Nakup rabljene: AR 156 ... 1.9 ali 2.4 JTD

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

real-e napisal/-a:oj!

kupujem 156-ko 2,4 jtd :D pa me zanima na kaj bi morav bit pozorn. kolk porabi na 100km, prvič kupujem alfo pa še dizla povrh, pa nimam pojma ka bi pogledav, moji prjatli so pa še večji amaterji ko jst.
pa bi mi res prišla prav vsaka informacija!!!

hvala :)
Na forumu tukaj jo prodaja Veloce, al njegov bratranec ce se ne motim
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Drugače tud jaz prodajam 156 2,4 JTD. Letnik 1999. Uvozil sem jo iz Italije pred enim letom. Poraba pri dinamični vožnji je okoli 7,5 (povprečje nekaj več kot 20 rezervoarjev). Če te zanima nakup mi lahko sporočiš na ZS.
Slika
Uporabniški avatar
Jurman
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: Če Avg 18, 2005 10:47 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Zdravo, sem nov tukej.

Imam namen kupiti AR 156 1.9 jtd (od letnika 2002 naprej) in rabim kakšne uporabne informacije. Namreč prvič kupujem alfo in se nočem 'opeči'. Za motor vem da je odličen, zanima me na koliko km se dela servis - mali, veliki servis in cena le tega? Na kaj naj bom še pozoren pri sami mehaniki?

Delam cca. 30k km letno in glede na moje potrebe (relacijska -> varčna vožnja, + občasno dinamičnejša vožnja) se mi zdi ta avto dobra izbira.

V oko so mi padle te alfe. Je glede na opremo to ugodna izbira?

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=440621
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=440622
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=447622
ajd
fuks
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 227
Pridružen: Sr Avg 11, 2004 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana + Šmartno pri Litiji
Kontakt:

Uporabniški avatar
Jurman
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: Če Avg 18, 2005 10:47 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Hvala za nasvet, samo trenutno še ne rabim karavana. Familija bo čez nekaj let na vrsti :mrgreen:
ajd
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

stari, sportwagna ne kupš zato ker je karavan,ampak ker je LEP avto... :twisted: :twisted:
ker kufer ma ibr neuporaben napravm kakem drugem (nemškem) karavanu....

Drgač pa teh 156k je malo morje zato si vzami čas in jih pejt čim več pregledat,ker ena lepa se bo zihr našla...
Veliko jih je uvoženih iz Italije in Belgije - tu so vprašljivi kilometri,glede na to da ciljaš 2002 naprej pazi da vzameš ta prenovljeno (od 6 meseca naprej so se mi zdi - sej se vidi po notranji konzoli)
Pri teh avtih nujno preglej roke-luft,turbina in bosch pumpa sta itak loterija-če se je lepo delal z avtom bo zdržalo še veliko drugač pa...
Druge stvari so pa standard-pregledaš če je zaleten,diski+ploščice,obrablenost zicev&volana,gume-stanje le teh,izpuh,odzivnost motorja,avto vžgi mrzel in ga poslušaj,kasneje pusti da na mestu laufa do vklopa ventilatorja-da vidiš a vse deluje,prečekirat sklopko z ročno zavoro al pa z pospeševanjem itd itd...
Jst tut razmišlam za nasledn let o 156,in če bo bo definitivno SW....
Pa dober nakup...


LP Miholl
Uporabniški avatar
Jurman
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: Če Avg 18, 2005 10:47 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Jih bom probal čimveč pogledat, ni hudič da se nebi kakšna ohranjena najdla.
Kako je s servisi?
ajd
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Sej tudi stare niso toliko, tko da bi mogla bit večina ohranjenih, če je pa 3-4 leta star avto zgonjen pa sam stran od njega, ni bil nič vzdrževan..... Doma smo imeli od novega 8 let star avto pa je bil z malo pazljivosti kot nov ko smo ga prodali.....

