nakup nove Brere

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Zaklenjeno
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Ubogi jest,kakšna jajca sem kupil,saj me bo počasi še ratalo sram,da vozim Brero in se sploh ne bom upal več prikazati na kakšem srečanju.Najbolje ,da jo skrijem v garažo.
Tisti,ki je ne poznate,ne pišite neumnosti,kar pa se Kristjana tiče,si pa preberite njegove poste na forumu,s kakšnim navdušenjem je pisal o avtu,dokler ga ni šel "frizirat."
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

AR164TB napisal/-a:Ubogi jest,kakšna jajca sem kupil,saj me bo počasi še ratalo sram,da vozim Brero in se sploh ne bom upal več prikazati na kakšem srečanju.Najbolje ,da jo skrijem v garažo.
Tisti,ki je ne poznate,ne pišite neumnosti,kar pa se Kristjana tiče,si pa preberite njegove poste na forumu,s kakšnim navdušenjem je pisal o avtu,dokler ga ni šel "frizirat."
glej za moje pojme je zdaj res jajca in to največja kar je možno, pa ne zaradi friziranja, ampak zaradi tega, kar se je z njo dogajalo in zaradi tega, ker jo primerjam z zdajšnim avtom, ki je vreden pol manj od Brere pa je boljši, prej sem pa itak bil navdušen, ko sem iz Gt-jke šel na Brero in si nisem lastil nič drugega kot alfe in zdaj vidim, da je to bila napaka...bil sem zagrižen alfist ampak zdaj to nisem več, prej sem se skoz prepričeval, da je alfa najboljša in me nobeden ni mogel prepričati v nasprotno, zdaj sem pač drugačnega mnenja, alfa je dober avto ampak za moje pojme ni dorasla nemški konkurenci...

lizard...na audiju imam 19" tako da ni neke velike razlike v felgnah, v vožnji pa je...

P.S. moje mnenje o Alfi ni slabo ampak o Breri pa je ker sem z njo imel res slabe izkušnje...za konec pa je potem še prodati ne moreš, nikjer niti pri uradnem zastopniku, pri konkurenci ti ponudijo za dve leti star avto z vso možno opremo tak znesek, da me je sram napisat, potem res vidiš kako dobra in zaželena je brera...
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Res nevem zakaj je tko težko napisat kaj je blo narobe z avtom.

Napiši kaj je blo pa je, ne pa da se tle vrtiš k maček okol vrele kaše.

Pa sej kaj pol če ti je Audi bolj všeč... pač si star, ti pašejo bolj udobni avti, jebiga... :lol:
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Glejte, bom še jaz zelo na kratko napisal. Lastim si Brero 1750 TBi, ki je stara sedaj malenkost več kot leto. Kupil sem jo, ko je bila stara pol leta in imela 16k km. Z avtom sem več kot zadovoljen. Vse štima. Sicer pogrešam kakšen kos opreme pri moji, ampak je to druga zgodba.

Moje mnenje je,da je to najboljši motor za ta avto in bi ga morali vgrajevati že prej. Treba je vedeti, da ima TBi isti navor kot 3.2 V6. Avto gre precej dobro... Toliko na hitro.
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

viewtopic.php?t=3122&start=120&postdays ... highlight=
Futurezorro,tule si malo prečitaj malo drugačno mnenje o Breri.Kristjan je plačal za avto preko 70.000 EUR,pri svojih 24 letih. in si je lahko špogal,da jo je po dveh letih prodajal za 24.000 EUR,torej je v dveh letih izgubil najmanj 45.000 EUR.Jaz ne poznam nikogar,ki bi bil sposoben česa takega.In zato smatram,da je njegovo pisanje daleč od objektivnega.Sicer pa sam prečitaj in si ustvari svoje mnenje.
In kaj lahko jaz rečem o Breri?Zame,ki sem RES Alfist(vozim Alfe 27 let),je Brera dober avto in ne bom kritiziral teže in porabe,ker sem vse to vedel,ko sem jo kupoval.Glede teže je pa takole,če se voziva sama z ženo je teža Brere enaka teži 200 kg lažjega avta,v katerem se jih vozi 4 ali 5.Drži?
Glede na to,da sem bil 12 let lastnik 164 TB in 5 let 166 3.0 (oz.sem še),bi rekel,da imajo vsi trije avti zelo podobne zmogljivosti.Lahko bi rekel,da se Breri njena teža pri vožnji prav nič ne pozna,sploh štart iz mesta je zaradi Q4 nenormalno dober.Ja,poraba je kar konkretna,ampak tudi to sem vedel ob nakupu in me zaradi malo prevoženih km,ne gane kar preveč.Recimo zadnji Rally v soboto,naredil sem 420 km,poraba 13,2.
In kaj mene moti?Predvsem prestavljanje iz prve v drugo prestavo,ne vem,če se tu da kaj storiti.
Vse ostalo je brezhibno,ni niti najmanjšega črička v kabini,tudi zvočna izolacija je povsem na nivoju.Pa bo avto star 4 leta in ima 30.000 km.
Mi pa na kraj pameti ne pade,da bi napisal,kako je Brera super avto.Jemljem jo kot še eno Alfo v mojem življenju(peto po vrsti) z vsemi njenimi dobrimi in slabimi lastnostmi.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Drago, kakšna je težava pri tebi pri prestavljanju iz 1. v 2.? Pri meni tega namreč ni. Jaz sem z menjalnikom izredno zadovioljen na svoji. Verjetno so 3.2 V6 imele drugačen menjalnik kot Tbi...
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

TribesMan napisal/-a:Res nevem zakaj je tko težko napisat kaj je blo narobe z avtom.

