Osram NightBreaker / Laser

Izgled Alfic, povečanje moči
Odgovori
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

simnov napisal/-a:Mtec svetijo skoraj enkrat boljše
se ne bom strinjal, ker svetijo preveč belo :roll:

sicer pa spet odvisno kaj je za koga ,,boljše,,; to da, kako osvetijo cestišče in da kaj vidiš med vožnjo ali to da se ponašaš z belo svetlobo luči, ker je tko bolj frajesrko in moderno, če že nimaš oriđi xeenon-a

pa glede življenske dobe; konkretno za NB+; H4 zdržijo dlje kot H7 :wink:

če pa že kupujete te žarnice se splača pobrkljat po e.bayu, hitro ostane še za kak :cheers:
primer konkretno za: H7 Mtec 15-16€ in H4 16-17€ s poštnino
Slika
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

Povejte imam kaj za ene so parkirne (147 Facelift)
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

FL ima w5w T10, predhodnica pa Bax9s H6w
Slika
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

Gregson007 napisal/-a:FL ima w5w T10, predhodnica pa Bax9s H6w
Ali lahko potem tole http://www.osram.com/osram_com/products ... productId=

ali je spet potrebna homologacija.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

-če že boš dajal ledice notri mora imeti upor (Can Bus) da ti ne javlja pregorele žarnice
-pazi da ne vzameš take, da ti bodo svetile v modro
-ledica v žarometu se odsvetuje, če je prebluzu h1 ali h7 žarnic
Slika
anba
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 1:30 pm

Ima kdo izkušnje s sledečimi žarnicami:

Bosch H7 Xenon Silver

ter

Philips H7S Night Guide?

Namreč do sedaj sem imel Bosch H7 Plus 90, pa so mi bile precej všeč, vendar sta crknile obe sedaj v preteklem tednu (življenska doba ni bila ravno dolga).

Edino pri teh Philips žarnicah vidim da sta dve kategorije, za luči z lečo ter za navadne, me zanima če je kaj razlike (glede na to da 159 ima leče).

Torej se splača kupit katere od teh dveh?
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

Danes sem peljal v temi in dežju in tele Mtec so bolj slabe v temi in dežju medtem če je samo tema so odlične. Danes sem spet se peljal tema in dež trije so mi poblendal vidiš nič vse se blešči prvič in zadnjič take žarnice. Zdaj sem pa zmontiral Nightbreaker unlimited.Res , da niso tako bele a vidiš pa 10 boljše pa še blešči se ne.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Mogoče kdo uporablja žarnice od narva, katere točno nevem, še mi ni kolega javil. Vem sam da jih on ful hvali, pravi da se res boljše vidi, pa še držijo dolgo. Za ker model točno se gre javim takoj ko mi jih dostavi.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

evo Narva range power white, 4500k xenon white. Pozna kdo oz jo že kdo sprobal? Sam vidim da piše h7 12v rpv 85w. Ta 85w to je malo premočno ali ne, ostale so vse 55w. Lahko skuri kaj?
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

tole si najbrž prebral, ne?:

Opozorilo: žarnice zaradi svoje močne svetilnosti niso primerne za običajni cestni promet oz. ne ustrezajo cestno prometnim predpisom! Uporabljajo se za zaprta dirkališča oz. dirke, rallye ipd.


in pa v rubriki Mnenja kupcev:
,,Skurile so mi parabole na Hondi, tako, da....pazite, kam jih vtikate.,,



z ,,legal,, NB+ ali Philips X-treme vis. nimaš kej zgrešit ali pa skurit :wink:
Slika
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Gregson007 napisal/-a:tole si najbrž prebral, ne?:

Opozorilo: žarnice zaradi svoje močne svetilnosti niso primerne za običajni cestni promet oz. ne ustrezajo cestno prometnim predpisom! Uporabljajo se za zaprta dirkališča oz. dirke, rallye ipd.


in pa v rubriki Mnenja kupcev:
,,Skurile so mi parabole na Hondi, tako, da....pazite, kam jih vtikate.,,



z ,,legal,, NB+ ali Philips X-treme vis. nimaš kej zgrešit ali pa skurit :wink:
Pa niti še nisem uspel prebiral kaj o njih. Pač kolega jih ima v audi a4 b6 pa jih hvali. Na to niti nisem pomislil da bi ble nelegalne. vem da jih ima not že od spomladi. Še na tehničnem mu niso nič rekli.
Čudno da mu je na hondi skurlo, ker naj bi imele neko nitko ki se ne greje tolk, ampak napiše lahko proizvajalec marsikaj.
zvitafeltna
Alfist
Alfist
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 8:04 pm

Na Hondi jih skuri, ker VTEC tako potegne :)
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

zvitafeltna napisal/-a:Na Hondi jih skuri, ker VTEC tako potegne :)
ja itak vtec dela svoje, pol pa so ble zarnice krive hehe. če mi bo lampe skurlo bom pa od audija dal not, pol pa jh nebo. Hec hec
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

xalfist napisal/-a:evo Narva range power white, 4500k xenon white. Pozna kdo oz jo že kdo sprobal? Sam vidim da piše h7 12v rpv 85w. Ta 85w to je malo premočno ali ne, ostale so vse 55w. Lahko skuri kaj?
Jaz sem jih uporabljal v Cougaru 4 leta in v 166 dok nisem zamenjal za Xenon in se 50/50 najebal.
Te Narve so zakon! res, da so 85w in ti težijo tu zarad "W" ampak jaz sem bil ULTRA zadovoljn z njimi.
Xenon sveti fajn, drugače, vendar 85W Narve so bolj svetle, dočim xenon osvetljuje lepše.
Sem jih imel za kratke in dolge luči. Zdaj pa jih težko dobiš v MB.
Avto Marko bi jih naj imel na Studencih .. ?? Nevem.. še nisem šel preverit. Rabim HB4 za ta dolge, zdaj imam sveče not (oriđinale). Morem menjat.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Q_4 napisal/-a:
xalfist napisal/-a:evo Narva range power white, 4500k xenon white. Pozna kdo oz jo že kdo sprobal? Sam vidim da piše h7 12v rpv 85w. Ta 85w to je malo premočno ali ne, ostale so vse 55w. Lahko skuri kaj?
Jaz sem jih uporabljal v Cougaru 4 leta in v 166 dok nisem zamenjal za Xenon in se 50/50 najebal.
Te Narve so zakon! res, da so 85w in ti težijo tu zarad "W" ampak jaz sem bil ULTRA zadovoljn z njimi.
Xenon sveti fajn, drugače, vendar 85W Narve so bolj svetle, dočim xenon osvetljuje lepše.
Sem jih imel za kratke in dolge luči. Zdaj pa jih težko dobiš v MB.
Avto Marko bi jih naj imel na Studencih .. ?? Nevem.. še nisem šel preverit. Rabim HB4 za ta dolge, zdaj imam sveče not (oriđinale). Morem menjat.
ja avto marko jih ima ja sam poglej ceno 36e jih ma hehe. Če jih rabis lahko kolega vprasam ki jih je kupo pa ti javim.
Odgovori
  • Informacija