nakup nove Brere

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Zaklenjeno
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Če si nezahteven te tut dačia zadovolji...
Ja, a je s tem kaj narobe? Ne se it elitizma, češ moj avto pa več košta. Že mogoče razlika v ceni, po mestu se pa moraš isto 50 peljat kot uni z Dacio. Saj je bil to tudi point Foggyjevega pisanja.

Vsak naj kupi, kar mu paše, pa če je to Alfa ali pa SsangYong. Ane? Če želi Brero naj jo kupi, če pa A5 pa pač A5. Borut bi reku:"So what!" :mrgreen:
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Nič ni narobe če si nezahteven, ampak s takim razmišljanjem bi se še danes v kočijah vozil...
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Miholl ti nisi zahteven, ti si zagrenjen, to je problem. :)

Alfa ponuja, kot nas je že nešteto ljudi omenilo, veliko stvari, ki jih konkurenca ne in niso niti blizu. Izgled, zvok, počutje, luksuzni materjali, dizle ki so vrhunec ponudbe v svojem segmentu, ime samo ko omeniš Alfo Romeo vozim (nikoli ne dobiš iste identične bedne odgovore), malenkosti, ki te res razveselijo itd.

Alfa je v teh stvareh daleč najbolša, tako da prosim, ne mi samo o tehniki, ceni in splošno sprejetem mnenju, ker ocenjuješ zelo omejeno. Če meni in tudi ostalim voznikom Alf to pomeni veliko, jim je Alfa daleč najbolši avto na svetu in se gladko poserjemo na vse statistične pizdarije, ki jih nemci tako lepo pripravijo, dostikrat tudi priredijo.

Pa še nekaj, ne omenjaj zahtevnosti na podlagi svojega osebnega mišljenja in drugim vsiljevat kaj je nekomu napredno in pomembno, ker tvoje mnenje definitivno ni nobena dogma, če veš kaj hočem povedat.

Sicer pa se mi zdi, da si proti Alfi pač zaradi tega, ker te je ena skoz zajebavala, pa si večno popravljal, namest, da bi se je losal in ZDEJ JE ALFA kriva. :)
Upam, da si prvo pičko s katero si imel slabe izkušnje prebolel in tudi odrasel. ;)
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

AR164TB napisal/-a:vse najboljše ob današnjem Dnevu mladosti

lepaa =D>
enako, seveda vsem ki se ga zavejo
Slika
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Drgač pa novo v zloglasni 3.2 Q4 verziji se še vedno da dobiti za 32 jurjev,....
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Dejch po tvojem postu sodeč pojma nimaš kaj je to ALFA ROMEO in CUORE SPORTIVO...

Pa to ni bilo mišljeno žaljivo,da me ne boš narobe razumel!

Drugače pa mi je od 7 alf le ena zaribala (sem vedel že vnaprej da mi bo, 26v boxer itak), vse ostale so delale tako kot ostali avti - niso ble nove,kaka malenkost tu in tam in to je to.

Moje mnenje se ne ustvarja glede na lastništvo alf, moje mnenje se ustvarje glede na trenutno situcaijo in trenutne modele ter trenutno ponudbo...

Fiat ponuja da best dizle, do nedavnega pa Opel res dobre bencinarje (not)!

Hvala bogu za FTP in Tjet in MultiAir. Je vsaj makaronarski motor not če že ne druzga...
Veseli me uspeh Julke, to je avto, ki je naredil pravi feedback iz 50ih let. Množičen avto, športen po duši, lep na pogled. To je to.

Čakam da tako terno zadanejo še za druge modele...

In ja sem zagrenjen. S to znamko je danes en sam križ!
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Ni tako slabo kot nekateri hočete prikazat. Osebno sem zadovoljen z Alfo Romeo, nikakor pa nism z pooblaščenimi servisi, ker so pri nas zanič, ne vem pa kako je s tem v tujini.

V glavnem poanta je, da smo z Alfami ljudje zadovoljni, ne mormo pa vplivat na sam trg. Če noben noče kupit nove Alfe in to že 40 let, ter samo rabljene, katere so iz pitaj boga kere luknje, potem seveda, da zgleda vse slabše kot v resnici je.

Julka je dobr korak, Multiair pravtako in mogoče se je tovarna prilagodila današnjemu času, vsekakor pa, nebi rad videl Alfo, da rata neke vrste Audi, če veš kaj mislim. Vsaka budala ga ima. Ne vem pa kako jim bo ratal Alfo prodajat v večjem številu tako kot je, ker za večje število rabiš vedno več prilagajanja, tako da kmalu bo samo še en avto. Lancia že gre v to smer, očitno.

