1.nakup alfe

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Zaklenjeno
matija3
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Jul 20, 2011 7:13 pm

Živjo!

Na tem forumu sem nov, našel sem že ogromno zanimivih in uporabnih info, zdj pa bi rad tud sam nekaj vprašal in vas prosil za mnenja...

Odločil sem se že, da bo moj naslednji avto alfa. Glede na trenutno finančno stanje pa 147 do leta 2005 ali pa 156. Zanima pa me sledeče... Glede na število km, ki jih prevozim vsak dan bi rabil diesel, ampak ta trenutek ni za moj žep nič pametnega, na voljo pa je kar veliko bencinark. Zanima me, kaj mislete da je bolje, vzeti diesel z več km npr. 180k, ali bencinarko za kar dosti manj denarja ampak tudi manj prevoženih km npr. 130k.

Vsako mnenje bo zelo dobrodošlo! Hvala že vnaprej.
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Jaz bi definitivno vzel avto z manj km.
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
matija3
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr Jul 20, 2011 7:13 pm

aha...kolebam, ker bi po mojih izračunih diesel hitr notr prnesu (kar se cene tiče), naredu bi pa ene 27.000km na leto...
turko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 536
Pridružen: Po Sep 13, 2010 5:54 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

če je mašina lepo ohranjena in je tistih 180kkm res realnih in jih ni 280kkm nimaš kaj zgrešit. je pa res če jih boš tudi ti delal po 30kkm letno jih boš tudi ti v kratkem nabral lepo število za avto in težko jo boš prodal...
ALFA JE HOBI, HOČEŠ ALI NOČEŠ
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-jaz,ko sem svojo dizlo prodajal,nisem opazil neke hude razlike v ceni med bencinarko in dizlo,vse je odvisno od optimističnih želja prodajalcev,ker jih je kar nekaj bilo dražjih od moje jtd :doubt:
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

kot prvo, nikar ne verjemi kilometrom, ker vecnia je uvozenih, malo tahotuninga, ciscenje pa izdelava servisne.
K budgetu pristej se velki servis, ki je skoraj obvezen ob nakupu, zraven pa se vzemi v zakup, da bo velika verjetnost, da bo treba se kej popravljat. Z malo srece tega ne bo veliko.
Glede na kilometrino pa bi znalo drzat, da bo dizel bolj primeren, saj TSji ne slovijo ravno po varcnosti.
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

kupi bencinarja in predelaj na plin.... :wink:
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Zaklenjeno
  • Informacija