Nasveti pri nakupu Brere 3.2 V6

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Pozdravljeni!

Počasi se pripravljamo na nakupu Brere, bi pa rabil par informacij. Odločil sem se definitivno za bencinarja, ker delam letno slabih 15k km, s tem da je velik večina relacij krajših od 5-6 kmjev tako da diesel nima smisla, pa tudi popolnoma sem ga sit! 2.2 JTS se mi zdi nesmiselen nakup, saj pade pri registraciji v isti razred kot 3.2 V6, porabo približno 15-16 litrov, kar ne predstavlja problema pri mojih kmjih, vzdrževanje pa tudi ne more biti kaj dosti večje kot pri 2.2 motorju. Sicer sem si zastavil določene pogoje:

- more bit ročni menjalnik, avtomatik ne pride sploh v poštev
- 2kolesni pogon obvezno (kar mislim da bo precej težko)
- zelo zaželjeno da je SLO avto (ni pogoj)

So pa potem še določene želje glede barve in opreme. Skrbi me predvsem zanesljivost motorja in periferije (elektronika, volanska letev? itd)? Ima kdo izkušnje? Nekaj sem sicer na hitro prebral v temi o Breri 3.2 z foruma, kjer je bilo nekaj narobe z motorjem, ima še kdo kako izkušnjo? Kaki posebni nasveti pri nakupu?

Vsekakor se bo avto počasi kupoval, vsak kandidat bo na pooblaščenem servisu pregledan pred nakupom, je pa izbira trenutno = 0.

LP
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Ja mal si pozen. Saj je bilo pri nas prodanih praktično 0 primerkov. Tako si obsojen na uvoz, kjer te pa naša ljuba država od 1. marca naprej močno udari po žepu. Na ceno cca 15k eur dodaj še cca 30% davka na motorna vozila. Tako te bo tak avto prišel vsaj 20k eur na cesto. Samo prednji pogon? Verjemi da si ne želiš samo pogona na prednji kolesni par, saj se brera in 159 s tem motorjem v kombinaciji s 4 kolesnim pogonom res dobro peljeta. Drugače sem pa jaz nad zmogljivostmi razočaran. Motor lepo vleče, sam ni pa tistega sunka ,ki bi ga človek od 260 konjev pričakoval,...
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Kupi alfo GT 3.2 :) (pa lahko preostanek keša daš za q2 diff in malo vložiš v podvozje)
Brera je wc (da se lepše izrazim) :mrgreen:
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Upam, da se razumemo, da se kupuje rabljen avto.

Drugače pa mi je bolj važn izgled, zato ne pride v poštev GT, Brera bo definitivno.
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Ravno gledam malo punudbe, Alfa 159 letnik 2007 3.2 Q4 uvoz iz Ita pride preko 16.000€ v Sloveniji. Ta novi DMV je katastrofa.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Večino podatkov oz. pravzaprav vsi, ki te zanimajo se najdejo v podforumu Vodniki in podforumu za 159ko, Brero in novega Spiderja, pa tudi v podforumu Splošno se kaj najde - malo prečekiraj.


Kot so že rekli, v Sloveniji ni bilo niti ene prodane Brere 3.2 s prednjim pogonom. S prednjim pogon je bila na voljo sicer komaj po predstavitvi MY2008 (to je bilo nekje v 2. polovici leta 2008). Ampak Q4 je v bistvu najboljša stvar v Breri 3.2, če že motor ni to kar bi moral biti (namreč ne gre za prepoznavni Arese V6) je vsaj pogon tisti, ki je zelo dober (torsen-C diferencial na sredini). Prednji pogon je itak brez veze pri takem motorju pomojem, sploh če imaš na voljo tudi Q4.


Torej kot vidiš bo za dobro Brero nujno potrebno pogledati v tujino, pri nas je brez veze sploh kaj vohljat, še tisto kar je je podn. Recimo uporabnik Žival, ki je tudi že pisal v tej temi je eden od tistih ki se ukvarja z uvozom pa lastnih željah, lahko pa tudi sam greš v Nemčijo, Italijo, itd... pa uvoziš sam. Sicer je pa v Sloveniji ene par podjetij ki ti po Evropi išče oz. najde željen avto.


