Nakup rabljene: AR 156 ... 1.9 ali 2.4 JTD

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

valda, sej če pretiravaš itak zletiš iz ceste tko al pa tko :D

z tpv jem nimam izkušenj, glede števcov je pa tko da tko al pa tko nikdar ne veš, mal pogledaš ohranjenost avta, pelješ ga na testno pa vidiš kako se obnese, pol mu pa rečeš da bi ga na pooblaščen servis pelu pregledat in če bo začel ti tip mutit je že verjentnost da je kej narobe. ko sem jaz hodil gledat avte, so mi govoril da nimajo tablic, pa da ni zavarovanja... sem rekel da grem po preizkusne tablice, pa jim set ni blo prav, ene 2 sta me kar nekam poslal.... popolnega avta pa ni, vsi majo buške, praske... skor vsak je bil že kaj zaleten, farban, tud vsak moj avto do sedaj, pa od vsazga ki ga poznam... najslabš je pa da žensko s sabo vozš na oglede, moja je vidla sam usne pa gumbke pa avt. klimo, pa je bil dobr :lol:
PLAYGAME
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Jan 31, 2005 1:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: nm
Kontakt:

vir:
http://www.avto-magazin.si/avtomobilski-testi/?n=1763


Turbina se zbudi pri približno 1700 vrtljajih ročične gredi v minuti, motor pa polno diha od 2000 do 4000 vrtljajev. Zavrti se sicer do 4500, morda še nekaj čez, in čeprav se rdeče polje prične (šele) pri številki 5000 na merilniku vrtljajev, je vsako priganjanje prek 3500 vrtljajev v minuti brez smisla. ž

Ti vrtljaji v zadnji, šesti prestavi pomenijo okrog 180 kilometrov na uro, in dokler se vozite s pol plina v območju med 2500 in 3500 vrtljaji, boste približno sodili v en odstotek najhitrejših na cesti. Se pravi, da jih bo 99 odstotkov počasnejših, vi pa že zelo zelo globoko v rdečem polju hitrostnih omejitev.

Šesta prestava in 3000 motornih vrtljajev pomeni potovalnih 160 kilometrov na uro, obenem pa tudi zmerno porabo goriva: potovalni računalnik obljublja 9,2 litra na 100 kilometrov in tudi naša skupna poraba je kljub priganjanju znašala le približno tri četrt litra več. Vozniki iz prvega odstavka tega zapisa pa bi lahko dosegli tudi za četrtino in več manjšo porabo plinskega olja. Glede na zmogljivosti in občutke v vožnji zelo ugodno.
PLAYGAME
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Jan 31, 2005 1:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: nm
Kontakt:

No včer sem pa se mel možnost biti sopotnik v gt 1,9 150km Alfi in kaj naj sploh rečem :mrgreen: :mrgreen: , zakon, vleče in vleče, je pa rekel lastnik, da se je peljal z karavanko 2,4 in da je še kr dosti bolj brutalna.Treba probat :mrgreen:
cabdriver
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Dec 01, 2008 2:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Metlika

Lep pozdrav vsem forumašem.
Imam možnost nakupa Alfe 156 2,4 jtd m-jet letnik 2004 z 122000 prevoženimi kilometri.
Zanima me če je cena 8000€ ugodna ali ne?
Naj še dodam da je avto italijanski in da ima overjeno servisno knjigo, ter dvomesečno garancijo na motor, menjalnik in podvozje.
Ah, da ne pozabim- oprema je pa TI :mrgreen:
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

cabdriver napisal/-a:Lep pozdrav vsem forumašem.
Imam možnost nakupa Alfe 156 2,4 jtd m-jet letnik 2004 z 122000 prevoženimi kilometri.
Zanima me če je cena 8000€ ugodna ali ne?
Naj še dodam da je avto italijanski in da ima overjeno servisno knjigo, ter dvomesečno garancijo na motor, menjalnik in podvozje.
Ah, da ne pozabim- oprema je pa TI :mrgreen:
če je TI potem cool nakup, ker jih ni veliko, odločitev je pa seveda na tvoji strani, če je avto lepo ohranjen in če si ga že sprobal in ti sede, potem --> go ahead, imaš mogoče kakšno slikco al pa link od te Alfice?
Slika
Uporabniški avatar
Gorkichev
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1818
Pridružen: Ne Jul 03, 2005 10:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica - Ljubljana - Nova Gorica

cabdriver napisal/-a:Lep pozdrav vsem forumašem.
Imam možnost nakupa Alfe 156 2,4 jtd m-jet letnik 2004 z 122000 prevoženimi kilometri.
Zanima me če je cena 8000€ ugodna ali ne?
Naj še dodam da je avto italijanski in da ima overjeno servisno knjigo, ter dvomesečno garancijo na motor, menjalnik in podvozje.
Ah, da ne pozabim- oprema je pa TI :mrgreen:
Če avto zgleda uredi potem je odličen nakup - cena izjemno ugodna (upam da niso vrteli km nazaj :? )

