Platišča & gume

Izgled Alfic, povečanje moči
svabo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 10:50 am
Vozilo: 156 SW, 1.9 MJTD,2004
Mondeo V karavan, titanium,powershift 2016
Kraj: metropola

Za moje pojme so estetsko najlepše 18"-ke :wink: Saj pri meni druga opcija ne pride v poštev :wink:
"I cant" is not an option !
Uporabniški avatar
Aless
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2180
Pridružen: To Jan 09, 2007 10:58 am
Vozilo: ....
Kraj: Bizeljsko / Maribor
Kontakt:

kakšne pa grejo pol gume na 156, če damo 18 col platišča?
Ma kdo kakšne papirje da se 18 potem tudi homologira?
umetnik1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Feb 01, 2010 7:22 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Za mojo novo pridobitev AR 147 JTD 16v sem nabavil platišča Momo Ten -S R17x8J col z luknjami 5x100mm, ki pa imajo ET 42 ! Zdaj me pa zanima kakšne distančnike bi potreboval in kakšen je problem glede maksimalne širine koloteka (da guma ne gleda preveč izpod blatnika), ter kako vplivajo distančniki na dinamiko vožnje (tresenje) ter obrabo gum ??? Se bojim, da kombinacija ne bo možna.

Za kakršen odgovor se lepo zahvaljujem !
Nikoli ne zaupaj nekomu, ki trdi da je nezmotljiv !
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

V kolikor nimaš velikih Brembo zavor, ne bi smelo biti problema z ET-jem, ker so EU regulacije +-15 od standardnega ET-ja. Kaj več ti pa bojo povedali fantje, ki imajo kaj podobnega na svojih Alfah.
rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

umetnik1 napisal/-a:Za mojo novo pridobitev AR 147 JTD 16v sem nabavil platišča Momo Ten -S R17x8J col z luknjami 5x100mm, ki pa imajo ET 42 ! Zdaj me pa zanima kakšne distančnike bi potreboval in kakšen je problem glede maksimalne širine koloteka (da guma ne gleda preveč izpod blatnika), ter kako vplivajo distančniki na dinamiko vožnje (tresenje) ter obrabo gum ??? Se bojim, da kombinacija ne bo možna.

Za kakršen odgovor se lepo zahvaljujem !
Jaz imam točno taka platišča in nič ne trese, gume se nič ne obrabljajo... vse kar potrebuješ je "vijake z pomično glavo" in centrirne obročke...
umetnik1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Feb 01, 2010 7:22 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Hvala za odgovor Rajko !

Verjetno imaš manjši ET, ker meni na notranji strani guma in feltna drsata ob amortizer. Podvozje je originalno. Feltne so mi enkratne in jih nebi rad naprej prodal in bi rad čimprej rešil situacijo, da preidem na letne gume ! Pa vijak imam tudi !
Nikoli ne zaupaj nekomu, ki trdi da je nezmotljiv !
umetnik1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Feb 01, 2010 7:22 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Novo mesto

Rajko, sem na sliki videl tvoj avto in izgleda perfektno !
Res bi te prosil, če lahko pogledaš tvoj ET felten !
Nikoli ne zaupaj nekomu, ki trdi da je nezmotljiv !
rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

Ok bom potem preveril, ko pridem domov. Imam na TUV certifikatu napisan ET. Če mu je za vrjet. :)
rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

Evo rečeno storjeno... To je TUV certifikat za moja platišča. Prilagam še sliko kako pridejo platišča pri meni do amortizerja.
Slika
Slika
rajko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 549
Pridružen: To Okt 14, 2008 1:31 pm

Še mogoče tole... najbolje boš naredil da se odpelješ do kakšnega vulkanizerja... Špan naprimer.. in naj ti oni pogledajo kaj je za naredit... mogoče boš samo distančnike menjal in bo problem rešen.
Odgovori
  • Informacija