Napiši kaj je blo pa je, ne pa da se tle vrtiš k maček okol vrele kaše.

Pa sej kaj pol če ti je Audi bolj všeč... pač si star, ti pašejo bolj udobni avti, jebiga... :lol:
- nov motor
- pri 160 na avtocesti utrga kardan se sproži sovoznikov air-bag se pravi menjava kardana in air-baga
- 5 x menjava luftmesserja
- nov menjalnik

Se pravi avto je zdaj čisto nov, zdej dela vredu, ampak res me zanima, če se komu zdi normalno to, kar se je zgodilo??
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Katera od teh stvari se ti je zgodila preden si na motor instaliral Autodeltin kit?

Ker za vse mehanske okvare, ki jih naštevaš, težko rečeš da niso povezane s tem, da je imel avto 100 konjev in 100Nm več kot orignalno.

Sicer pa sam najbolje veš. Noben od nas ni vozil tvoje Brere in maš čisto pravico da si razočaran nad njo.

BTW, kakšno motorizacijo maš zdaj v A4?
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Predvidevam, da je večino tega posledica predelave motorja.
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

Lahko, da so lahko pa da ne, drugače je pa samo motor crknil v času ko je bil zmontiran kompresor, vse ostalo, ko je bil že nov motor...

Audi je pa 2.0 tdi...
Slika
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

kristijan napisal/-a:Lahko, da so lahko pa da ne, drugače je pa samo motor crknil v času ko je bil zmontiran kompresor, vse ostalo, ko je bil že nov motor...

Audi je pa 2.0 tdi...
Poskušajmo biti za trenutek pošteni in objektivni, saj vem, da je težko pa ne glede:

1. Možnost je, da si imel res grozno smolo in si v roke dobil primerek, ki se ga je prej lotil kak satanistični duhovnik in ga preklel na vse konce, od tu nekako jasno, zakaj bi se pokvarilo praktično vse, kar se drugim podobnim Breram ni.

2. Možnost pa je, da si kot eden od prvih dal vgradit nepreverjen kompresorski kit, na avto z relativno občutljivim avtomatskim(!) menjalnikom in dokler je pač kasneje pokojni monstrum pod pokrovom še dihal uspel primerno "natunati" pogonske komponente, ki niso bile nikoli konstruirane za takšne obremenitve.

Če takole od daleč pogledam imaš verjetno prav, prekleti satanistični in voodoo duhovniki!
Emperor of The Dark Realm
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Samo eno vprasanje: kako za vraga si sel na traktor, ce pa bi si lahko nabavil TFSI? Sklepam, da finance niso razlog. Vsak ma sicer pravico, da avto skritizira, ampak primerjat V6 bencinar in in 4cyl dizel in recit, da je z dizlom uzitek vecji... Jaz marsikaterega cricka in skripanje preslisim ze zarad zvoka motorja...
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

pero666 napisal/-a:Samo eno vprasanje: kako za vraga si sel na traktor, ce pa bi si lahko nabavil TFSI? Sklepam, da finance niso razlog. Vsak ma sicer pravico, da avto skritizira, ampak primerjat V6 bencinar in in 4cyl dizel in recit, da je z dizlom uzitek vecji... Jaz marsikaterega cricka in skripanje preslisim ze zarad zvoka motorja...
dizel pa zaradi tega, ker sem imel poln k.... non stop tankat :D

Ne vem meni je vožnja z dizlom prav super, že ko sem iz gt-jke šel na brero sem pogrešal navor, tako da meni osebno dizel bolj sede kot bencinar, pri TFSI-ju je navora najbrž dovolj ampak spet najbrž poraba 14l, jaz pa se ogromno vozim in mi je dizel boljša izbira.
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Torej, "to sum it up"... Če bi kupil Brero 2.4 JTD, bi jo verjetno vozil še zdaj in nebi imel večjih problemov :D

No ja, če ne drugega, bi jo jest kupil če bi jo prodajal :P
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

TribesMan napisal/-a:Torej, "to sum it up"... Če bi kupil Brero 2.4 JTD, bi jo verjetno vozil še zdaj in nebi imel večjih problemov :D

No ja, če ne drugega, bi jo jest kupil če bi jo prodajal :P
Res je :) ampak ker ni bilo možno kupiti q4 in q-tronic skupaj sem vzel 3.2

Lahko kupiš pa zdajšnjo ti jo dam ugodno :D
Slika
Zaklenjeno
  • Informacija