Čas bo pokazal svoje.
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Jaz se nekak strinjam s Kristijanom glede brere, to kar je napisal ima svoj point. Ker sem tudi sam vedno kupoval samo nove ali pa max eno leto stare alfe in sem se vedno počutil da sem preplačal stvar. Kako bi se šele počutil v njegovi koži ko je šlo že za zelo konkretno vsoto? Verjetno isto kot on. Drugo je če kupiš alfico za 10jurjev ali manj.... tam še nekaj vložiš noter in se fino in dobro pelješ z občasnimi popadki, ki jih ponavadi itak hitro pozabiš. Ker veš da jih imajo tudi lastniki ostalih znamk.

Ampak kljub temu bo tudi moj naslednji avto brera, verjetno nova tbi iz zaloge ker je največji izbor .... sicer je tud moja želja 3.2 po FL ampak je DMV previsok in uvoz odpade, v sloveniji jih je pa kolko? Po FL? Kristijanova in še dve? Še kakšna? Ne verjamem.

Pred FL se mi pa notranjost ne dopade, sploh tista z bordo beige ali modro oranžno kombinacijo je tak fail da ne moreš verjet da je to alfa romeo. Dragotova se mi ni dopadla že 2009 ko se je pri cesarju prodajala najprej za 21 jurjev potem pa je cena padala do 16,5 jurjev ko jo je kupil aaxxx. Pa je bila skoraj ko nova, nekaj čez 20 tkm prevoženih...... če jo nisem bil vsaj 4x pogledat.... pač meni grda barva, pa sedeži pred FL se mi ne dopadejo. Če bi se kristijanova za tak denar prodajala bi jo vzel.
Slika
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

rogi napisal/-a:Jaz se nekak strinjam s Kristijanom glede brere, to kar je napisal ima svoj point. Ker sem tudi sam vedno kupoval samo nove ali pa max eno leto stare alfe in sem se vedno počutil da sem preplačal stvar. Kako bi se šele počutil v njegovi koži ko je šlo že za zelo konkretno vsoto? Verjetno isto kot on. Drugo je če kupiš alfico za 10jurjev ali manj.... tam še nekaj vložiš noter in se fino in dobro pelješ z občasnimi popadki, ki jih ponavadi itak hitro pozabiš. Ker veš da jih imajo tudi lastniki ostalih znamk.

Ampak kljub temu bo tudi moj naslednji avto brera, verjetno nova tbi iz zaloge ker je največji izbor .... sicer je tud moja želja 3.2 po FL ampak je DMV previsok in uvoz odpade, v sloveniji jih je pa kolko? Po FL? Kristijanova in še dve? Še kakšna? Ne verjamem.

Pred FL se mi pa notranjost ne dopade, sploh tista z bordo beige ali modro oranžno kombinacijo je tak fail da ne moreš verjet da je to alfa romeo. Dragotova se mi ni dopadla že 2009 ko se je pri cesarju prodajala najprej za 21 jurjev potem pa je cena padala do 16,5 jurjev ko jo je kupil aaxxx. Pa je bila skoraj ko nova, nekaj čez 20 tkm prevoženih...... če jo nisem bil vsaj 4x pogledat.... pač meni grda barva, pa sedeži pred FL se mi ne dopadejo. Če bi se kristijanova za tak denar prodajala bi jo vzel.
Prvi, ki zastopi kaj sem mislil s tem kar sem pisal, za brero sem odštel veliko denarja, takrat sem prodal motorja (cestni, corss) in gt-jko, ker si bom kupil en res dober avto, no in potem kupim brero, vse lepo in prav, normalno , da sem za ta denar nekaj pričakoval od avta in tudi, če ne bi nič crknilo bi rad povedal da sem zdaj za pol manj denarja dobil avto s katerim sem bolj zadovoljen v vseh pogledih, pa je dizel, ampak imam večje veselje se vozit s tem, ker avto gre, da o notranjosti in sedenju ne govorimo, lahko ima brera usnjeno notranjsot in ne vem kaj, pa me zdaj ne pritegne več...

Dejch za vse kar praviš da alfa ponuja in drugi ne se motiš, drugi ponujajo vse to pa še več...

Alfa Romeo je res ime, ampak zdajšni modeli ga ne zaslužijo!

Eno vprašanje, zakaj se proda tako malo alf, zato ker so tako dobre?
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

zakaj se proda tako malo alf, zato ker so tako dobre?
Giulietta se lepo prodaja, ker je dober avto. MiTo je predrag in se ne prodaja tako dobro kot Giulietta. Ostalih novih modelov pa ni.
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

alfa_samec napisal/-a:
zakaj se proda tako malo alf, zato ker so tako dobre?
Giulietta se lepo prodaja, ker je dober avto. MiTo je predrag in se ne prodaja tako dobro kot Giulietta. Ostalih novih modelov pa ni.

Giulietta je izjema, ker je cenovno ugodna, če bi bila dražja se pa ne bi.

