Preverjanje zgodovine vozil - Kako in kje?

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
leon80
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Feb 08, 2010 12:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

dones sm zapel za eno alfo dost dobr zgleda nej bi mela še zdravih 124000 ko sem ga pa vprašal za zgodovino avta kaj je blo menjan kaj ne pa mi je dal fotokopijo "kao prometna "no uglavnem kje bi se dala pozanimat zg.avta.aja a je mogoče da se pri vžigu pojavi oznaka za dpf rumena ikonca sp.levo

lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Če imaš VIN številko, lahko točne podatke avta preveriš na eperu. Servisna zgodovina pa je lastnoročno preverjanje servisnih listkov pri mehanikih. V računalniku avta pa dvomim, da se nahajajo podatki o servisih oz o menjanih delih (to je verjetno tisto, kar tebe najbolj zanima). Če je avto dovolj mlad ima še zmeraj splošno garancijo proizvajalca, velja pa tudi splošna 2-letna garancija na zamenjane originalne dele pri pooblaščenem serviserju.
leon80
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Feb 08, 2010 12:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

avto je 10/06 uvoz tko da nevem kako bi lahko to najbolje spelu.problem je v temu da ko avto kupuješ so itak vsi super.glede tiste lučke a kdo ve zakaj služi ozirama kaj je odslužilo da se je pojavila
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Lahko mi na ZS pošlješ VIN številko pa ti jaz preverim podatke o tem, kdaj je bil izdelan in opremo itn. O ikonici pa ne biznal nič na pamet, sploh ne, če niti ne vem za kateri model/letnik/avto/motor se gre. Malo podrobnosti, malo odgovorov.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Napaka pri regeneraciji DPFa... avto čimprej peljat na servis da s testerjem sprožijo umetno regeneracijo DPFja. Če dolgo odlašaš s tem imaš lahko težave, nov DPF ni poceni.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

A ni to nekaj povezano z EGR ventilom in nepravilnim delovanjem?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Lahko je karkoli... tester bo povedal...
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ali je VIN številka, ki jo nekdo omenja zgoraj serijska številka avta?
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Točno tako. VIN = Vehicle Identification Number To je nekakšna serijska številka avtomobila.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

VIN je identifikacijska številka, serijska je pomojem bolj številka šasije. Verjetno pa imata obe nek redosled.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Pred kratkim sem klical na Avot Triglav, če mi lahko povedo vsaj koliko ima dotični avto prevoženih km, ker je uvožen iz Italije in mu najbolj ne zaupam, pa so me zavrnili da oni tega ne počno za tuja vozila, ampak samo za naše.
Ima kdo kakšno drugačno inf. in če ve če se sploh da preveriti zgodovino avtomobila, če imaš VIN številko.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Mislim da ni šanse da izveš... Lahko izveš samo ali je tvoj avto bil prevrten ali ne... pa še to samo, če so bili ljudje, ki so to počeli, šlampasti...
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

To misliš da ga priklopiš na računalnik, ki ga ima ubistvu vsak spodoben mehankar? Ali prav na uvozniku?
Saj bistven podatek je če je bil prevrten, ker če je bil, potem po vsej vrjetnosti nima ne ustreznih servisov ne nič...

Na splošno gledano neverjetno, da se ob vsej možni tehnologiji mora vrjet poštemplanemu listu papirja...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Glih vsak mehankar ti tega ne bo znal povedat... uradni serviserji bi pa morali vedt kaj pogledat...
Odgovori
  • Informacija