Nakup rabljene: AR 156 ... 1.9 ali 2.4 JTD

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Hombre
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 109
Pridružen: So Dec 25, 2004 8:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Cjele

Cuore Sportivo napisal/-a:nekje je bil topic: AR156 Nasveti pri nakupu (v angleščini) :? :roll: :? ,men se neda iskat po temu forumu (tuki je pa nekaj podobnega: http://s2.excoboard.com/exco/thread.php ... adid=78380 )

mogoče ga kakšen moderator ni dal pod sticky :? (naj kdo prevede, če se mu da. jz ne znam vsega prevest :P )
Tole si fajn naredu...svaka čast :wink:
Tako je na vasi!
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

A nima alfa 2 leti garancije? Potemtakem jim je garancija potekla že 2004...
Uporabniški avatar
Jurman
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 56
Pridružen: Če Avg 18, 2005 10:47 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: gorenjska

Kaj, a samo 2 leti majo? :|
ajd
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

jah nove bojo mele zdj bojda 3 leta ali 120 tisoč km....

sej 2 leti ma vsak evropski avto....

Korejci majo pa tut 4 ali 5 let in 160k km (menjalnik+mašina)-to je kr vredi.... fora pa je da ga morš pr pooblaščencih servisirat-kar pa itq ni slaba stvar...
Uporabniški avatar
big foot
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Po Dec 27, 2004 7:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Torej jutri se moram odlocit med 2.4 in 1.9. Obe sta popolnoma primerljivi, razlika je le v motorju. (140km ali pa 115km).
Zanima pa me predvsem kako je z porabo enega in drugega, vzdrzljivostjo, hibe....
Uporabniški avatar
dabo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 57
Pridružen: Če Avg 25, 2005 11:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

big foot napisal/-a:Torej jutri se moram odlocit med 2.4 in 1.9. Obe sta popolnoma primerljivi, razlika je le v motorju. (140km ali pa 115km).
Zanima pa me predvsem kako je z porabo enega in drugega, vzdrzljivostjo, hibe....
2,4 je res zmogljiv motor in je avto za tistga, ki izjemno hitro vozi, predvsem na odprtih cestah.
Kar se mestne vožnje tiče in lokalne je ista reč kot pri 1,9 jtd, saj 2,4 sploh ni smotrno izkoroščat, ker te potem samo pribija na sedež, pa po porabi goriva. Tudi 1,9 jtd je kar živahen v svojem razredu glede na konkurenco med drugimi znamkami.
Poraba 1,9 = povprečno 6-7
Poraba 2,4 = povprečno 8-9
Precejšnja razlika pa je tudi pri zavarovanju vozila in cestnini - preveri še to.

Oba motorja sta DOBRA, seveda pa moraš sam presoditi kakšno potrebo ima glede načina vožnje.

Upam da sem ti podal kakšno koristno informacijo???
dabo
andrejk
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Če Nov 24, 2005 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0

Ko sem se jaz zanimal za isto vprašanje so mi 2.4 jtd zelo odsvetovali.. menda so stroški vzdrževanja/popravil precej višji. Zakaj ti pa ne vem povedat (razen to, da je 2.4 petvaljnik).
2.4 jtd
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Feb 05, 2006 9:59 am

Vzdržljiva sta oba motorja, prav tako nimata nobenih posebnih hib, razen kak merilec pretoka zraka (Bosch) crkne, ki pa ga lahko brez težav zamenjaš sam. Jaz sem se pred kakim letom in pol prav tako odločal med tema dvema motorjema, vendar sem vzel 2.4 JTD (je 136 konjski/100 kw- l. 99/00), saj je popolnoma enaka cestnina (od 1800 do 2500 ccm) in enako zavarovanje 80 do 100 kw), poraba pa je verjetno za kak liter višja, odvisno od načina vožnje. Meni porabi od 6,5l (varčna vožnja na relaciji) do 8l (mestna + hitrejša vožnja), povprečje v zadnjem letu pa je okrog 7. Več kot kak dcl čez 8 l mi še ni uspelo porabiti, saj je motor nesmiselno obremenjevati nad 3500 obratov, čeprav se za dizla kar rad vrti. Ima pa 2.4 veliko lepši zvok od 1.9 saj ima 5 cilindrov in tudi glede na moje izkušnje dosti bolj gre oz. ga je treba manj priganjati, saj če prestavljaš pri 2500 do 3000 obratov, si že verjetno najhitrejši na cesti. Motor 2.4 s 140 KM, pa je drugače tišji od motorja s 136 KM, saj ima izpopolnjen vbrizg.

Pri moji alfici motor dela brez vsakih težav, v mrazu vžiga brez težav, prav tako na servisni interval 15 tisoč km ne žre nič olja ima pa cca 200.000 km, bolj je problem podvozje-roke in amortizerji, ki verjetno zaradi teže v nosu vozila še bolj trpijo in je po takšni kilometrini občasno treba kaj obnoviti. V Sloveniji so JTD alfe v veliki večini uvožene iz tujine in imajo lahko tudi dosti več km (prevrteni števci!!) tako, da bodi previden pri nakupu.

Servisi za 1.9 in 2.4 pa stanejo popolnoma enako, razen v 2.4 gre 8 dl več olja (5l), kar pa na servisu tako zaključijo navzgor in ima eno grelno svečko več, če jih moraš slučajno zamenjati.

Sedaj je samo odvisno kaj ti je bolj pomembno zmogljivosti ali poraba, čeprav lahko 1.9 tudi čipaš, vendar sam nisem pristaš tega.

