nakup nove Brere

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Zaklenjeno
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

To pa je tisto: Alfa mora bit najlepša, najhitrejša, najcenejša, najmočnejša, najvarčnejša in najzanesljivejša ter z največ opreme, če ne, je en kurc od italijana :lol:
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

mitoma napisal/-a:Jaz pa lahko napišem samo obratno od kristjanovega razočaranja nad alfami,ker osebno moja 159 2.4 ponuja daleč več kot prejšnji bmw 320d karavan l.2004 in tudi avdi A4 karavan 2.0 TDI l.05,ki sem jih vozil prej,se pa strinjam da sta bila oba daleč boljša od moje bivše 156 1.9 m-jet,ampak 159 je čisto drug svet! Za ta denar zdaj pišem za svoj avto,bi težko dobil boljši avto z enakimi zmagljivostmi in vozniumi lastnostmi,da o izgledu ne govorim!
No saj to da je od prešnje generacje obeh teh avtov 159-ka precej boljša je pričakovano in ne bi smelo biti drugače. Uporabnik LaserJamm je takrat ko je imel svojo 159-ko na servisu, za par dni najel BMW 3 (zadnja generacija), ki pa je na trg prišel istega leta kot 159, in lepo povedal koliko lepše se 159 pelje, se pravi ne le da je bolj suverenea v ovinkih, tudi bolj udobna je in daje bolj občutek da je več od avta, s čimer se z njim povsem strinjam, saj sem med avtoma opazil enako razliko, suverenost skozi ovinke pa so itak potrdili nemci sami.

Nov A4 je na trg prišel nekje leta 2008, torej je od obeh novejši, in pričakovati da se teh treh let v napredku ne opazi je iluzija. Da bi bil pa za razred boljši, kar trdi kristjan pa seveda v nobene primeru NE more biti res, ker to še nemško usmerjeni raznorazni testi tako zelo ne pretiravajo... ali pa zelo različno pojmujemo kaj to pomeni za razred boljši.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
slehernik
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1116
Pridružen: So Feb 13, 2010 10:46 am

Sej men se zdi 159 vsaj konkurenčna če ne boljša od primerljive ponudbe. Pa brero bi takoj imel, tudi 3.2 :mrgreen:

Ampak če je eden redkih tu, ki je brero kupil novo, reče da je bil razočaran, se takoj zapodite vanj. Sem prepričan, da kdo drug je bil pa navdušen. Recimo aaax al kaj je imel 3.2 pa mu ni bilo žal, pa najbrž zdajšnemu lastniku tudi ne...
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

Vedno sem bil zaprisežen alfist, iz tega razloga sem tudi odštel toliko denarja za alfo, ko so mi vsi govorili, da sem nor in naj kupim kaj drugega, ampak sem vseeno kupil brero z najmočnejšo mašino itd, da bi se lahko kosal z podobnimi bmw-ji, audiji...ko me je pa prvič na avtocesti 530d pustil konkretno zadaj sem se odločil, za kompressor, da bom lahko branil čast alfe in potem se zgodi vse prej našteto...največje razočaranje je pa bilo, ko je bil kompressor zmontiran pa spet nisem mogel prehiteti bmw-ja 530d ampak sva se peljala skupaj, ni mi več ušel ampak sva bila približno ista, zdaj pa naj še kdo reče da sta avta na istem nivoju če enga navadnega traktorja od bmw-ja z 130 km več ne morem prehitet, da o porabi ne govorimo...potem so tu še detajli kot so, radio, senzor za dež, tempomat...to vse je v nemcu izpopolnjeno, na radiu lahko previjaš muzike v breri ni mogoče, spet ena pametna italjanska =D> , senzor za dež briše kot zmešan tu dela normalno, tempomat lahko prekineš brez da stopiš na bremzo in takšnih malenksoti, ki so me motile je milijon...lahko me prepričujete v nasprotno ampak audi je defenitivno boljši avto kot alfa, kar še enkrat poudarim, trdim iz lastnih izkušenj in ne iz razočaranosti, ker sem tudi zdaj najprej mislil kupiti alfo 159 sw, ampak sem se potem pustil prepričat za audija in lahko rečem, da mi ni žal...ne rečem, da je alfa nasplošno slab avto, ampak brera pa to definitivno je, ne rečem, da ne bom več kupil alfe, ampak to šele, ko bojo meli nekaj takega, da lahko prehitiš, nemške 3.0d-je :mrgreen:
:
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Preberi 3 post od svojega gor; mislim, da sem zadel bistvo :wink:
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Kaj takega v slogu jtd-ja pa pri alfi verjetno ne boš dočakal,sploh ne proti 3.0d!(nemškemu,ki je eden boljših dizlašev) verjetno pa nasprotno tam ne boš dočakal niti pribljižno tako ugodno ceno kot pri italijanu,sedaj se moraš samo še odločiti ali ti je bolj pomembno da si na AC z dizlašem prvi ali da ti ostane lep kupček denarja in si še vedno hitrejši od večine pa še več ljudi za tabo pogleda ker dizajnersko je pa alfa sigurno lepša od raznih nemcev!
Pa srečno vožnjo z švabom ti želim!
P.S ima pa moj prjatu ogromno težav ravno z znamko,ki ga sedaj voziš ti,se pa več ali manj vse težave zadnje čase vrtijo okoli elektronike,čeprav je pri manj kot 150000 km menjal tudi turbino in sklopko!
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Jaz se nebi tako enostavno odločil za eno stran.

