JTS

Vodniki o nakupu in vzdrževanju

Moderator: Tehnika moderatorji

bosko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 98
Pridružen: Pe Jan 23, 2004 8:09 pm

poraba od 8 do 10 l odvisno od vožnje isto pije kot ts motor kar se pa tiče mejalnika pridi in probaj meni je fantastičen, v nasprotnem primeru ne bi spet zamenjal za selessped moram pa povedati da so mi crknili semeringi na servo volanu. Drugače pa gre super.
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

Glede selespeeda bom rekel tole. Probal sem ga na kratki razdalji pa niti ni napacen. Glede tezav z njim pa ne morem govorit, ker ga nimam.
Moje ime je Niva, Lado Niva. Sem terenski človek!
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Bi prosil kakšno informacijo in če ima kdo izkušnje s takim vzilom. Kako je s temi motorji, je tudi tu pričakovati kak ribato? Performanse recimo? Je bolj revščina, al gre dobro?

Ne najdem članka o JTS-ih na strani Kraških gadov. Lahko kdo pripne link te teme?
Slika
Uporabniški avatar
aaxxx
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 961
Pridružen: Sr Mar 02, 2005 7:43 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Macau, SAR China

veloce napisal/-a:Bi prosil kakšno informacijo in če ima kdo izkušnje s takim vzilom. Kako je s temi motorji, je tudi tu pričakovati kak ribato? Performanse recimo? Je bolj revščina, al gre dobro?

Ne najdem članka o JTS-ih na strani Kraških gadov. Lahko kdo pripne link te teme?
Enthusiast si lasti GT z JTS motorjem. Povprašaj njega.

LP
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

veloce napisal/-a:Bi prosil kakšno informacijo in če ima kdo izkušnje s takim vzilom. Kako je s temi motorji, je tudi tu pričakovati kak ribato? Performanse recimo? Je bolj revščina, al gre dobro?

Ne najdem članka o JTS-ih na strani Kraških gadov. Lahko kdo pripne link te teme?
Nekaj informacij boš dobil v tej temi:
viewtopic.php?t=19554&postdays=0&postorder=asc&start=0
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Enthusiast
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 663
Pridružen: So Apr 26, 2008 8:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radmirje

veloce napisal/-a:Bi prosil kakšno informacijo in če ima kdo izkušnje s takim vzilom. Kako je s temi motorji, je tudi tu pričakovati kak ribato? Performanse recimo? Je bolj revščina, al gre dobro?

Ne najdem članka o JTS-ih na strani Kraških gadov. Lahko kdo pripne link te teme?
Motor je super, vzdržljiv. Za mano je 50k km in motor bp. Performans pa zelo zadovoljiv, ravno pravšnja mera med ne prehudo porabo in športnostjo, ki si nista lih prjatla. :lol:
Ne ampak res lepo potegne in tudi zvok motorja je božanski v višjih vrtljajih. Ti povem da ti konjiči zadostujejo in če si jih boš lastil boš že sam videl. :mrgreen:

Preden sem kupil svojo sem prebral tale članek ki me je še bolj prepričal o moji nameri po JTS, u bistvu bi naslednji korak lahko bil samo GTA. :)

http://www.siol.net/Avtomoto/Testi/Avto ... 0_JTS.aspx
bostjanluk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Mar 03, 2008 4:12 pm

moraš vedet, da neoriginalnih delov za ta motor skoraj ni.
Od katalizatorja do sond (ki jih ima 4 mimogrede), injektorji so dragi da pop...., rad pije olje,poleg tega, da ti jo skoraj nihče ne bo znal popravit, če bo kaj narobe z motorjem.


Vse to sem doživel v 4 letih :mrgreen:


Vendar tistih par dni v letu, ko ne gori nobena lučka je pa majka.


Še pri Zegi se je mehanik pošalil, da vozim eksotiko.
Uporabniški avatar
Enthusiast
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 663
Pridružen: So Apr 26, 2008 8:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radmirje

jap, na olje pa morš pazit, ga zna popupcat tut liter al pa še kaj več med servisnem intervalu (10k)
sicer pa tok, tok po lesu, pr meni je dozdaj lučka zagorela samo za senzor termostata
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Daljni sorodnik ima 156 JTS in kokr slišim ni najbolj hvaležna mašina pod soncem... Je imel že kar nekaj incidentov, vključno z strganim jermenom... Za kaj več bi ga pa moral malce bolj natančno zaslišati...
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Pride primer. isto je pri ostalih znamkah, da ne boš mislil. So primeri, ko najboljšega motorja ne morejo k pameti spravit. Pa naj bo to BMW, Mercedes,... Pri tako masovni proizvodnji je to neizbežno.
Slika
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Keri masovni proizvodnji :?: :?: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Npr. ta Veloce? http://www.porscheenginefailure.com/ :lol: si se danes zjutra ponovno zaljubil v AR? :lol:
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Z bratom imava spiderja 2.0 JTS.
Res da ne delava nekih strašnih km ... avto ima sedaj 45000km ... približno 5000 na leto in nimava nobenih problemov. Lani so bili starostno zamenjani jermenski sklopi, sicer pa vsako leto olje in filter.
Olje je sicer nucal v normalnih količinah, dokler ni šel notri 10-60w sedaj je pa mir. Na selenia.net priporočajo za ta motor to gradacijo.

Motor je pa poezija in prav čudno se mi zdi da kolega ni bil zadovoljen z 2.2 JTS prav tako v novem spiderju, češ da skriva kavale.
Zaklenjeno
  • Informacija