nakup nove Brere

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Zaklenjeno
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

1. Motor sem rekel, da je super, prav tako menjalnik
2. Masiranja, hlajenja in vsesmernih nastavitev žal nisem bil deležen, je bilo samo gretje sedežev v avtu za okoli 84k€ končna cena z vsemi dodatki

Drugače pa, kot sem rekel, super avto, samo not fun. Za kruzanje po AC pa super, seveda če daš gor 18" feltne pa ene potovalne gume, ni boljšega kot imeti glasne gume na avtu, ki te itak ne spodbuja, da bi vozil dinamično.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

No to da je A7 čisto drugi svet napram 159 je dejstvo, avto je 2-3x držaji, 5 let novejši in v bistvu 2 klasi više, tako da je brezveze to primerjat. Lahko se ga primerja zgolj in samo z MB CLS-om.

@Miholl: Ok, to s sedeži malce preitravaš, vse to obstaja že več kot desetletje, zdaj imaš edino več opcij določene funkcije kot prej, to pa je vse. Sicer mene sedeži v audijih niso nikoli kaj pretirano navdušili (A4, A6 - 2x razočaran oz. pričakoval več); res pa da v novejših, kot sta A7 in nov A8 še nisem sedel.

Audi z A6 tudi dvomim, da tolče BMW-ja, A6 je v bistvu enak prejšnjemu, BMW 5 pa je povsem nov avto in tokrat sloni na platformi BMW-ja 7 in tudi na vseh testih končno pišejo, da je avto udoben kot se za to klaso spodobi, ker prešnji BMW 5 je bil najmanj udoben v klasi pomojem...

Da me ne bo kdo prcal gledel enakosti stare in nove A6-ke, interier je pa drug to pa drži:

Slika
Slika
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

kristijan napisal/-a: P.S. moje mnenje o Alfi ni slabo ampak o Breri pa je ker sem z njo imel res slabe izkušnje...za konec pa je potem še prodati ne moreš, nikjer niti pri uradnem zastopniku, pri konkurenci ti ponudijo za dve leti star avto z vso možno opremo tak znesek, da me je sram napisat, potem res vidiš kako dobra in zaželena je brera...
Kristijan kolko so ti ponujali? Zanima me ker me je tvoja res mikala, ceno si imel 25 jurjev jaz pa takrat tolko gotovine nisem imel ker sem zidal, kredita za avto pa v življenju ne bom vzel ker je bedarija... lahk tud na pm če nočeš tu.
Slika
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Miholl napisal/-a:.................
Pa to ne pomen da je 159 slab avto, samo eno so hruške, drugo pa paradajz...oboje je sadje samo ni to to...
Mnja, takrat ko smo mi hodili v šolo (pač še za časa juge) smo bili podučeni, da je paradižnik zelenjava - hruške pa so sadje.
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

rogi napisal/-a:
kristijan napisal/-a: P.S. moje mnenje o Alfi ni slabo ampak o Breri pa je ker sem z njo imel res slabe izkušnje...za konec pa je potem še prodati ne moreš, nikjer niti pri uradnem zastopniku, pri konkurenci ti ponudijo za dve leti star avto z vso možno opremo tak znesek, da me je sram napisat, potem res vidiš kako dobra in zaželena je brera...
Kristijan kolko so ti ponujali? Zanima me ker me je tvoja res mikala, ceno si imel 25 jurjev jaz pa takrat tolko gotovine nisem imel ker sem zidal, kredita za avto pa v življenju ne bom vzel ker je bedarija... lahk tud na pm če nočeš tu.

18.000 eur :lol:
Slika
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Človek se prej pozanima kaj kupuje, prebere kakšen test in se potem odloči.
Res je, da te novi 3.2 pusti precej hladnega, čeprav performance na papirju pravi drugače. Žal je bila to slaba odločitev in če bi takrat vgradili 3.2 Arese bi, če ne drugega imeli višje prodajne številke in brera/spider bi bil zaželjen avto tudi med rabljenimi.
Dovolj bi bilo tudi, da bi TBI s 250KM prišel prej in tudi v brero/spiderja.