Sam sem s svojo alfico zaenkrat zelo zadovoljen in čeprav je dizel se mi vsakič ko se usedem za volan nasmeji. Želim pa ti veliko sreče ob nakupu in čim več varnih kilometrov.
Uporabniški avatar
dabo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 57
Pridružen: Če Avg 25, 2005 11:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

2.4 jtd napisal/-a:Vzdržljiva sta oba motorja, prav tako nimata nobenih posebnih hib, razen kak merilec pretoka zraka (Bosch) crkne, ki pa ga lahko brez težav zamenjaš sam. Jaz sem se pred kakim letom in pol prav tako odločal med tema dvema motorjema, vendar sem vzel 2.4 JTD (je 136 konjski/100 kw- l. 99/00), saj je popolnoma enaka cestnina (od 1800 do 2500 ccm) in enako zavarovanje 80 do 100 kw), poraba pa je verjetno za kak liter višja, odvisno od načina vožnje. Meni porabi od 6,5l (varčna vožnja na relaciji) do 8l (mestna + hitrejša vožnja), povprečje v zadnjem letu pa je okrog 7. Več kot kak dcl čez 8 l mi še ni uspelo porabiti, saj je motor nesmiselno obremenjevati nad 3500 obratov, čeprav se za dizla kar rad vrti. Ima pa 2.4 veliko lepši zvok od 1.9 saj ima 5 cilindrov in tudi glede na moje izkušnje dosti bolj gre oz. ga je treba manj priganjati, saj če prestavljaš pri 2500 do 3000 obratov, si že verjetno najhitrejši na cesti. Motor 2.4 s 140 KM, pa je drugače tišji od motorja s 136 KM, saj ima izpopolnjen vbrizg.

Pri moji alfici motor dela brez vsakih težav, v mrazu vžiga brez težav, prav tako na servisni interval 15 tisoč km ne žre nič olja ima pa cca 200.000 km, bolj je problem podvozje-roke in amortizerji, ki verjetno zaradi teže v nosu vozila še bolj trpijo in je po takšni kilometrini občasno treba kaj obnoviti. V Sloveniji so JTD alfe v veliki večini uvožene iz tujine in imajo lahko tudi dosti več km (prevrteni števci!!) tako, da bodi previden pri nakupu.

Servisi za 1.9 in 2.4 pa stanejo popolnoma enako, razen v 2.4 gre 8 dl več olja (5l), kar pa na servisu tako zaključijo navzgor in ima eno grelno svečko več, če jih moraš slučajno zamenjati.

Sedaj je samo odvisno kaj ti je bolj pomembno zmogljivosti ali poraba, čeprav lahko 1.9 tudi čipaš, vendar sam nisem pristaš tega.

Sam sem s svojo alfico zaenkrat zelo zadovoljen in čeprav je dizel se mi vsakič ko se usedem za volan nasmeji. Želim pa ti veliko sreče ob nakupu in čim več varnih kilometrov.
Glede zavarovanja:

2,4 JTD tu imamo lahko 3 motorje in eden med njimi ima 103 kw tako da padeš kar en razred gor in to kar nekaj nanese pri osnovnem in kasko zavarovanju.
dabo
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Sam imam 1.9 JTD. Če povem popravici, bi se v tem trenutku odločil za 2.4 JTD. Ko človek vidi takšen avto na cesti, na parkirišču, ko se usede v takšen avto in ko ga začuti med vožnjo, enostavno potrebuje vsaj 2.4 JTD. Ne vem no, nekako pričakuješ, da je avto zmogljiv pa če sediš za volanom ali zgolj opazuješ.

Drugače je pa 1.9 super za vozit in tisti z 116 konji so tudi precej bolj poskočni od moje 105 konjske tako, da se vrzel med manjkom konjev že precej zmanjša. Osebno ti torej rečem, če ti zavarovanje ne predstavlja oviro, potem kar lepo 2.4. Stroški so sicer malenkost večji, ampak zgolj zavoljo enega valja več (+1 svečka, + neka dcl olja,...). Večina delov je identičnih in nepredstavljajo večjega stroška.

lp
Uporabniški avatar
Alfaspider
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2664
Pridružen: Po Okt 13, 2003 8:36 am
Član Alfa Kluba: 0

Če ti je prešvoh pelji bejbo na čipanje.
Uporabniški avatar
smoljo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 190
Pridružen: To Dec 20, 2005 1:45 pm
Član Alfa Kluba: 0

sigurno 1.9 jtd ker itak ne rabis toliko konjev za po nasih cestah.so pa definitivno stroski vecji pri 2.4 jtd.jaz sem s svojo zadovoljen.gre dosti vcasih se prevec.konkuriras pa lahko z vsakim avtom na cesti.pa sparovc je.srecno pri nakupu in pri voznji
srečno voznjo
Uporabniški avatar
big foot
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 88
Pridružen: Po Dec 27, 2004 7:31 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

OK, sem že vplačal. Padla je 2.4-ka saj so nekoliko večji stroški, samo kake bistvene razlike v stroških pa ni - gušt je pa le gušt. Slike pa pridejo na net šele drugi teden. :P
Uporabniški avatar
smoljo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 190
Pridružen: To Dec 20, 2005 1:45 pm
Član Alfa Kluba: 0

no upam da je bila dobra odlocitev.srecno voznjo
srečno voznjo
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

=D> =D> =D>
sam še slikice rabimo...
Odgovori
  • Informacija