Kateri športni filter?

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Zguba časa...

Serijski airbox je znanstvena fantastika... tam je vsaka malenkost narejena z razlogom. Predvsem resonančne komore zelo vplivajo na odzivnost in glas avta.

Ko enkrat namestiš tak filter, dobiš glasen avto tam kjer je najmanj treba, gre pa manj kot prej.

Pri meni se je poznalo v občutno slabšem pretoku zraka v nižjih obratih (kar je bilo kasneje potrjeno tudi z meritvami).

To da se teb zdi motor bolj odziven je pa samo placebo efekt ker avto bolj muka.
AlfaSky
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Sr Okt 05, 2011 11:28 pm

Je kdo iz okolice MB, ki ma dvokonusni športni filter za posodit samo?
Teddd
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: So Jun 30, 2012 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB-Miklavž

dancekbanancek napisal/-a:Ne verjamem da gre isto. Sprobano pri dveh 2.0 16V obe sta šle slabše ker nismo poštimali računalnika. Potem sem dal rajši gor originalnega in sta obe bistveno bolje šle.
ja točno to sem imel v mislih ,.. v računalnik mora bit ''vnešeno'' večji pritok zraka , secer avto dala napačno mešanico to je 101% tak , je pa res če se ti gre zgolj samo zaradi zvoja pa ja je cool tut filter za 15€
Redko kdaj bi naj obupali zaradi nemogočih stvari , Zaradi težkih pa nikoli !!!
AlfaSky
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Sr Okt 05, 2011 11:28 pm

Zakaj pa se je potem uporabniku _BiStRi_ z dvokonusnim filtrom drla zadeva? Pa ni nič optimiziral...
Teddd
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: So Jun 30, 2012 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB-Miklavž

AlfaSky napisal/-a:Zakaj pa se je potem uporabniku _BiStRi_ z dvokonusnim filtrom drla zadeva? Pa ni nič optimiziral...
ja saj dere se dere ,... saj pravim če je tvoj namen bol divji zvok je cool samo filter gor pa končano ,... če pa bi od filtra rad kaj imel pa je potrebno vsako malenkost optimizirat ,.. se pravi nared komplet CIA in dobro poskrbet da ne priteka topel zrak od motorja zraven in vseskupaj optimizirat ,... draga zadeva glede na to da z CIA pridobiš max. 5-10KM pa še to pretiravam ,... zato pa ,... spravit nekaj denarja na kup ,, več delov nabavit , avto v garažo , pelat da se optimizira pa dobiš odziv avta da lažje diha pa ne samo da SLIŠIŠ ampak čutiš :wink:
Redko kdaj bi naj obupali zaradi nemogočih stvari , Zaradi težkih pa nikoli !!!
AlfaSky
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 84
Pridružen: Sr Okt 05, 2011 11:28 pm

Jaz pišem na forumu, da se mi niti s športnim filtrom ne dere zadeva oz. samo do 3500rpm dlje pa ne...

Glede odzivnosti pa ne slišim ampak čutim in vidim po vrtljajih...
Teddd
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: So Jun 30, 2012 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB-Miklavž

AlfaSky napisal/-a:Jaz pišem na forumu, da se mi niti s športnim filtrom ne dere zadeva oz. samo do 3500rpm dlje pa ne...

Glede odzivnosti pa ne slišim ampak čutim in vidim po vrtljajih...

pol pa žal nevem dalje , da čutiš boljši odziv samo zato ker si dal filter gor , težko mogoče ,... saj mogoče pa se jaz motim ! da pa pri 3500rpm zgubi zvok pa je mogoče filter kriv (preslab za alfo) pa vrjetno so tut cevi v igri cevi igrajo veliko vlogo pri filtru !!! počakaj še raje da ti kdo drug odgovori ! :wink:


LP.
Redko kdaj bi naj obupali zaradi nemogočih stvari , Zaradi težkih pa nikoli !!!
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če ima kdo voljo probavat, se lahko zmenimo...

Najprej en filter, meritev, in drug filter pa spet meritev.

Meri se pa pretok zraka na merilcu med pospeševanjem na polno...

:)

Sam da ne bo kdo pol razočaran...
kosir
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 102
Pridružen: Če Jan 07, 2010 4:36 pm

ja s šp. filtrom gre slabše, preverjeno
Uporabniški avatar
alesdrolec
Alfist
Alfist
Prispevkov: 395
Pridružen: Po Okt 20, 2008 6:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kamnik

odvisno od filtra, kje je nameščen in kje in kako so speljane cevi
Speed has never killed anyone, suddenly becoming stationary... That's what gets you.
vogrinci
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 12
Pridružen: Če Jun 27, 2013 6:30 am

kako se to odklopi oziroma kje je to
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

Po tvoje pisanju sklepam, da niti ne veš o čem je govora, tako da ti odsvetujem poseg.
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

Od Autodelta

http://www.autodeltashop.com/product_in ... ucts_id=54 a ti bi tole policaji težili.
Odgovori
  • Informacija