Sicer ne vem s koliko denarja razpolagaš, ampak mogoče poglej tudi za novejšim 1.8 TBi motorjem. Motor ima kar 320 Nm navora pri vsega 1400 obratih, 200 konjev in precej boljšo poržnost kot 3.2 V6. Sicer ti poraba ni važna, ampak je tudi ta precej v prid 1.8 TBi (kot tudi CO2 izpust, kar pride prav pri novem DMV-ju - v primeru uvoza oz. 1. registracije v Sloveniji). In turbo benciarja lahko še vedno čipaš in imaš cca. 240 konjev (mogoče tudi več). Vendar so Brere z 1.8 TBi motorjem stare dobro leto, tako da so tudi cene rabljenih temu primerne.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

Glede Brer, ki se prodajajo v SLO, je res bolj kriza, pa še vse so dizli, tako da bo treba pogldati v tujini. Bencincev V6 je pomoje trenutno pri nas manj kot 5, pa še prodajajo se ne.
Glede samega avta pa sem trenutno brez pripomb. Prej sem imel GT sicer dizla, je pa kar konkretna razlika v izdelavi in kvaliteti le te med njima. Prav tako so vse otroške bolezni ( volanske letve,... ) odpravljene če vzameš letnik 2007, tako da ti predlagam da gledaš od takrat naprej, če pa je možnost potem pa 2008-2009 ki ima že novo notranjost z novimi sedeži.
Q4 je res zakon pri tem avtu, res pa je da se zaradi tega ne pozna 260 Km, tako da jaz razmišljam o remap-u, ki bo na vrsti verjetno zelo kmalu.
Drugače pa je navora veliko ( 320 nm ), tako da lahko tudi malo lenariš z menjavanjem. Meni osebno je malo žal, ker nimam Qtronic menjalnika, ampak bo že. Na splošno, je to, zame odličen avto in ni mi žal da sem se odločil z nakup pa še ugodno sem ga dobil in z malo kilometri.
No da končam, mislim da je edino V6 pravi motor, za ta avto, tako da razmišljaš pravilno, če pa te še kaj zanima pa kar vprašaj.

LP
Dejan18
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 44
Pridružen: To Okt 16, 2007 11:04 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Izola

Ja proračun je trenutno nastavljen nekje na 18k. Je pa res da lahko avto kupim tudi drugo leto. Se mi zdi pa da bo tole kar projekt...
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Mogoče pozno ampak vseeno.
Tudi jaz sem podobno razmišljal in prišel do zaključka, da brera pač ne bi vzel, ker na zadnjih sedežih ni prostora. Da pa vozim s seboj dva sedeža, ki ju nikoli ne bom uporabil in streho, ki je ne morem sneti ... zato je seveda veliko bolj uporaben spider ... torej 3.2 Q4 ali Tbi (kot je predlagano).
Morda se za spiderja že dobi hardtop.
Sicer so ti pa vse napisali ... žal si ujel novi davek in se pač zadeva splača kupiti v Sloveniji ... edin problem je, ker jih ni oz jih lastniki ne prodajajo.

P.S.: Tisti moder spider, ki se je prodajal pa ni bil vreden pol....
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

A Brera in 156ka s 3.2 V6 motorjem sploh obstajata brez Q4?
Tudi ce se jih slucajno da dobiti, bi bil to pomoje zgresen nakup. To je edina zadeva, katera manjka na moji GTjki.
Za normalno voznjo je tudi 2 kolesni pogon OK, ampak kadar pa malo bolj pohodim gas, pa vse do 3. prestave vrti v prazno.

Drugace pa sam nakup takega vozila ni nevem kaksen problem. Prave zobe pokaze vzdrzevanje..

LP
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Jonas (velja tako za Brero kot 159ko):
lizard napisal/-a: ...S prednjim pogon je bila na voljo sicer komaj po predstavitvi MY2008 (to je bilo nekje v 2. polovici leta 2008) ...
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

A nima 3.2 ketno? Daš več za olje zaradi transmisije, ampak 4 kolesni pogon zagotavlja pa max trakcijo. Pustmo da bi bil najboljš samo zadnji.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

3.2 ma ketno, sam kokr jz vem si lahko kupil 159 samo s prednjim pogonom. Kokr se spomnim sem kako leto nazaj neuspešno avkciral 159 3.2 letnik 06,....
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

ce jih je samo 5-6 v sloveniji, potem statisticno ta masina zelo rada riba. Jst namrec poznam dve, ki so zaribale v Breri, eno poznamo vsi na forumu, eno pa sem zadnjic videl na dvigalu. Pa sem mislil, da zarad ketne kupis in vozis...
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

pero666 napisal/-a:ce jih je samo 5-6 v sloveniji, potem statisticno ta masina zelo rada riba. Jst namrec poznam dve, ki so zaribale v Breri, eno poznamo vsi na forumu, eno pa sem zadnjic videl na dvigalu. Pa sem mislil, da zarad ketne kupis in vozis...
Kje si jo videl na dvigalu?

LP
Zaklenjeno
  • Informacija