, tvoje mnenje bi se posebej prav prislo, ko vsi vemo, kako skrbis za Bello :)
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6831
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Če ti bo dalo miren spanec, potem te bo prišlo dodatnih 80€ ,če boš to delal ob velikem servisu.
60€ šalčke, 20€ lepilo za karter (oboje original roba), pa lastno delo.
Obenem se pa odločiš ali boš zamenjal še glavne (ko enkrat vidiš ojnične).

Jaz bom svoje zaenkrat pustil pri miru, saj lučka za pritisk olja ugasne praktično tako ko štarter zavrti motor.
Olje ki ga uporabljam in bom je pa dokaj gosto in pokrije mogočo malenkost večjo obrabo.

PS
Po števcu ima Bella šele 101 kkm ...
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

pero666 napisal/-a:zivjo,
mene pa zanima glede omenjenega motorja, kako je kej s kilometri, ki jih dozivi, ce je lepo vzdrzevan. Jaz ga mam ze par let v AR 156 l 2000 in mi odlicno sluzi, redno delam servise, male in velike. Ker se precej vozim, kilometri letijo, bliza se 230.000. Predelan je na plin.
A je mogoce smiselno menjat preventivno ojnicne lezaje pa se kej, pa kolko je to dela pa stroskov, ker ne zelim, da mi zariba. Avto je vozen umirjeno ter nikoli v obrate, ko je mrzel. Olje redno preverjam in je skoz na max, spije ga zelo malo, cca liter na cel interval menjave.
Elbarto, tvoje mnenje bi se posebej prav prislo, ko vsi vemo, kako skrbis za Bello :)
Ne se tolk sekirat, da te ne bo od nervoze pobralo prej kot avto :)

Moja bivša punca je imela 156 1.8 pa je bila samo redno servisirana in dost na relacije vožena pa je naštepala 285.000km preden jo je podarila sestri pred kakšnim letom. Avto se še vedno vozi in niti olja ne pije, tako da samo brez skrbi. Če je avto vzdrževan ni 300.000 noben problem niti za manjše motorje. Večji motorji pa načeloma naredijo še več kilometrov meni je mehanik lepo rekel:"Še noben avto ni zaradi kilometrov crknil!"
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Hvala za odgovore. Sej nisem nervozen, ampak kot pravijo, boljse vprasat, kot pa potem jokat :) Sej drugace nisem v skrbeh, da bi se nekaj sekiral zaradi tega. Samo ce je pametno menjat kaki del in si prihranit skrbi, da ne bo kej narobe... Vem, da je splosno znano, da je omenjeni motor zelo trpezen in robusten. Rad bi se naredil par 10k kilometrov z njim :) Velik servis sem pa leto nazaj naredil, tak da pri naslednjem. Zankrat sem prekoracil mejo in se vsi cudijo, kolk kilometrov ma Alfa. A ti se ni zaribala, sprasujejo :lol:
skoda lover
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 13, 2006 9:22 am

pero666 napisal/-a:Hvala za odgovore. Sej nisem nervozen, ampak kot pravijo, boljse vprasat, kot pa potem jokat :) Sej drugace nisem v skrbeh, da bi se nekaj sekiral zaradi tega. Samo ce je pametno menjat kaki del in si prihranit skrbi, da ne bo kej narobe... Vem, da je splosno znano, da je omenjeni motor zelo trpezen in robusten. Rad bi se naredil par 10k kilometrov z njim :) Velik servis sem pa leto nazaj naredil, tak da pri naslednjem. Zankrat sem prekoracil mejo in se vsi cudijo, kolk kilometrov ma Alfa. A ti se ni zaribala, sprasujejo :lol:
Ma pusti debile, ki še vedno mislijo, da mora alfa ckrnit vsak ponedeljek...

Tema iz sorodnega angleškega foruma:
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-164 ... um-15.html

Kopiram prvih pet uporabnikov po številu prevoženih kilometrov:
Genem - 166 2.4 JTD - 256,386 miles (410,218km)
Saddy - 166 3.0 v6 - 248,600 miles (400,000km)
Rogier166 - 166 2.0 TS - 225,257 miles (360,411km)
Rune R - 166 2.4JTD - 200,000 miles (320,000km)
Bww - 166 2.5 V6 - 187,000 miles (299,200km)
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

Toliko jih ima verjetno vsaka druga na avto.netu, samo da pač živimo v taki deželi, kjer je 150k km že zadnji čas da vse razpade.
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Evo, pa da se tle nalepim tole:
Jaz sem malo povprasal pri Stepancicu, kak je kej z morebitno menjavo
No, razlozil mi je takole: atmosferski arese motorji ne ribajo in nimajo tezav sploh, CE je bil avto redno servisiran (menjava olja), olja naj bo vedno na maksimumu, avta ne tiscat mrzlega... katerega pa lahko... :)
Pa saj to vemo ze vsi :)
Preventivna menjava ojnicnih lezajev: ni ravno malo dela. Poleg tega obstajajo 3 razlicne tolerance in tudi, ce je motor "originalno zapakiran", ni nujno, da so vsi enaki. Z malo srece se da po kataloski na lezaju, al pa ce je slucajno se barvna oznaka gor, zamenjat z enakim. Se pa slab lezaj tudi slisi in ce je sreca in mas malo posluha, se da pred katastrofo menjat samo lezaje. Ce je pa kdo res radopveden, pa se zadeva odpre, pogleda in zapakira nazaj, ce ni sledi obrabe. Boljse, kot menjava, ravno zaradi razlicnih toleranc.
Upam, da ne prodajam buck, ker tako so mi povedali :D
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Ja tri debeline so, je pa oznaka na robu ležaja, pa tudi na gredi so pike.

Če ni bla hladna tiščana, pa ma vedno dobro olje in dovolj olja, potem ne skrbi.
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Zaklenjeno
  • Informacija