To boš uvozil sam iz italije? V tujini imajo rabljeni avti 1 leto garancije :wink:
Uporabniški avatar
matej146
Alfist
Alfist
Prispevkov: 250
Pridružen: Sr Jan 04, 2006 8:07 pm

Uporabniški avatar
Gorkichev
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1818
Pridružen: Ne Jul 03, 2005 10:06 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica - Ljubljana - Nova Gorica

matej146 napisal/-a:Vrjetno je tale mišljena :wink:
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2440432#
Odlično ohranjena :roll: ...jim pripeljem pokazat ˝mojo˝ 8)
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

jap, pa jih vprašaj koliko ti dajo zanjo? :D
no u glavnm pri tem prodajalcu - še predno greš tja, vprašaj po telefonu če so vsi ključi in kartice, ker ponavadi imajo samo en ključ, odgovorijo pa naslednje: ,,ja to pa zato ker se ključi pogubijo,,
ja ključe je pa res lahko zgubit #-o
pa obvezno se zapeljat na testno vožnjo, ker avte imajo v garaži in ravno ne vidiš vseh napak na njem, pa če pada dež toliko bolje da vidiš če vse tesni tko kot treba, preglej gume, če so različne - nižaj ceno, zahtevaj obvezno opremo, sej veš: kupec ima vedno prav in če hočejo prodat, naj se malo potrudijo
Cabdriver - če boš šel gledat poročaj, kaj si vidu v NM
Slika
cabdriver
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Dec 01, 2008 2:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Metlika

Ni mi problem vprašat saj delam na tej firmi (sam ne v prodaji avtomobilov, ampak v kakovosti na projektih).
Me pa zanima koliko ključev in kakšna kartica mora zraven bit?
Gledal sem servisno(poštempljana zadnjič pri 119000 km), gume so sam letne (še za sezono), ko jeprišla je bil malce opraskan prvi blatnik(Italija), drugače je pa kar se mojga znanja avtomobilizma tiče, avto z realnimi kilometri(usnje volan).
Če ma še kdo kakšen nasvet al pa če je kdo iz NM in gre z mano še na ogled dam za kavo (al pa pir)
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

najmanj dva ključa morata biti, v obeh baterije tako da lahko probaš če odklepa in vžiga na oba, kodna kartica in kartica s kodo za radio
sej ni panike če so letne gume, samo da so vse enake, na moji so bile spredaj dunlop, zadaj pa uniroyalke - malo mešano na žaru :doubt:
Slika
andrejk
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Če Nov 24, 2005 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0

Cabdriver,

videl, .. ne bi temu rekel odlično ohranjena.. Če ti ne bo všeč in boš že v Nm pridi pogledat še mojo (gl. podpis).

cabdriver napisal/-a:Lep pozdrav vsem forumašem.
Imam možnost nakupa Alfe 156 2,4 jtd m-jet letnik 2004 z 122000 prevoženimi kilometri.
Zanima me če je cena 8000€ ugodna ali ne?
Naj še dodam da je avto italijanski in da ima overjeno servisno knjigo, ter dvomesečno garancijo na motor, menjalnik in podvozje.
Ah, da ne pozabim- oprema je pa TI :mrgreen:
cabdriver
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 21
Pridružen: Po Dec 01, 2008 2:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Metlika

V bistvu sem se že odločil. In sem jo zaaral.
Upam da ni slaba odločitev.
Ka je pa tebe motilo pri avtu?
Uporabniški avatar
matkeg
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: Pe Jan 23, 2009 5:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Šentjernej

Rad bi vprašal kakšna je razlika v mašinki 1.9 JTD in 1.9JTD MJET!To da je razlika v moči vem ,zanima me katerga priporočate, kakšne so izkušnje gre pa za 156ko okol 2004letnik!
Sem bolj nov pa se zanimam za alfo!
lp
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Glavna razlika je, da ima mjet 16 ventilov, navadna pa 8. Priporočamo pa 2.4jtd mjet :mrgreen: Od teh dveh pa 16v.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Odgovori
  • Informacija