Na eni strani je razočaran kupec Brere, katerega je novo pridobljeno znanje stalo cca. 50.000€ (oprostite, zame jo to noro veliko denarja). Tudi sam vem, kaj je to, se ti avto priskuti.

Po drugi strani pa Alfa v globalu le ni tako slab avto, če le ne srečaš takih primerkov, kot jaz danes, pri ogledih 159SW. Pa vendar se mi zdi, da spodobno ohranjena 159 lahko brez težav parira E90. Je pa dejstvo, da je Alfa (pa katera koli že) bolj občutljiva, na zlorabo, kot nemci (le ti prenesejo kar precej traparij - pa da se ne bi kdo preveč vtaknil v to - bavarce do letnika 2006 izredno dobro).

Alfa

pro - design, občutek v vožnji, zelo dobri diesli, v zadnjih 7 letih velik premik na temo kvalitete in kompaktnosti

kontra - odsotnost neke spodobne servisne mreže (pooblaščencev ali splošnih - to je rak rana AR v Slo.), pretirana občutljivost na zlorabo lastnikov, merljivi podatki ne sledijo občutkom (v smislu današnjih kazni, je to +)

Kaj, če bi se znali postaviti na nevtralno območje in tako lažje videli tako prednosti, kot tudi slabosti.

Mislim, da si noben ne želi, da bi Alfa postala sterilen voz, ki nikoli ne crkne, le to naj počne malo manjkrat. No vsaj zame je zelo slaba točka to, da crkujejo tudi nove, kar je pa danes skoraj nesprejemljivo (ko postanejo stare 10 let, je pa zanesljivost že kar povprečna).
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

alfa_samec napisal/-a:To pa je tisto: Alfa mora bit najlepša, najhitrejša, najcenejša, najmočnejša, najvarčnejša in najzanesljivejša ter z največ opreme, če ne, je en kurc od italijana :lol:
nekaj si pozabil? 8)
Slika
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kaj pa :?:
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7743
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

Slo poreklo
Slika
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

a mogoce tole premaknete nekam izven vodnikov? Da se ne bo vsak ustrasil, ce bo pomisljal o nakupu ne ravno slabega avtomobila.
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Fantje, vsak ima svoje mnenje.... Če dam en primer.

Kakšen mesec nazaj sem dobil za en dan za furat Audi A7 sportback (letnik 2011 ali pozni 2010, nisem ziher), cena 85k€ in sem bil RAZOČARAN.
Saj udobje je boljše, kot pri 159 (za razliko v ceni bi že moralo biti), ampak vozi se pa slabše, kot 159 in je noro dolgočasen. Sedeži so tudi vredni en kurc če lahko pripomnim. Gume se je bolj slišalo, kot pri mojem, tudi pri višjih hitrostih (200) je več piša vetra, čeprav je drugače bistveno bolj zvočno izoliran, kot 159.
Driving experience je pa tudi slab. Če pustimo ob strani zelo dober 3.0TDI motor in zelo dober (čeprav ne za dinamično vožnjo) 7-stopenjski avtomatski menjalnik, je ostalo precej slabo. Občutka v vožnji nimaš, ko greš bolj optimistično v ovinek padeš dol s sedeža, volan je popolnoma nedirekten in nimaš nobenega občutka, čeprav so bile gor PZero performance gume.
Če ima to cenejši Audi A4 porihtano bolje - potem pa super :D :D

