Nakup rabljene: AR 156 ... 1.9 ali 2.4 JTD

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Alfač
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 26, 2004 5:17 pm

Tudi to je mogoče,saj je prodajalec najbrž mislil,da bo na tak način avto lažje prodal,kot pa kaže pa se mu prodaja prav zaradi tega lahko zavleče 8)
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

a to se dejansko da tok chipat? iz 136 na 190 km??? jz bi jo za zacetek peljal na valje..
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

Sej je napisu da ima 2.4 JTD 150KM, čipano na 190KM. Pomoje to ni nč posebnega, je čist v mejah normale. Itak imajo motorji in deli notr še precej rezerve in dovolj velikih varnostnih faktorjev, da zdržijo tudi take povečane obremenitve. Seveda je treba vozit z glavo (sklopka...).

Ne vem zakaj bi mreil kompresijo in odpiral motor. Če avto takoj zalaufa in če res NORO VLEČE, je z njim zelo verjetno precej OK.

Hm, NM registracija? Si siguren, da avto ni uvožen? Če je bil tukaj kupljen NOV, bi moral imet vse izpiske, kaj se je dogajalo z avtom na servisu, kjer so ga rihtali!
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
agregat
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: Če Okt 21, 2004 12:16 pm

Še en podatek.
Kar se kajenja tiče, se ob izratitem pospeševanju pojavi črn dim iz izpuha ( niti ni ne vem kakšna količina - v mejah normale), vendar ta dim se brez kakih posebnih razlogov pojavi občasno tudi med samo vožnjo. Ali gre za kakšno okvaro ali je mogoče gorivo slabše kvalitete, gled na to, da zdej mešajo nek biodizel v navadno nafto.
Fantje, dejte no pomagat ubogemu, neodločnemu, previdnemu meni :mrgreen: :wink:
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

ta črn dim je predvsem zaradi čipanja, ni pa to nič hudega, le malo preveč nafte dobi motor v določenih razmerah. Pri čipanih motorjih je pogost pojav malo več črnega dima, kar ni nič kritičnega... doklčer ta dim ni plav ali bel.
BMW stoji pred garažo, Alfa Romeo pa te čaka.
alfa 156
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 78
Pridružen: Ne Jul 04, 2004 8:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana ok.

To je popolnoma normalno. Tudi meni se to pojavlja, kar v lepih loličinah. Sploh pa , če se dva ali tri dni vozim počasi, nato pa ga naenkrat obremenim na avtocesti npr.To je cena čipanja. Če boš bolj pozoren, boš takih vozil kar nekaj opazil.
Uporabniški avatar
Alfač
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 26, 2004 5:17 pm

Tudi motor,ki ni čipan pod obremenitvijo malo pokadi.Črn dim pri dizlu,je pač običajna stvar.Samo pazi,da ni drugačne barve.
Uporabniški avatar
alfa156driver
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 9:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Pozdravljeni!

Zanimam se za nakup AR 156 1.9jtd letnik 2002, ki ima že prenovljeno armaturo in sicer z 100k kilometri. Zanima me če je res treba zelo pogosto menjati ogrevalne šobe in koliko stanejo? Ali je letnik 2002 že kaj "popravljen" motor in ali je treba res po 100k zamenjati glavo motorja, ker naj bi pokale. Vse to so informacije od mehanika, ki dela na uradnem servisu Alfe in Fiata.

Upam, da me boste vi kaj bolj prepričali v nakup in kakšne naj bi bile napake na motorju po 100k kilometrih.

Hvala!

P.S. Zanima me, če kdo pozna kakšno, ki bi bila na prodaj?
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Vse napisane informacije prvič slišim, pa imam sam isto alfo.

Po mojem te je možakar malo peljal na led.
:wink:

Sam imam 147 JTD, 2002, sedaj tik pred 100k kilometrov brez enega samega problema, razen ene plastike, ki so mi jo zlomili na servisu in je povročala zaradi vibracij čuden zvok v kabini.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Pri katerem mehaniku pa dela ta "serviser".
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Da bi na JTD motorjih glave pokale pa resnično prvič slišim.
Pri JTD se nimaš česa bat, tudi ogrevalne svečke nimajo nobenega razloga da bi crknile. Če že je najbolj izpostavljen senzor pretoka zraka in pa turbina - odvisno od načina vožnje.

Sicer pa le kupi, pa dobro prej poglej zadevo.
BMW stoji pred garažo, Alfa Romeo pa te čaka.
Uporabniški avatar
alfa156driver
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 9:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

mehanik dela pri Mlakar & Podboršek v Kranju

Katerega mehanika pa priporočate v okolici Kranja ali Ljubljane.
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

alfa156driver napisal/-a:mehanik dela pri Mlakar & Podboršek v Kranju

Katerega mehanika pa priporočate v okolici Kranja ali Ljubljane.
Večno vprašanje.
Uporabniški avatar
real-e
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 3
Pridružen: So Avg 13, 2005 9:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slov. Konjice

oj!

kupujem 156-ko 2,4 jtd :D pa me zanima na kaj bi morav bit pozorn. kolk porabi na 100km, prvič kupujem alfo pa še dizla povrh, pa nimam pojma ka bi pogledav, moji prjatli so pa še večji amaterji ko jst.
pa bi mi res prišla prav vsaka informacija!!!

hvala :)
156SW
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jul 15, 2005 8:51 pm

Ce je avto iz tujine pazi na prevozene kilometre. Jih je pa dokaj tezko ugotoviti kolk jih je. Glede porabe se mi zdi da pride lahko mal cez 9l/100km po avtocesti (konstantna hitrost med 180 in 200km/h) -lastne izkusnje. Drgac je avto cooll, dobri pospeski, dobra lega...

Lp
Odgovori
  • Informacija