Sicer pa sedi se dobro, vozi tudi, poraba je podn, zvok iz izpuha pa res lep ... najlepši od alf. Žal se ekstaza neha, ko se preselina sprednji konec avtomobila, ko tega zvoka ni, in je vse sterilno brez čustev.
Mene osebno moti pri vsej zadevi samo visoka poraba, sicer bi ga kupil (spiderja).

Globalizem je en velik s****.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Eh jz res ne vem kaj folk vid na teh nemcih, res so v vseh pogledih povprečno dolgočasni. Enostavno je lahko tempomat, senzor za dež, sedež bol naravnost, plastika ful natančna, še zmer se mi zdi, da sedim v knjižnici in tudi če imajo ne vem kok kroma not, mi je kot da bi šel k spovedi v cerkvi. Enostavno nič čustev, pa če vse dela 1000000x bolje in zanesljivo, mi je živ dolgčas. Ko pridem iz službe, šole... vstavi poljubno stresno stvar, se nočm vsest še v ta dolgčas.

Rad imam Alfo zato, ker je to kar je, posebna in res piha človeku na dušo. Sej A3, Golf, BMW 1 ipd. so sigurno bolj sestavljeni, večji, praktični, v glavnem v vsem malce boljši od 147ke, toda noben pa ni boljši od 147ke po tem kako ponosen si na to, ko vidiš avto in se v njega vsedeš in ga voziš. Ljubezen ljudje, ni vse v praktičnosti in racionalnosti, ker življenje je samo eno in metat ga na povrečnosti in dolgočasnosti, je metanje življenja stran. LIVE A LITTLE PPL! :)

P.S.: Ne vem kakšen je 3.2 JTS (slišim, da drek) ampak Alfa ne naredi vse take motorje, pač to je nek čudn motor očitno. Recimo 1.9 JTDm 120KM gre neprimerno bolje kot praktično vsak tak motor. Daleč najbolši dizel, ampak jebiga, Alfa nima denarja, da konkurira z motorji visokega razreda, ker nasplošno tudi nič od tega ne proda. Lahko je Audiju BMW ali Meci, ko vsak wannabe japi kup take motorje, v Alfi je cel fenomen, če kdo kup v6, medtem ko BMW tega tok proda kakor Alfa 2.4 dizla...
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

No, moj cel point je bil v zadnjem stavku, da če ima Audi A4 popravljene te pomanjklivosti A7, potem je konkurenca 159. Drugače pač ne. Sta potem popolnoma različna avtomobila, en bolj športni, drugi bolj za umirjeno vožnjo.
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Dejch,lepo si napisal.Tu nekje se najdem tudi sam.mene boli....kakšne avte delajo drugi,boli me...,če mimo mene pade Škoda,Kia,Audi,BMW...
Nikoli nisem kupoval avta,da bi z njim udaril dol določen avto.To mi je prav smešno in govori o značaju določenih ljudi.Če želiš danes biti najhitrejši na cesti,pač ne boš kupil Alfe.Meni 240 km/h in pospešek 7 sekund do 100 popolnoma zadostuje in Brera je zame povsem dovolj hiter avto.Vsi zelo povdarjate stari Alfin V6 in kritizirate V6 JTS.Meni tega ni treba govoriti,saj sem imel(imam) dva primerka Arese V6.In Brero sem kupil tudi zaradi tega,da se sam prepričam ali je motor res tako slab,kot ga nekateri hočete prikazati.In zaenkrat nimam pripomb,je povsem drugačen ampak daleč od slabega.Največja razlika je res v porabi,ampak vemo,da je to zaradi teže in stalnega Q4.
Brere nisem kupil ,da bi bil najhitrejši na cesti,ampak zato,ker je ALFA,ker mi je oblika všeč in ker še nikoli nisem imel coupe-ja.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

lizard napisal/-a: Da me ne bo kdo prcal gledel enakosti stare in nove A6-ke, interier je pa drug to pa drži:
komot bi zraven dodal se a4, a5, a8,.. in na koncu ugotovis, da je vse skupaj eno in isto sranje, le bolj ali manj razpotegnjen.
Slika
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

