Nakup rabljene: AR 156 ... 1.9 ali 2.4 JTD

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

Odgovori
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

1,9 .. mislim da če ne boš ravno non stop prehiteval v hrib pomojem ne rabiš čipiranja ... jaz vem zase da ko pohodim gas tudi če je suh asvalt druga trga
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Hvala za nasvete, torej bo kr 1.9 140km padla, ker je eden od glavnih razlpgov da menjam avto tudi poraba, ki pa pri 2.4 motorju nebi bla neka velka razlika. Zdj pa sam še eno lepo in ohranjeno trefit, pa po možnoati s strešnimi sanmi.

Aja še vprašanje glede strešnih sani, v primeru da jih nima vgrajenih, se baje me da dodatno namestit? oz. m slučajno vsaj reže da bi nekak sam prečne namonitiral, pa da bi vsaj nekak zgledal.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Zdej nekij gledam glede čipanja, pa sm najdu da se dobi za okrog 100€ chip tuning box, katerega priklopimo direktno na kabel za računalnik in npr. za ta model alfe čipir na 170km in 360nm navora. Če to res čipira kot mora, potem je to zelo ugodna zadeva napram pravemu čipiranju. Pa še odstrani se lahko kadar hočeš.

Evo še link:

http://www.ebay.com/itm/Chip-Tuning-Box ... 72&vxp=mtr
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

A ni že dovolj napisanega v tej temi: http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=118

Na kratko pa, ta box je FAIL.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
folc
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1356
Pridružen: Ne Jul 01, 2012 6:32 pm
Vozilo: AR 156 SW 1,9 JTDm 110kW 150KM l'05
Kraj: Nekje med NG in Tolminom :)

sasoz napisal/-a:Zdej nekij gledam glede čipanja, pa sm najdu da se dobi za okrog 100€ chip tuning box, katerega priklopimo direktno na kabel za računalnik in npr. za ta model alfe čipir na 170km in 360nm navora. Če to res čipira kot mora, potem je to zelo ugodna zadeva napram pravemu čipiranju. Pa še odstrani se lahko kadar hočeš.

Evo še link:

http://www.ebay.com/itm/Chip-Tuning-Box ... 72&vxp=mtr

čakam komentar TribesMana ... :P
Alfa Romeo .. time to stop looking and start touching :D
nenad
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Feb 14, 2013 3:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Žiujo borci :D Lepo bi zaprosil za kratek nasvet. stvar je taka nikoli nisem imel alfe. v mislih imam 156ko 2.4jtd letnik 2000. cena 1800, karavan, dobro ohranjena, notranjost tudi lepo ohranjena, redni servisi, prevoženih 212000 (naj bi bili realni), dokazila o servisih. Pa tut opreme ima dosti.
ZANIMA ME:
-na kaj bi moral biti posebej pozoren pri nakupu oz. ogledu in testni voznji
- poraba 2.4 jtd (kombinirana realna poraba)
-tezave katere se da mogoče takoj opaziti ( da ne grem ob nakupu še takoj dodatno 150 250 350 evrov v strošek)
- oz. pogoste težave pri tem avtu in tem motorju
Seveda ne pričakujem novega avta ampak me zanimajo hibe na katere naj bi bil pozoren pri nakupu in tudi za porabo vem da je odvisno od voznika oz. dirkača :lol:

Najbolj me zanima na kaj moram biti pozoren pri nakupu tega modela in tega motorja.

HVALA ZA ODGOVOR
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Iz moje strani, motorji so dobri trpežni, s porabo boš tud pomojem zadovoljen, tam nekje do 7l ali manj, glede stroškov pa kar računaj, kupuješ rabljen avto in bo 200, 300, 400€ hitro, nihšče ti ne bo prodal brezhibnega avta. Kaj več bo kdo drug povedal.
Odgovori
  • Informacija