Sem bil vesel, ko sem se usedel nazaj v svojo 159, pa čakam na Giulio...
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Fantje roko na srce, če bi kdorkoli od vas odštel 70 jurjev za avto in le ta ne bi bil sposoben prehiteti povprečno močnega bmw-ja, zraven bi se pa kvaril in žrl k norc verjetno tudi ne bi meli veliko lepega za povedat o njem.
Kristijan čudi me samo to, da se poprej nisi pozanimal o performansah brere. 7 sekund do 100 pač v zdajšnjih časih doseže že kaka fabia ali polo, da o kakem cliotu sploh ne govorim.260 konjev je na papirju precej, v realnosti pa avto ne daje nobenega hudega občutka da je hiter. Motor vleče dolgočasno zvezno, brez kakega presežka, ki ga je bil sposoben aresejev v6, ki je od 4500 obratov naprej deloval res suvereno, zraven pa je porabil cca 2 litra manj. Čeprav kadarkoli se peljem s 159ko q4 ljudje obračajo glave, ker je zvok iz izpuha perverzno lep.
Če vprašate mene je že zarad oblike in notranjosti 159ka ali brera vredna nakupa. Če je avto še redno vzdrževan, zna bit taka brera ali 159 še dolgo v ponos lastniku.Poleg tega je avto varen, čvrst in relativno poceni. če ne kupiš ravno top primerka v salonu.

On topic: brere že nekaj časa ne delajo več zaradi slabega povpraševanja, skoraj novo pa se da dobiti za smešen denar.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Vzamite naslednje besede, in izoblikujte poved:

Berač
Hvali
Malho
Svojo
Vsak
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

ziga22 napisal/-a:Fantje, vsak ima svoje mnenje.... Če dam en primer.

Kakšen mesec nazaj sem dobil za en dan za furat Audi A7 sportback (letnik 2011 ali pozni 2010, nisem ziher), cena 85k€ in sem bil RAZOČARAN.
Saj udobje je boljše, kot pri 159 (za razliko v ceni bi že moralo biti), ampak vozi se pa slabše, kot 159 in je noro dolgočasen. Sedeži so tudi vredni en kurc če lahko pripomnim. Gume se je bolj slišalo, kot pri mojem, tudi pri višjih hitrostih (200) je več piša vetra, čeprav je drugače bistveno bolj zvočno izoliran, kot 159.
Driving experience je pa tudi slab. Če pustimo ob strani zelo dober 3.0TDI motor in zelo dober (čeprav ne za dinamično vožnjo) 7-stopenjski avtomatski menjalnik, je ostalo precej slabo. Občutka v vožnji nimaš, ko greš bolj optimistično v ovinek padeš dol s sedeža, volan je popolnoma nedirekten in nimaš nobenega občutka, čeprav so bile gor PZero performance gume.
Če ima to cenejši Audi A4 porihtano bolje - potem pa super :D :D

Sem bil vesel, ko sem se usedel nazaj v svojo 159, pa čakam na Giulio...
Nevem kakega a7 si ti vozu,ampak tole je navaden bullshit...

Motor je briljanten (za dizla,6 sekund 100kmh,250kmh končna,navora za šlepar), menjalnik več kot odličen 7 stopenjski, ta boljši sedeži pa eni najboljših na trgu in z najbolj obsežnim programom masiranja,hlajenja,gretja in vsesmernih nastavitev v konkurenci.

Tudi v BMW 7 so sedeži klopce - če si jih ne znaš nastavit (napihljive blazine,bočne opore,električni podaljški itd).

Audi z 6 & 7 tolče po bmwju na polno, ostali jima pa tak ne pridejo v tem trenutku blizu...kaka alfa 159, te dva avta sta svetlobno leto pred 159.

Pa to ne pomen da je 159 slab avto, samo eno so hruške, drugo pa paradajz...oboje je sadje samo ni to to...
Zaklenjeno
  • Informacija