Da še jaz zaključim, alfista kar koli prepričat je itak namogoče, ker je tudi pri meni bilo tako in sem vedno imel izgovor na vse kar koli mi je kdo očital ali govoril v prid za osale avte...lahko pišete, da ste vozli ta in on avto, da ste srečni, ko se vsedete nazaj v alfo itd, ampak to sami sebi mečete pesek v oči, jaz si sigurno ne kupim več alfe, dokler ne bodo poštimali določenih stvari, ker sem zdaj videl, da ni to v kar sem se ves čas prepričeval in da so dejansko drugi avti za moj okus in pričakovanja boljši, če si kupiš avto z 3.2 mašino nekaj pričakuješ od njega, vsaj to da narediš malo luknje ko potegneš, ne pa da se ti vsak passat lepi na rit...Alfa ima lep slogan " lepota ni dovolj" naj se tega še držijo in spacajo skupaj en avto, ki bo vreden imena Alfa, ne pa neke težke krave, ki pokurijo preveč bencina in ne grejo nikamor, poleg tega imajo še kup pomanjkljivosti, ki ti iz dneva v dan žrejo živce...

P.S. Kdor primerja A7 z 159 in reče da je 159 boljša mu lahko samo =D> :lol:
Slika
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

ROBERTH napisal/-a:
Miholl napisal/-a:.................
Pa to ne pomen da je 159 slab avto, samo eno so hruške, drugo pa paradajz...oboje je sadje samo ni to to...
Mnja, takrat ko smo mi hodili v šolo (pač še za časa juge) smo bili podučeni, da je paradižnik zelenjava - hruške pa so sadje.
No so te pac narobe poducili...
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

ROBERTH napisal/-a:
Miholl napisal/-a:.................
Pa to ne pomen da je 159 slab avto, samo eno so hruške, drugo pa paradajz...oboje je sadje samo ni to to...
Mnja, takrat ko smo mi hodili v šolo (pač še za časa juge) smo bili podučeni, da je paradižnik zelenjava - hruške pa so sadje.
Verjetno imaš v mislih takratni SND(Spoznavanje Narave in Družbe) pri katerem verjamem, da so uvrstili paradižnik med zelenjavo, ampak predvsem zato, da se otroci ne zmedejo.

Botanično je sadež(plod, sad) rastline namreč del ženskega cveta, ki po polinaciji dozori in je njegova naloga, da ščiti dozorela semena. Botanično je torej razlika med sadjem in zelenjavo, da sadje ima semena zelenjava pa ne, ker se sestoji iz drugih delov rastline(listje, stebla, korenine, gomolji).

Kulinarično, pa je ta meja veliko bolj zabrisana in se generično deli sadje in zelenjavo po vsebnosti fruktoze, torej je sadje sladko, zelenjava pa ne.
Zadnjič spremenil SHadowX, dne Sr Maj 25, 2011 10:09 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Drugače pa, jaz nimam nič proti kar kdo vozi, me pa moti izraz ALFIST! Če so ti všeč Alfe in si z njimi zelo zadovoljen si ožigosan za ALFISTA, ampak če ti je pa VAG kočija všeč si pa racionalni in pametni uporabnik nadmočnega vozila. Bedarija čista. Poznam veliko več GOLFISTOV, ki so obsedeni s to "znamko" kakor Alfistov. Pač Alfist si takoj, ko ti je alfa všeč, pač lejga čudaka k more bit posebn, da mu je Alfa všeč, pr dojčlanderjih pa si baš normalan, ker voziš DAS AUTO. #-o
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ja no sej dejansko je tako. Alfa je specificen avto za specificnega kupca, tko kot je recimo Saab...

Ne poznam nikogar ki bi si kupil alfo iz racionalnih razlogov ker jih je bolj malo...
Zaklenjeno
  • Informacija