Tempomat: Naknadna vgraditev - AR 166

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6837
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Najprej se je potrebno prepričati, če ima Alfica vse stvari, ki jih potrebujemo za vgradnjo (večinoma so vse stvari že na mestu, razen ročk :) ):
- tipko nad pedalom sklopke
- kabel za tempomat, ki se nahaja nekje v škatli za volanom ali pa je celo skrit pod armaturo, izgleda pa takole

Slika

- in seveda ročke z ukazi za tempomat

Pa še postopek dela:
- najprej se odvije 3 vijake (imbus) na zadnji strani volana (v prečkah), da se lahko odmakne airbag
- ko se odmakne airbag, se stakne konektor iz ohišja airbaga - navaden izvijač zelo pomaga

Slika

Slika

Slika

- odvije se 5 vijakov (imbus), ki držijo skupaj pokrova okoli volana (en vijak je pod pokrovom varovalk). Potem se lahko brez težav sname zgornji pokrov, na spodnjem pa potrebno staknit konektor za airbag

Slika

- temu sledi demontaža volana - najprej matica

Slika

- nato je tu še izdelava in uporaba snemalnika (stranski luknji v volanu imata navoj M8, razmak med njima pa je 70 mm) - multifunkcijski :lol:

Slika

- ko se odstrani volan, se odvije dva vijaka, ki držita ročke, in odklopi se še konektorje

Slika

- potem se namesti nov komplet ročic (beli konektor na vrhu je za tempomat)

Slika

Slika

Pred ponovno montažo volana sem še namazal gibljive plastične dele, da bodo gladki kot dojenčkova ritka :D (Becutan krema )

Slika

Vse skupaj se sestavi v obratnem vrstnem redu.Temu sledi obvezna testna vožnja.

Pozor.
Tempomat bo začel delovati šele pri drugem zagonu, ker pri prvem ECU šele prepozna novo napravo (zveni kot Windowsi ... :lol: ), pri drugem pa bi že moralo delovati tako, kot je treba.
Najpogostejši problem, da tempomat ne deluje je v tipkah nad pedali (sklopka in zavora).
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

=D> dodal bi še, da mogoče kateremu ga bo zaznalo samo deloval nebo. Tako je bilo pri meni, rešitev je da peljete avto na servis, meni je pomagalo ker poznam tam štromarja in je naredil tako. Nisem ga sicer spraševal kaj je bilo, sem pa opazil izolacijo kablov na tepihu. Stvar deluje in pride zelo prov takrat ko se po naših cestah celo da peljati s tempomatom. LP
Odgovori
  • Informacija