Nasveti pri nakupu Brere 3.2 V6

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

Se mi je zdelo da sem v sredo dopoldan videl tvojo na avtovleki na AC priti Kopru, samo nisem bil čisto prepričan. Dobrodošel spet nazaj.

LP
DaemonMe
Alfist
Alfist
Prispevkov: 481
Pridružen: Ne Jan 16, 2005 5:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

aaxxx napisal/-a:Se mi je zdelo da sem v sredo dopoldan videl tvojo na avtovleki na AC priti Kopru, samo nisem bil čisto prepričan. Dobrodošel spet nazaj.

LP
LOL, res si jo videl? Hudo. Upam, da niso potem zavili proti kakemu mejnemu prehodu. :)

Se pa splača Asistenca Comfort. Definitivno priporočam vsem lastnikom Alf. ;)
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

DaemonMe napisal/-a:Se pa splača Asistenca Comfort. Definitivno priporočam vsem lastnikom Alf. ;)
Nizka :shock: :lol: joke :mrgreen: kaj je sploh bilo z avtom? Se opravičujem, če je že kje napisano ali sem spregledal :oops:
DaemonMe
Alfist
Alfist
Prispevkov: 481
Pridružen: Ne Jan 16, 2005 5:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Neposredno od AH Stepančič: "Na motorju je »zaribala« glavna gred motorja na ojničnem ležaju, najhujše je, ker je ležaj obrnilo na 2 cilindru, to pa pomeni da popravilo ni mogoče."
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

DaemonMe napisal/-a:Neposredno od AH Stepančič: "Na motorju je »zaribala« glavna gred motorja na ojničnem ležaju, najhujše je, ker je ležaj obrnilo na 2 cilindru, to pa pomeni da popravilo ni mogoče."
In kaj je bil vzrok, premalo mazanja ali kaj drugega?
Boš dal drug motor ali kako?

LP
DaemonMe
Alfist
Alfist
Prispevkov: 481
Pridružen: Ne Jan 16, 2005 5:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Največ, do česa sem se uspel dokopati, je trditev, da "je enkrat moral biti brez olja." Torej pri prejšnjem lastniku, ker meni so ga redno servisirali pri Stepančiču. Tudi, ko je bil pripeljan, je bilo olja "še pa još". Sem ga pa imel slabi 2 leti, preden je zaribal, tako da me ta razlaga glede na znana dejstva vseeno čudi.

Kako naprej pa bo povedal mojster v Kopru. Naj bi bil "hud" mehanik/alfist in trdi, da je zadevo mogoče popraviti, da bo kot nova.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kaj pa tiščanje mrzlega avta do blokade? :wink: To ni šlo mimo brez posledic...
DaemonMe
Alfist
Alfist
Prispevkov: 481
Pridružen: Ne Jan 16, 2005 5:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Se praviloma ni dogajalo. Možno pa, da je tudi parkrat preveč.
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

DaemonMe napisal/-a:Največ, do česa sem se uspel dokopati, je trditev, da "je enkrat moral biti brez olja." Torej pri prejšnjem lastniku, ker meni so ga redno servisirali pri Stepančiču. Tudi, ko je bil pripeljan, je bilo olja "še pa još". Sem ga pa imel slabi 2 leti, preden je zaribal, tako da me ta razlaga glede na znana dejstva vseeno čudi.

Kako naprej pa bo povedal mojster v Kopru. Naj bi bil "hud" mehanik/alfist in trdi, da je zadevo mogoče popraviti, da bo kot nova.
Upam, da ni bilo preveč olja, če ga je bilo "še pa još", ker potem se bo zgodba prej kot slej ponovila :? Koliko km si pa naredil odkar si ga kupil in do sedaj, ko je riknalo?
cakani
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Jun 06, 2010 12:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Obala

eno vprasanje:) kateri je ta mehanik v kopru?
DaemonMe
Alfist
Alfist
Prispevkov: 481
Pridružen: Ne Jan 16, 2005 5:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Ozi napisal/-a:
DaemonMe napisal/-a:Največ, do česa sem se uspel dokopati, je trditev, da "je enkrat moral biti brez olja." Torej pri prejšnjem lastniku, ker meni so ga redno servisirali pri Stepančiču. Tudi, ko je bil pripeljan, je bilo olja "še pa još". Sem ga pa imel slabi 2 leti, preden je zaribal, tako da me ta razlaga glede na znana dejstva vseeno čudi.

Kako naprej pa bo povedal mojster v Kopru. Naj bi bil "hud" mehanik/alfist in trdi, da je zadevo mogoče popraviti, da bo kot nova.
Upam, da ni bilo preveč olja, če ga je bilo "še pa još", ker potem se bo zgodba prej kot slej ponovila :? Koliko km si pa naredil odkar si ga kupil in do sedaj, ko je riknalo?
Ravno prav. KM sem pa naredil dobrih 20.000 od nakupa, kupljen je bil pa pri cca 25k.
DaemonMe
Alfist
Alfist
Prispevkov: 481
Pridružen: Ne Jan 16, 2005 5:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

cakani napisal/-a:eno vprasanje:) kateri je ta mehanik v kopru?
Aleš. Poznaš?
cakani
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Jun 06, 2010 12:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Obala

Ne, lih zato sprasujem, sem mislil da v Kopru ne najdes mehanika da bi mu ljudje rekli strucko za alfe:) kje pa ima delavnico?
DaemonMe
Alfist
Alfist
Prispevkov: 481
Pridružen: Ne Jan 16, 2005 5:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

cakani napisal/-a:Ne, lih zato sprasujem, sem mislil da v Kopru ne najdes mehanika da bi mu ljudje rekli strucko za alfe:) kje pa ima delavnico?
Preveč me vprašaš, urejam vse skupaj prek tistega, ki mi je uvozil avto. Lahko pa dobim kakšne dodatne informacije, če te zanima.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Upam, da ti zrihtajo, čeprav moje mnenje ... brkljanje po motorju, če tip ne obvlada je medvedja usluga predvsem denarnici. Takih, ki to zares obvladajo je pa malo.
Tko sem enkrat povedal prijatelju pa se nisem zmotil ... motor po zaribanju je bil praktično kpl nov, razen ene glave (smešno) čez dve leti so se začele težave ravno tukaj, ki so prinesle astronomske stroške, ki so praktično presegli vrednost avtomobila (ni bila alfa in avto je bil v času napake vreden še 10 jurjev) ... na koncu so ugotovili banalno napako na defektnem novem tesnilu.
Pa tudi iz lastne izkušnje z libro 2.05V. Banalen poseg (menjava drsnih ležajev pri pooblaščencu na NOVEM motorju) mi je prinesel 2 leti sranja z avtomobilom in posmeh pooblaščencev, ki ga ne bi dal še enkrat čez, navkljub temu, da direktnih stroškov zaradi garancije nisem imel. Avto je bil zasran tisti moment, ko nekdo ni bil pri stvari zraven in mu je to šiht od 7-15h.

Namreč za te zadeve si je treba vzeti čas in žal večina na hitro nazaj skupaj zmeče.
Zaklenjeno
  • Informacija