Custom made krom Alfa Romeo znakec - kje dobiti?

Izgled Alfic, povečanje moči
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Totalno sem se ogrel,d a bi imel takle znakec zadaj, ker mi, kot veste, manjka.

Na ebayu sem našel to sliko, ampak prav ta znakec je namenjen za na feltne. Tako velikih, da bi pasali namest zadnjega znakca, nimajo (imajo največ 65mm premera, znakec za na prtljažnik ima pa okoli 75mm)

A kdo pozna kako firmo, ki se ukvarja z izdelavo podobnih reči? Da naredijo krom ploščico, jo ustrezno zakrivijo, po možnosti tudi pobarvajo?

No, ker sem skromen, bi bila dovolj, da dobim le krom ploščico. Bi nato že našel način, kako gor narisat križ in kačo, ter vse skupaj polakirati.

Slika
opankar
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2067
Pridružen: Če Sep 25, 2003 3:46 pm
Kraj: Lubiana

Daj prosim prilepi link na ebay stran, kjer si našel znakec na sliki.
You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa, until you have experienced that roller-coaster of pain, disappointment and agony for the brief moment, when everything works.
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Evo link.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ko najdes ploscico ti lahko naredim negativ motiva, ti pa ga nato prebarvas ter odlimas negativ in tako dobis pozutiv. ostane ti samo se problem lahkiranja ter fiksiranja na avto=]
Slika
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Lakiranje ti absolutno odsvetujem, če misliš lakirati tako gumo-plastiko. Raje najdi takega kot je ta pa ne pacaj.
Je pa varianta, da si daš izrezati aluminijast krogec, ga spoliraš do sijaja in potem pobarvaš/polakiraš. Tako vsaj ne bo spokal lak...
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Ja, v mislih sem imel, (tako kot je predlagal Sleby), da bi naredil nalepko negativ, vse skupaj pihnil s črno barvo, potem pa nalepko odstranil, pa polakiral.
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Izrerešeš krog iz aluminija (če poznaš koga ki dela na CNC - Bearex mogoče), potem pa neseš nekomu ki gravira. Če graviraš na aluminij, napis počrni. Eden takih ki gravira je Maja Grafika v Logatcu.
Kar se tiče tega da bi barval na poliran alumijnij... Barva ne bo obstojna ter se bo po dveh tednih olupla. To ti garantiram.
L.P.
Dräger
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

A nebi raje dal original znaka. Meni tale zgleda obupno.
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Sem se malo igral, da vidim, kako pride.

Original bi zgledal nekak tkole:
Slika

Custom pa tkole:
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Definitivno original :wink:
Uporabniški avatar
Alchi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 943
Pridružen: Pe Jul 13, 2007 12:29 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

ja pa sivo črna kombinacija sploh ni slaba...go for it! =D>
Uporabniški avatar
kovach
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2759
Pridružen: Ne Okt 16, 2005 11:56 am

inti js sm tut za orig. :wink:
Uporabniški avatar
Deyann
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1388
Pridružen: Po Okt 01, 2007 10:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Original...brez dvoma
Slika
Uporabniški avatar
Kemo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 383
Pridružen: So Dec 16, 2006 6:39 pm
Vozilo: 156 SW GTA
Kraj: Ljubljana

Temnejša varianta meni izgleda absolutno hudo, če ne zaradi drugega pa zato, ker je pač drugače kot imajo vsi ostali. Samo bo pa težko izvedljivo.
Uporabniški avatar
Inti
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2892
Pridružen: So Nov 03, 2007 7:24 pm
Vozilo: 147

Original bom dal takrat, če bo šel projekt izdelave Custom znakca v franže :D

Mah tale Photoshop je bolj tako tako. Krom totalno ne pride do izraza. Ok, neka predstava je že, ampak sem pa prepričan, da ko bo enkrat zadeva gor, da bo čisto drugače izgledalo.

Sem se pogovarjal z očetom moje drage, (je s.p. in se ukvarja z kovinsko galanterijo), in mi je predlagal, da se vzame pač poljubno kovino, (verjetno bova vzela aluminij), se ga nese kromirat, nato pa gravirat. Videl sem, kako izgleda lasersko graviranje na poliranem aluminiju - hja, tako no, take svetlo rjave barve postane graviran del - daleč od željene črne, pa gravura je čisto na površini. Zato bom moral odnest to nekam, ki imajo mehansko graviranje, da dobim 1mm globoko gravuro. Potem pa samo še črna barva gor, pa sm zmagu.

Danes, ko pridem domov, sledi natančna meritev za izdelavo načrta, potem je pa vse odvisno od gospoda, kako bo s časom :P
Odgovori
  • Informacija