Ko bo na trg prišel avto konkurenca seriji 5 ali A6, se pa 100% ne bo, ker so ti nemški avti tako izpopolnjeni, da jih bodo težko dohiteli, cena bo pa malo nižja in nihče razen izjem ne bo odštel toliko denarja za kaj drugega kot za nemško trojico.
Zdaj bi se morali res potrudit in naredit avto, ki bi bil boljši in hitrejši od konkurence, kar so sigurno zmožni, tako bi dobili na imenu in bi prodaja 100% narasla...
Meni se zdi, da je alfa prepočasna pri izdaji novih modelov in novosti, morali bi biti korak pred konkurenco ne pa ves čas enega zadaj...
Slika
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

jah, poleg tega pa pozabljaš še na slovenceljsko miselnost - pri nas bi se še pasji dreki dobro prodajal, če bi jim BMWjev znak kor nalimal #-o

Ampak jaz bi vseeno kupil Brero 8) če bi imel denar :mrgreen:
futurezorro
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: So Maj 21, 2011 5:56 pm

rogi napisal/-a:Ampak kljub temu bo tudi moj naslednji avto brera, verjetno nova tbi iz zaloge ker je največji izbor
Praviš nova iz zaloge, ali te lahko vprašam, kako si to mislil? Čigave zaloge?
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

kristijan napisal/-a: Ko bo na trg prišel avto konkurenca seriji 5 ali A6, se pa 100% ne bo, ker so ti nemški avti tako izpopolnjeni, da jih bodo težko dohiteli, cena bo pa malo nižja in nihče razen izjem ne bo odštel toliko denarja za kaj drugega kot za nemško trojico.
So italjani leta 01/02 naredili tak avto oz. naredili so avto, ki je bil boljši od serije 5, Audija A6 in Mercedes E-klase, stal je pa enako - in v sedmih letih jim ni uspelo prodati niti 30.000 avtov. V tej klasi prodajo dela imidz, ki ga seveda v ozadju podpira kvaliteta in še mnogo drugih stvari (marketing, primeren odnos na servisu, dovolj dobro izobraženi mehaniki, močneje motorizirane verzije....). Tega pa italjani niso imeli in zastonj je Lancia Thesis imela kvalitete S-klase v velikosti in ceni E-klase, saj je bila totalni "flop".

Hočem samo reči, da italjani znajo narediti avto, ki je zelo izpopolnjen, problem je ker tega ne znajo prodat (tudi VW se je sicer soočil z zelo podobno situacijo, ko so naredili Pheatona - bil je bojši kot A8, a nihče ga ni kupil).


Sam sem sicer s trenutno politiko znamke AR zelo zelo razočaran - tiste svetle točke poplnoma zasenčijo butaste poteze, kot so;
- manjka navitih verzij, in tako rekoči majo najbolj ljudske znamke (Renault, VW, Ford, Opel,...) močnejše športne verzije kot ena najbolj športnih znamk, kar se mi zdi daleč navječja sramota v zgodovini znamke - samo še Arna je pod tem
- največji motor je 2.4 dizel, največji bencinar pa 4-valjni 1.75 motor - koga tu zajebavajo ne vem...
- manjka enega poštenega V6 motorja s tipičnim in unikatnim italjanskim karakterjem kateri jih "slikovito" loči od nemške sterilne konfekcije - in zdaj delajo ravno obratno - začenjajo proizvodnjo V6 motorja s tipinčim ameriških karakterjem, ki je absolutni antipol italjanskim motorjem
- paleta je brutalno majhna, še pred 5-imi leti je bila 2x večja in vključevala celo GTA verzije

Zaključim torej lahko, da se naj grejo solit s tako politiko, ki je ravno obratna kot pri uspešnih premium znamkah, kjer silovito širijo paleto modelov in bombandirajo trg z vedno hitrejšimi verzijami svojih paradnih modelov. Sergeju se pa vse to zdi stran vržen denar - kar je povsem pričakovano za človeka, ki očitno ne vidi več kot 1 dan naprej. Pri Fiatu je isto sranje - prodaja se jim podira kot hišica iz kart, kar je pričakovano, saj ne delajo novih avto, in ne prisostvujejo noebenga avta v kar nekaj zelo dobro prodajnih rezredih... oni raje naredijo FL Fiat Punta, ki izgleda kot en zmazek in mislijo da je to to.
Zadnjič spremenil lizard, dne Če Maj 26, 2011 11:08 am, skupaj popravljeno 1 krat.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

J1897 napisal/-a:jah, poleg tega pa pozabljaš še na slovenceljsko miselnost - pri nas bi se še pasji dreki dobro prodajal, če bi jim BMWjev znak kor nalimal #-o

Ampak jaz bi vseeno kupil Brero 8) če bi imel denar :mrgreen:
To je tudi res glede slovencev, ampak ti lahko povem da tudi naprimer v Avstriji ni drugače, prej nobeden od poslovnih partnerjev ni opazil ali omenil alfe, zdaj pa vsak, kao da mam prvič dober avto, pa vsi vemo kako je brera opremljena, kak motor ima itd. Ampak tega nihče ne opazi, zdaj pa navaden tdi audi...

Brero pa kr kupi, pa boš pol povedal, a si se prav odločil ali ne?
Slika
Zaklenjeno
  • Informacija