LP
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Prov velik ti ne morem pomagat ker mam 2000 letnik jtd, ti pa lahko rečem, da upoštevaj nasvete Miholla. Mal se zapelji, ne sme vse škripat, na podvozju se sploh ne sme nč slišat ker ti avti, saj v primerjavi z mojo 156 in pa našo staro 164 niso več tko šlampast. Uglavnem kar zlo kompakten avto. Mal vrži tud uč na motor, da ni preveč masten (kaka kapljica ni nujno generalka - sam sem moral samo eno objemko zamenjat na neki cevi blizu turbine). Odpri mal dispanzijsko posodo ko se avto segreje in glej da ne bo šklokotal notri kot v loncu ko kuhaš krompir. Mal tud poglej tud da ni dispanzijska posoda mastna notri. Odpri čep za olje in poglej njegovo notranjost proti svetlobi, ker če se na njej pojavljajo bele lise, potem samo bejž bejž (ena 156 l.99 1.6 se prodaja v lju, ki ima ravno ta problem).

Pa glej da dobiš dva ključa in Code Card, ker brez tega si mrzu. Mal preleti tud homolomo kartonček če vse klapa (moja je kupljena v slo sam so bedanci na triglavu zajebal in niso 16 col felgic vključil notri. Avto je pa sport paket ane...).

Vrž tud uč na stikala, lučke in slično če vse dela. Drugač se da pa avto fajn razkrinkat če je bil kdaj štrihan tako, da ga zvečer porineš v kako garažo in ga pogledaš pod unimi belimi metr dolgimi cevastmi lučmi (sori zdej se ne morem spomnit kako se jim reče). Vem samo, da te luči hitr pokažejo različne tone in pa rise od brušenja.

Mal tud prečekirej klimo. Če je avto fejst segret na soncu prižgi klimo in počakaj kako minuto, potem bi pa že moral lepo hladen zrak prihajt skozi reže. Ako ni fajn ohlajen boš bržda moral kmalu menjat plin...

Uglavnem stvari je malo morje. Če se še kaj spomnim bom zapisal, če imaš pa kako konkretno vprašanje pa kar na plano z njim.

lp
156SW
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jul 15, 2005 8:51 pm

Ce bos kupoval kupi 85kw/115ps. tretja generacija motorjev in ce lufrtmesser dobro dela mora kr limat. Moja je blizu 200.000km letnik 01 in je se vedno OK.(tok..tok..tok..) Iz uvoza - ponavadi so bili ti avti na leasing - imajo vse cez 120.000km in ne nasedaj na 70.000 km. Ko jo kupis, ce je avto iz uvoza naredi obvezno veliki servis....Ne verjemi servisni knjigi....

LP
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

nekje je bil topic: AR156 Nasveti pri nakupu (v angleščini) :? :roll: :? ,men se neda iskat po temu forumu (tuki je pa nekaj podobnega: http://s2.excoboard.com/exco/thread.php ... adid=78380 )

mogoče ga kakšen moderator ni dal pod sticky :? (naj kdo prevede, če se mu da. jz ne znam vsega prevest :P )
Uporabniški avatar
Jurman
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: Če Avg 18, 2005 10:47 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Hvala vsem za nasvete, se oglasim ko bo avto doma
ajd
dancekbanancek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1013
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 7:50 pm

vidm da cekeras tut eno pr luminariju...pazi na garancijo pri njemu,ce jo bos pac tam uzel :wink:
Uporabniški avatar
Jurman
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: Če Avg 18, 2005 10:47 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

dancekbanancek napisal/-a:vidm da cekeras tut eno pr luminariju...pazi na garancijo pri njemu,ce jo bos pac tam uzel :wink:
Kaj misliš to z garancijo? Sej večina trgovcev itak ne daje garancije na rabljena vozila (mogoče 1 mesec). Alfam letnik 2002 pa letos poteče tovarniška garancija.
ajd
156SW
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 161
Pridružen: Pe Jul 15, 2005 8:51 pm

V Nemciji dobis pri vsakem resnem trgovcu leto garancije.....ampak taksen avto stane isto kot v Slo. mogoce celo mal vec.
Odgovori
  • Informacija